Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja stanę (trochę) w obronie Shiny. Zdarzały się wpadki, każdemu się zdarzają. Fakt, niektóre dosyć spektakularne np. do dzisiaj mam butelkę New T&G której boję się użyć do lakieru, starsi stażem forumowicze wiedzą o co chodzi ;) Maja też jednak sporo dobrych produktów, niektórzy zarzucają, że jest po 5 wersji niektórych produktów, ale każda następna jest lepsza od poprzedniej. Na pewno nie można im zarzucić, że jak wyjdą jakieś wady, niedoskonałości to nie starają się go ulepszyć, zmodyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stanę (trochę) w obronie Shiny. Zdarzały się wpadki, każdemu się zdarzają. Fakt, niektóre dosyć spektakularne np. do dzisiaj mam butelkę New T&G której boję się użyć do lakieru, starsi stażem forumowicze wiedzą o co chodzi ;) Maja też jednak sporo dobrych produktów, niektórzy zarzucają, że jest po 5 wersji niektórych produktów, ale każda następna jest lepsza od poprzedniej. Na pewno nie można im zarzucić, że jak wyjdą jakieś wady, niedoskonałości to nie starają się go ulepszyć, zmodyfikować.

 

:good: i tire cleaner mają efektowniejszy i lepszy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsza to była w ogóle do bani. Kupiłem nową poprawioną i po około miesiącu butelka była do wyrzucenia. Produkt się zważył i nie chciał współpracować.

 

U mnie ta nowa wersje działa fajnie, leży długo (bo kupiłem praktycznie od razu jak wypuścili poprawioną wersję) i nic jej się nie stało póki co. Co do SG to mają też spoko interior cleaner'a chociaż cenowo pewnie lepiej wyjdzie mocno rozcieńczyć normalne inne tanie apc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że każdy ulega propagandzie jego głównego konkurenta, ale bez przesady :D

Największą zbrodnią SG jest to, że większość ich produktów jest zwyczajnie "taka sobie". Akurat za bezkrytycznego wielbiciela adbl mnie brać nie można (temat o micro wash :D ), ale moim zdaniem na kilka produktów słabych, mają 2x tyle produktów szałowych, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. W SG przerażająca większość produktów (imo poza sleeky i cleanerem, bo piana mnie nie zachwyciła specjalnie) jest mocno przeciętna, nawet biorąc pod uwagę cenę, brak jest szałowych sztosów, które kręciłyby marketing i budowały markę na której potem leciałaby ta cała przeciętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem, że każdy ulega propagandzie jego głównego konkurenta, ale bez przesady :D

 

Masz na myśli K2 ? :)

Oczywiście ADBL :P

Ja bym powiedział że to jest jeden z 4 czy 5 rodzimych konkurentów z polskiego rynku :kox::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie tak kozacki i pokaźny arsenał jak co niektórych ale zawsze to cos jak na rozpoczęcie przygody z autodetalingiem :-)

 

IMG1413JP_awhawxe.jpg

 

Dodane po 2 minutach 24 sekundach:

Zapomniałem o kilku pierdołach :-) oczywiście do tego trochę Mf i oczywiście APC od kochChemie i SG fruit snow piana aktywna, pędzelki od ADBL i ValetPro( jeden mniejszy , jeden większy )i szczotka do felg od ValetPro akurat umyte schneły razem z MF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem pastę Tempo :) od tego zacząłem :)

Teraz taki zestaw ze studio detailingu by się nie powstydzilo :D Ehh w tygodniu zrobię fotki mojego towaru narazie spróbuję dziś zrobić wkoncu test DMAGIC frost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na kilka produktów słabych, mają 2x tyle produktów szałowych

 

O które słabe produkty Ci chodzi?

Moim zdaniem glass cleaner jest strasznie cienki, tar and glue jest co najwyżej słaby, a micro wash też mi tyłka nie urwał. Tylko adbl ma od razu kontrę w postaci produktów świetnych: vampire, tire cleaner, clay sponge, apc (w swojej cenie szczególnie), qd1 (mimo że mi nie przypadł do gustu, bo wolę lżejsze), shampoo, pędzelki to był strzał w 10, nie testowałem jeszcze yeti, ale też się spodziewam że będzie więcej niż dobrze. I tego właśnie brakuje Shiny Garage, jest strasznie równe w przeciętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można odbić piłkę w stronę ADBL, piana SG moim zdaniem ten sam poziom co YETI, jeżeli chodzi o ich APC PRO to lepiej spisuje się już APC Advanced nie wspominając o buldożeru od EXCEDE, Szampon w wersji PRO to akurat strzał w 10, ale dressing i QD do wnętrza też można znaleźć lepszy odpowiednik w tej cenie, jeżeli chodzi o Tar and glue remover lepiej spisuje się od CarChem, Tire and rubber cleaner również excede wygrywa z ADBL. Generalnie ADBL posiada ofensywny marketing niczym piosenka Lisowskiej "Włączamy niskie ceny" w Media Expert :D. Super, że Polski producent, ale widziałem, że ciężko chłopaki znoszą krytykę i to trochę sprawiło też, że wolę korzystać z innych produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widziałem, że ciężko chłopaki ciężko znoszą krytykę i to trochę sprawiło też, że wolę korzystać z innych produktów.

To jest prawda, wiadomo że kiedy ktoś tworzy markę i produkt od zera to traktuje je jak własne dziecko, ale widać wyraźnie że trudno im się pogodzić z faktem, że nie każdy będzie kochał wszystkie ich produkty i przechodzą z automatu w pozycję defensywną. Mimo tego ostatecznie moim zdaniem i tak wychodzą grubo na plus, w odróżnieniu od SG, którego nie daj boże ewentualnego zniknięcia bym pewnie nawet nie zauważył, bo nie ma nic, co by mnie porywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki, przeglądając forum natchnęłam się na produkty car concept...

 

dzisiaj przyszła paczucha!

brakowało mi trochę chemii domowej, więc pod pretekstem zamówiłam trochę tego i trochę do auta :D

 

P2072978.jpg

 

testy wkrótce postaram się jakieś machnąć :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.