Skocz do zawartości

KochChemie pasty polerskie


Rekomendowane odpowiedzi

Używałem przez ostatnie dwa dni PowerCuta i Schleifpaste, nie przychodzi mi do głowy ani jeden powód dla którego ta druga miała by zniszczyć ww. lakiery :dontknow:

 

To dobrze :D

 

Czy Power Cut mozna kupić w większej niż 500ml pojemności ?

Czy jest lepszy niż SP ? I dlaczego ? Czy za wcześnie na osądy ?

 

SP jest rzeczywiście mocne jak niektórzy pisali ?

Mocniejsze niż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 6 miesięcy temu...

Czy mógłby ktoś uzasadnić dlaczego pasty KOCH miały by zniszczyć lakier Mercedesów lub Mazd ?

Stosowałem Shliefpaste na czarnym metalicznym lakierze Viano z 2011 roku oraz E Klasie z 2012 i nie zauważyłem totalnie żadnych efektów ubocznych. Na lakierach Mazdy nie miałem okazji stosować pasty KOCH.

Swoją drogą również i moim zdaniem ww. pasta jest mocniej tnąca od FG 400 i FC+ choć zdecydowanie szybciej wysycha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

roomioo to chyba jakieś teorie wyssane z palca :o W ostatnim czasie używałem bardzo często past kocha i nie wiem co autor miał na myśli :dontknow:

 

Spróbuj sobie Power Cut'a. Zachowano siłę cięcia ze schliefpaste, natomiast praca jest dużo przyjemniejsza. Nie jest tak tłusta jak menzerny, ale wystarczająco żeby praca była przyjemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę nabyć i przetestować bo mi osobiście Shleifpaste przypadła do gustu.

Kiedyś się zastanawiałem czy to na pewno pozytyw że pasta ma olejki które pozwolą na dłuższą prace, bo przecież kiedy cząsteczki cierne są wypracowane to pozostają olejki i dalsza praca jest bezcelowa.

Oczywiście mogę sie mylić więc jesli tak jest to prosze o poprawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to wszystko w 100% racja i zdaję sobie z tego sprawę, natomiast w przypadku powielania pracy ta sama kombinacja pasty i pada chyba nie ma to aż takiego znaczenia. Do Shliefpaste dokladalem 1/6 część tnacej pasty PB i bylo znacznie lepiej jeśli chodzi o szybkość wysychania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a jechaliście całe auto Power Cut czy tylko do wycinki kilku rys na aucie? mocne spustoszenie zostawia? czym wykańczaliście po niej? bo właśnie chcę ją zamówić plus jeszcz jakieś pasty więc muszę ewentualnie być uzbrojony w coś co później ogarnie mi ślady po Power Cut.. obecnie mam jeszcze FG400 i FF3000.. FF3000 poradzi sobie z śladami po Power Cut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jechaliście całe auto Power Cut czy tylko do wycinki kilku rys na aucie? mocne spustoszenie zostawia? czym wykańczaliście po niej? bo właśnie chcę ją zamówić plus jeszcz jakieś pasty więc muszę ewentualnie być uzbrojony w coś co później ogarnie mi ślady po Power Cut.. obecnie mam jeszcze FG400 i FF3000.. FF3000 poradzi sobie z śladami po Power Cut?

 

 

Można i całe auto.

Jak dobrze wypracujesz nie zostawi aż tak wielkiego bałaganu.

To co masz powinno wystarczyć.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zaszłym tygodniu miałem u siebie MAZDĘ MPV lakier raczej miękki miała lakierowane cztery elementy i wypróbowałem na niej PowerCata powiem że jak dle mnie całkiem w nieźle moim subiektywnym odczucciu

mocniejsza od FG500 z 400 nie miałem jeszcze styczności spokojnie dała sobie radę z papierem 2000 do tego później poszło PF2500 i nic złego się nie działo .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
SHLEIFPASTE
Tnie dobrze ale strasznie sucha. Weź FG400.
HOHGLANZ-ANTIHOLOGRAM
Moim zdaniem o wiele lepsza od SF4000.
pf 2500
Różnie się z nią dogadywałem. Niestety nie miałem porównania z
FEINSCHLEIFPASTE

Ogólnie bym wziął:

FG400 - cięcie

FEINSCHLEIFPASTE/PF2500/może Scholl S17? - polish

HOHGLANZ-ANTIHOLOGRAM - wykończenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie, czy podpowiecie jak pracuje sie na wymienionych pastach Koch Chemie?

