Skocz do zawartości

PolishAngel - Master Sealant


malkolm

Rekomendowane odpowiedzi

SJake, nałóż go na elementy odizolowane od świata zewnętrznego ( kawałek klapy od środka czy jakieś tam inne blachy) :P Blacha to blacha...

 

Mnie ten test ogólnie i tak w niczym nie pomoże bo co miesiąc nakładam sobie inne smalce więc mam to gdzieś :) Każdy producent pisze najlepsze walory o swoim produkcie i to jest logiczne. A to że go zżarła sól u Nas to już inna kwestia bo na autach w krajach gdzie tego białego czegoś nie ma na drodze tyle może wytrzymać. A dziwne by było stwierdzenie w opisie danego produktu że w tych warunkach wytrzyma tyle, w tych tyle a w Polsce tyle...

Osobiście uważam że jak wosk wytrzyma 2 mies przy normalnym uzytkowaniu i myciu to jest dla mnie woskiem z wyższej półki i mało tego, jęsli dany wosk w warunkach zimowych własnie wytrzymuje to 2 miesiące to w warunkach "neutralnych" jestem skłonny uwierzyć że wytrzyma 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk przez noc sobie odpoczął i rano były takie kropelki

134.jpg

135.jpg

chyba nie jest źle, pewnie jeszcze trochę posiedzi.

następny raz będę mył w pogodny dzień i dokładnie wytrę do sucha,

pewnie podobna sytuacja jak u Evo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJake nie chodzi tutaj żebyś nam coś udowadniał, dla mnie, żeby ten test był merytoryczny powinien tak wyglądać :

 

Porównanie zabezpieczenia lakieru z deklarowaną przez producenta wytrzymałością.

 

Wybrane produkty:

- POLISHANGEL Master Sealant - w opisie produktu mowa o wytrzymałości do 12 miesięcy

- "B" ..... - producent deklaruje wytrzymałość X

- "C" ..... - producent deklaruje wytrzymałość Y

-

-

 

Reszta tak jak jest czyli: przygotowanie powierzchni, warunki etc.

Na tle miarodajnych rywali tzn. deklarowanych cyferek zrobić podsumowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupusso, a wszystko i tak zależy od sposobu użytkowania. ;)

 

SJake, nałóż go na elementy odizolowane od świata zewnętrznego ( kawałek klapy od środka czy jakieś tam inne blachy) Blacha to blacha...

 

Dziabnę całe auto i będę czekał... zrobię to dla własnego przekonania, że można i że wytrzyma, śladowo ;) i będzie zgodne z opisem.

Używając dotychczas szedł w odstawkę, jak tylko zaczął wyraźnie słabnąć 3-4 miesiące, więc nie mam potrzebnego doświadczenia.

 

malkolm, no i jak widać wszystko w normie i to przy solidnym użytkowaniu. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o "kwas solny" w cudzysłowiu. To co jest sypane na nasze drogi to sól kwasu solnego w połączeniu z wodą otrzymujemy ciekawy roztwór. A o ile mnie pamięć nie myli (a może, bo wiedza z lekcji chemii) to wiele soli w roztworze wodnym zachowuje się jak kwas. :dontknow:

 

 

Ale nie ważne, bo ja nie chemik - nie znam się ;) Cokolwiek to jest i jakikolwiek ma to odczyn to szkodzi każdemu LSP, jak i przyśpiesza procesy korozji.

to co jest sypane na drogi czyli NaCl/CaCl2 albo jak kto woli - chlorek sodu/wapnia owszem jest solą kwasu solnego ale także są to sole mocnych zasad i w wyniku dysocjacji (reakcji z wodą) obie te sole dają odczyn roztworu obojętny tj pH = 7. czy ja wiem czy wiele zachowuje się jak kwas? jeśli są to sole mocnego kwasu i słabej zasady to tak :mrgreen: prawdą jest że każda sól wpływa niekorzystnie na LSP ponieważ zwiększa się moc jonowa roztworu + powstaje efekt solny co w sumie zwiększa ruchliwość i agresywność jonów w roztworze i zdolności solwatacyjne rozpuszczalnika rosną czyli rozpuszczalnik staje się agresywniejszym i rozpuszczalność osadu/substancji nierozpuszczonej wzrasta. ogólnie wzrasta podatność na wymywanie wszelkiego rodzaju substancji przez taki roztwór w szczególności substancji jonowych. z korozją jest podobnie.

 

odpowiadam jako chemik-student 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to w ogóle nie wiem o czym Wy dyskutujecie? Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba która przez okrągłe 12 miesięcy mogła by jeździć z jednym LSP na pokładzie? Mi zdarzyło się w życiu z jednym woskiem max 1,5 miesiąca wytrzymać, a zazwyczaj co drugi tydzień coś innego, jak mam czas to i co tydzień. I podejrzewam że jest tu więcej takich osób.

