Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

mi na jednej wkładce dobrze pieni, ale strasznie ją prasuje, jak wsadze 2 albo 3 filce do środka to mi cieknie wokoło końcówki mimo dwóch oringów.

 

No właśnie, co zrobić by nie prasowało tak filców? Podczas testów po odkręceniu końcówki 3 filce wyglądają jak jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem marolexa (+ lanca 15cm) i od razu przystąpiłem do przeróbki. Miałem rozwaloną pianownicę epoca więc był dawca kilku części (dysza oraz złączka do rurki podającej wodę więc nie musiałem robić dziurki). Wszystko pięknie, jedna poprawka (sitko z perlatora) i działa jak marzenie (mam porównanie z epocą). Najważniejsze, czego mi brakowało w epoce 1L - dobrze się na niej pracowało jak była zalana do połowy - w marolexie 2L ta połowa to 2 razy więcej :) Rano będą testy na żywym organizmie, dzisiaj było tylko mycie kafelków.

 

Dzięki wielkie za opis

notworthy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W epoce końcówka jest dwuczęściowa. Gwint w samej pompce jest zupełnie innych rozmiarów, a gwint osadzenia dyszy jest tej samej średnicy, ale jest drobnozwojny. Czyli żaden nie podejdzie do marolexa. To pozostaje do przeniesienia tylko dysza płaskostrumieniowa.

 

Butla też ma inny gwint niż marolex.

 

Rurka podająca ciecz ma minimalnie inną średnicę i na nią jest nałożona tulejka z dwoma otworami, fi 1,4mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filców - też jest mała różnica, ale minimalna. W epoce średnica otworu na filce to 12,5mm, w lancy modułowej 15cm otwór ma 11mm - minimalnie nie pasują, ale to już było zauważone wcześniej - tak samo jak nie pasują wkładki z glorii, trzeba je trochę opiłować.

 

Za to bardzo fajnym gadżetem w epoce jest przelotka na rurce zasilającej w płyn - dzięki temu nie trzeba nic wypalać i przeróbka marolexa jest całkowicie odwracalna, tak, że nie ma śladu po przeróbce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączyłem do grupy zadowolonych posiadaczy przerobionych Marolexów. Założyłem dyszę Teejet i filce z Glorii. Jest spoko ale mam pytanie odnośnie podziałki na pojemniku. Jak zaleję odmierzone 1000ml to wg podziałki na Marolexie jest około 700ml, o co kaman? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.