Skocz do zawartości

KochChemie pasty polerskie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś z was używał past Koch-chemie

SCHLEIFPASTE 180001 (pasta szlifierska, nie zawiera oleju silikonowego)

FEINSCHLEIFPASTE 181001 (delikatna pasta szlifierska, nie zawiera oleju silikonowego)

HOCHGLANZ- ANTIHOLOGRAMM- POLITUR 182001

http://www.gakra.pl/kochchemie.php?id=6

Jak one się mają do past 3M czy MENZERNA i w jakiej kolejności byście ustawili te produkty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

SCHLEIFPASTE 180001

najmocniejsze co w życiu miałem w ręce, bez trudu radzi sobie na gąbce nawet z bardzo głębokimi rysami, może trochę zbyt szybko się wypracowuje, nie zasycha (nie wolno stosować na miękkich lakierach , nano i ceramicznych na autach merca i mazdy) można całkowicie zniszczyć powłokę

OCHGLANZ- ANTIHOLOGRAMM- POLITUR 182001

przyjemna pasta finiszowa

tej środkowej nie używałem choć mam ją

pasty z rozpadającymi się cząsteczkami, mi się nimi dość przyjemnie pracowało, niestety do tych co wymieniłeś nie porównam ponieważ ich nie używałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...
  • Moderator

Koch Antihologram bardzo fajna, latwo sie wypracowuje, usuwa naprawde spore hologramy po glince i delikatne swirle, dla mnie produkt bardzo udany.

 

Za to mocno tnaca - Schliefpaste poki co nie znalazla zastosowania przy 2 samochodach, nie byla wcale taka mocna jak nazwa wskazuje, ale pewnie jej czas przy ktoryms lakierze jeszcze nastanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd, adk, gdy pytałem Pawła z MX Nowicki to stwierdził, że jest odwrotnie. Wg niego Schleifpaste jest zdecydowanie mocniejsza od FG500. A nie zapominajmy, że Koch ma w swojej ofercie jeszcze agresywniejszą pastę - Power Cut.

Pytałem Pawła o pasty Koch i Presta, bo szukałem właśnie czegoś mocniejszego od fg500, która na pewnym irytującym lakierze nie potrafiła usunąć śladów po papierze 2000. Rozwiązaniem miała być pasta Koch, jednak puki co się wstrzymuję z zakupem bo widzę, że zdania na temat agresywności cuttingu od Koch są podzielone :dontknow:

Panowie, skąd ta rozbieżność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test, jeżeli można to tak nazwać, przeprowadzałem na lakierze Peugota 206 (srebrny metalik) i Alfy Romeo (grafitowy metalik), białe pady Flexi. Używałem ich naprzemiennie (każda pasta miała swoją gąbkę), sam bylem ciekawy jakie będą efekty.

KochChemie to Schleifpaste, nie miałem jeszcze w ręku PowerCut także nic o niej nie napiszę, ale wracając do tematu, większe wrażenie na w/w lakierach robiła zdecydowanie FG500. W sklepie lakierniczym, w którym zakupiłem KochChemie poinformowano mnie, że Schleifpaste to najmocniejsza pasta tego producenta i usuwa rysy po papierze o gradacji 1500, wygląda na to, że jednak nie jest najmocniejsza.

Być może inna gąbka na innym lakierze pokaże coś innego, IMHO FG500 jest silniejsza od Schleifpaste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie informacje, choć nieco sprzeczne ;)

Jeżeli ktoś z Wawy i okolic ma Schliefpaste i chciałby porównać z FG500, mogę udostępnić bo już kupiłem. Co do past polish i finish, chyba wezmę Kocha tak z ciekawości, dam znać po użyciu. Jak pogoda pozwoli, czyli pewnie trochę poczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kocha używałem chyba wszystkich past, wiele też innych producentów, moim zdaniem Schleifpaste jest najmocniejsze z czym miałem do czynienia, i nawet bardzo bajzlu nie zostawia, moim zdaniem tylko za szybko się wypracowuje.

N?ie wolno jej używać na lakierach mercedesa i mazdy, może nieodwracalnie zniszczyć powłokę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N?ie wolno jej używać na lakierach mercedesa i mazdy, może nieodwracalnie zniszczyć powłokę
obecne, mazda stosuje nanolakiery a mercedes lakiery ceramiczne.

takie informacje uzyskałem od importera tych produktów

Maciek, co to znaczy "nieodwracalnie zniszczy powłoke" ?

Co ona ma w sobie, kamyki ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.