 

Rozprowadzenie na niskich obrotach z dociskiem maszyny polerskiej, poprzez rozkręcanie obrotów do max. 2000/min, i schodzenie do minimalnych z jednoczesnym odciążeniem maszyny? czy też zakończyć pracę na tych maksymalnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do skompletowania zestawu i zastanawiam sie nad kompletem od Manzernny fg 400

pf 2500

sf 4000

i Koch Chemie

SHLEIFPASTE

FEINSCHLEIFPASTE

HOHGLANZ-ANTIHOLOGRAM

 

Mial ktos porownanie tych past, co byscie polecili?

 

FG400 - cięcie

FEINSCHLEIFPASTE

HOHGLANZ-ANTIHOLOGRAM

 

Jak wyżej :)

Na miękkim lakierze po FG400 wystarczy HOHGLANZ-ANTIHOLOGRAM

 

Rozprowadzenie na niskich obrotach z dociskiem maszyny polerskiej, poprzez rozkręcanie obrotów do max. 2000/min, i schodzenie do minimalnych z jednoczesnym odciążeniem maszyny? czy też zakończyć pracę na tych maksymalnych?

 

Cutting Kochchemie jest trudniejszy w pracy od Menzerny. Używaj jej z głową, bądź delikatny. Pracuj na niższych obrotach i z mniejszym naciskiem niż z Menzerną. Mam wrażenie że Koch ma więcej towaru, a mniej wypełniacza :idea: tak jakby po krótkim czasie zostawało sporo niewypracowanych cząsteczek, a substancji nośnej już nie ma. Wiadomo, na sucho nie podziałasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adk, dzięki za zainteresowanie. Generalnie dostałem trochę Schleifpaste (SP), Feinschleifpaste (FSP) i Hohglanz-Antihologram (AH) na próbę i nie za bardzo wiem jak je ugryźć, a nie chciałbym się zrazić do nich na samym wejściu, bo wydaję mi się, że powinny robić robotę. W temacie polerki, po przeczytaniu poradnika, kilkudziesięciu postów, oglądnięciu paru filmów, zaczynam powoli pojmować o co w tym wszystkim chodzi. Do tej pory robiłem to trochę po omacku. Pracuję na produktach 3M (zielony, żółty, fiolet) i do nich szukam porównania. Do całej serii 3M stosuję ten sam schemat - rozprowadzenie materiału na niskich obrotach, z dociskiem, aby element się rozgrzał, potem podwyższam obroty do max 2000/min, wykonam kilka serii i schodzę z obr. aby wykończyć. Nie wiem czy poszczególne tryby pracy wykonuję poprawnie,czy coś knoce. Efekt: czasami luxtorpeda, czasami "dupy nie urywa". I stąd pytanie: jak ugryźć Koch Chemie? Za dużo próbek nie mam, więc z testami za bardzo nie mogę się rozpędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używam od dawna chemii z Kocha i są pozycję które naprawdę mogę polecić,

wspomniany tutaj Schleifpaste spokojnie dał sobie radę z oryginalnym, twardym, skatowanym lakierem z grupy VW, miał prać Power Cuta, ale nie było takiej potrzeby.

 

W tym przypadku Schleifpaste rozprowadzałem na min obrotach 600, następnie docisk i obroty 1500-1700, kontrola temp. panelu. Dwa przejazdy w ten sposób, wykończenie Swirlixem na miększym padzie i efekt zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używam od dawna chemii z Kocha i są pozycję które naprawdę mogę polecić,

Ja też, ja też.

I co mogę potwierdzić, że praktycznie każdy produkt spełnia zadanie b. dobrze, co do past do dobrze jest mieć ich gąbki . Co do pasty 180001 to jest dostosowane do futra 999286/999432, co nie oznacza, że gąbką nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
...

co do past do dobrze jest mieć ich gąbki ...

Odnośnie gąbek. Posiadam trzy płaskie tj. biała, żółta i pomarańczowa. Biała, mega twarda, jakoś jej nie czuje. Próbowałem na twardej "przekładce", na miękkiej i nie dogadałem się z nią. Za to żółta bardzo przyjemna, sprawdza się do świeżych lakierów. Pomarańczowa, z przeznaczeniem do hologramów, też daje rade, ale osobiście wolę karbowaną 3M. Sama zaś pasta AH z Koch Chemie robi naprawdę dobrą robotę i IMHO lepszą niż 3M.

I tak jak ktoś już to wcześniej zauważył, SP jest sucha. Do cięcia lepiej pasuje mi "zielony korek" z 3M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • Dystrybutor

Witam...Powiedzcie mi tylko jeszcze czy pasty Koch Chemie nadadzą się też do polerki DA czy raczej dać sobie spokój?i zainwestować w jakiś inny zestaw past?Pozdrawiam

nadają się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.