 

Po za tym jest tyle różnych czynników wpływających na trwałość że nie wiem czy to ma w ogóle sens... Jedna osoba robi miesięcznie 3 tyś, inna 1tyś, jedna myje samochód raz na tydzień inna co drugi dzień, jedno auto jest garażowane inne nie no i oczywiście pory roku... Producent podaje jakieś tam swoje wartości które w pewnych warunkach zapewne są osiągalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdzie się na tym forum choć jedna osoba która przez okrągłe 12 miesięcy mogła by jeździć z jednym LSP na pokładzie?

Obecny!

 

Wyznaję zasadę, że lenistwo jest drogą do świętości, więc im rzadziej muszę się babrać w błocie, żeby umyć samochód, tym lepiej. Dałem się wciągnąć w kosmetykęaut skuszony opowieściami o tym, że dobrze nawoskowany samochód wystarczy opłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś master przeżył gorącą aktywną pianę na bezdotyku, jeszcze coś tam żyje, nie było niestety jak zrobić filmiku ani fotek,

powyżej listewi na przednich błotnikach jest jak nowy, reszta trochę gorzej, postaram się w niedługim czasie umyć ręcznnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

i umyłem

niestety nisku już nic nie zostało, albo trzeba by go czymś dobrze doczyścić, po samym myciu woda trzymała się jak przyklejona, oczywiście na dole drzwi. Na przednich błotnikach wyglądał kropelkował itp jak nowy.

ostatnio nałożyłem go na felgi letnie, polerowane aluminium, no cóż zobaczymy jak tutaj się spisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
  • Moderator

Odkopuję 🙂

Nareszcie była okazją na aplikację 🙂

Przygotowanie:

  • Mycie
  • Dekontaminacja Chemiczna
  • Dekontaminacja Mechaniczna
  • Mycie
  • Cleaner Fireball
  • Mycie
  • Odświeżenie lakieru: maszyna Flex DA XFE + Sonax Perfect Finish
  • Mycie
  • Odtłuszczacie Gyeon Prep
  • Aplikacja Showcarshine Microfiber Effective Applicator
  • Dotarcie Funky Witch Geisha

 

2020-06-28-22-11-50.jpg

 

Bardzo ciekawy aplikator. Przy tym produkcie włosie mikrofibrowe się sklejało, dlatego trzonkiem butelki można było szurać po włosiu rozczesując je.

Sama aplikacja Master Sealant (MS) super.


2020-06-28-22-12-00.jpg

Docierałem Mikrofibrą Funky Witch Geisha - rewelacyjna mikrofibra. Ultra gruba, ultra delikatna, ultra miękka. Świetnie mi się nią docierało MS.

Dotarcie po 15 minutach bez problemu.

2020-06-28-15-17-27.jpg


2020-06-28-15-17-59.jpg


2020-06-28-15-47-08.jpg


2020-06-28-15-47-11.jpg


2020-06-28-15-47-12.jpg


2020-06-28-15-47-52.jpg


2020-06-28-15-48-09.jpg


2020-06-28-15-49-59.jpg


2020-06-28-16-16-22.jpg


2020-06-28-16-16-29.jpg


2020-06-28-16-16-58.jpg

Produkt dodaje szczególnie mocnego szkła i odbicia. Gloss na poziomie 98GU

2020-06-28-15-53-17.jpg


2020-06-28-15-53-40.jpg


2020-06-28-15-54-46.jpg


2020-06-28-15-55-32.jpg


2020-06-28-15-55-39.jpg

Znam krople z RapidWaxa i Presto i tutaj na panelu dolnym (kontrolnym) było podobnie. Jutro mega ulewy sprawdzę krople na żywo. Auto wygrzało się kilka dobrych godzin w słońcu.

 

Bardzo przyjemnie i ultra szybko aplikowało mi się ten produkt a dotarcie to była czysta przyjemność mimo wstępnej potliwości. Po kilki minutach wszystko pięknie się dotarło i siadło.

 

Spisujemy przebieg i badamy trwałość.

#Data Aplikacji 28.VI.2020 - Przebieg 126937 km

2020-06-28-15-48-18.jpg

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowezakupy #domelglossmeter #qdtest #domelgloss #domelowywosk #domelowysealant

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, KUBA46 napisał:

@Domel robiłeś pomiary glossu przez aplikacją PA?

Nie zapomniałem zaś ;( Ale po odświeżeniu Sonax PF i tak było pewnie wysoko GU więc nie wiele wniósł w to auto i ten lakier. Rodzina wypowiedziała się "błyszczy tak samo jak błyszczał przed, nie ma różnicy..."

Moja subiektywna opinia na moje oko dodał szklistości. Jeszcze to co zauważyłem po 5h, że mało ciągnie kurzu. Będę obserwował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.