Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zdanek, są to najgrubsze fibry w moim arsenale. Najgrubsze jakie miałem dotychczas to gyeon BOA i wwl jasmine te są zdecydowanie grubsze :) Są mięciutkie, obszyte lamowka - jestem zadowolony za tą kase. Wyszły mnie ok 38zł chyba za w sztuki tylko czekałem prawie miesiąc. No i zobaczymy jak będą wyglądały po praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia ;)

Kupiłem do poczciwego Parkside'a lancę z dyszą płaskostrumieniową 40°. Obok zmiany węża na elastyczny to najbardziej cieszącą zmiana dla wygody i szybkości mycia :)

Pewnie siła mycia lekko spadła, ale szerszy strumień i całkowicie płaski rekompensuje mi to ;)

Zakup w Techcar jakby ktoś szukał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój arsenał. Brakuje 2/3 mikrofibr, Qd ChemicalGuys, jakiś pierdółek.

Jest jeszcze waga, kilka atomizerów, papierki lakmusowe, menzurki, Karcher K5 Premium.

 

dlKBUL.jpg

 

Jest i mała rodzinka ArtDeShine :) .

Jakość strasznie słaba wyszła :/

rugvGx.jpg

 

2 Piany od SG, Iron Off, Green Tar&Glue, PA z tyłu.

FgtaQs.jpg

 

o8186u.jpg

 

Pady, glinki, miarki, małe pady na rotacje, taśmy, aplikatory.

No i zapomniałem. Krauss DA tez jest :)

 

DSx4P8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ostatnio poczyniłem pewne zakupy w sklepie detailerskim i z racji faktu, że noszenie mojej głownej torby z detaingowymi rzeczami i kosmetykami mi naprawdę ciąży (waga ok 10kg mimo że większość kosmetyków i tak przelane do butelek po max 250ml ), postanowiłem, że zrobię sobie minizestaw detailerski. Taki, który będzie, mały, lekki ale wszystkomający.

 

Cel był taki aby wszystkie potrzebne elementy zamknąć w torbie chłodzącej wymiarach 19x13x13cm - to torba przeznaczona do 6 puszek 0.33l.

Jako, że niemam możliwości myć auta przed domem/blokiem - swój detailing a właściwie mycie odbywa się na myjcewysokociśnieniowej na monety (oczywiście sama woda + moj szampon na rękawicy.

Zestaw ma na celu doraźne mycie w trakcie sezonu i cotygodniowej pielęgnacji auta. Do przygotowania auta do sezonu i grubszych prac - jest torba główna.

 

W celu skompletowania zestawu zrobiłem listę kilkunastu najpotrzebniejszych środków, bez których nie wyobrażam sobie mycia i regularnej pielęgnacji auta. Niestety, opakowania w których je kupuję to opakowania między 0.2-1l pojemności więc takie w grę nie wchodziły.

 

Wymiarowo do torby optymalnym okazały się opakowania po 100ml. Zrobiłem także listę rodzajów zamknięć zależnie od środka jaki w nie wleję.

 

Po spakowaniu wszystkiego do środka, zamknięta torba ma wymiary 22x16x14cm i wagę 1,7kg.

VmrKYtC.jpg

p8Q0iKN.jpg

 

Po otworzeniu i wyciągnięciu szmatek mikrofibrowych

Lm6C1Fm.jpg

 

Cała zawartość zestawu:

zqyWpdx.jpg

 

A składa się na to - od górnego lewego rogu - buteleczki

- Rain X Rain Repelent -

- ValletPro Neutral Foam - którą używam jako szamponu na rękwicy

- Poorboy's Natural Look - spryskiwacz - plastiki wewnętrzne

- Poorboys Black Hole -

- Izopropanol 1:2 - spryskiwacz -

- ADBL Vampire - spryskiwacz

- Meguire's Gold Class Quick Detailer - spryskiwacz

- Meguire's Endurance Gel - w opakowaniu z pompką -

- Meguire's Ultimate Protectant - w opakowaniu z pompką

- AutoGlym Car Glass Polish - w opakowaniu z pompką

- Nielsen APC 1:2 - z pompką pianującą

 

Małe podłużene spryskiwacze:

- PrickBort MAC

- Odświerzacz powietrza guma balonowa :)

 

Tubka:

- Meguire's Gold Class Rich Leather - w tubce po Nigrinie bowiem skórę mam tylko na kierownicy :)

 

Wosk:

- FinishKare HiTempPaste Wax 1000p - w małej puszcze

 

Akcesoria:

- rękawica

- pędzelek

- 2 pady gąbkowe okragłe

- 2 gąbki cięte

- 1 pad mikrofibrowy

- 5 mikrofibr

- para rękawic nitrylowych

- waciki kosmetyczne i ręczniki papierowe w woreczku strunowm.

- mała szczoteczka

- aplikator do opon

 

Na koniec porównanie z główną torbą (sama chemia bez maszyny )

mJVQjkJ.jpg

5OkJHLa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosmetyki kosmetykami ale arsenal kryminalow tez dobry. Beckett i Nesbo. Poczytaj jeszcze Lackberg. :good:

 

Lackberg jest kilka książek obok :)

 

616898 Daj znać jak wrażenia z mycia Wonder Wash. Zapachowo moim zdaniem mistrz, bardzo podobnie do Lusso

Zapach juz podpasował drugiej połówce :):good:

616913 Chattam i tak najbardziej urywa dupę

a to musze dorwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep concours.no przenosi się, w związku z tym dzisiaj przeceny około 20% na wszystkim, zabrakło tylko 100ml G1, odbiorę w innym terminie, wszystko w cenie lepszej niż w polskim sklepie :D Japa się cieszy.

 

 

WP_20160121_005_zpsissrir0l.jpg

 

Z ciekawostek próbuję interesujący krem do skóry o świetnym zapachu [coś jak mikstura świeżego jogurtu, wanilii i delikatnej nuty skórzanej, coś jak u szewca co szyje skórzane buty] oraz BH AirConBomb.

Niech tylkobędzie cieplej...

 

WP_20160121_006_zpsishnnzvz.jpg

 

WP_20160121_007_zpsdrwhayzx.jpg

 

A no i bym zapomniał - dokupiłem przezroczyste taśmy do

 

http://sites.dymo.com/360/160/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz BH AirConBomb.

Przytuliłbym ;)

 

A będąc przy temacie BH - czy Auto-wheel według Ciebie różni się czymś od Korrosola? Bo mi jakoś ciężko jest dostrzec jakąkolwiek różnicę :o

Zapach ten sam, kolor taki sam (chociaż na Twojej focie widać różnicę :dontknow: ), gęstość też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyjdzie. Kiedyś próbowałem coś innego znanego producenta tylko napisane było aby postawić w nogi pasażerów. Było zimno - wracam do auta a tam kałuża! :x zamiast szprajować - sikało. Także tym razem pod puszkę duży czarny worek napewno wpadnie.

 

Co do auto wheela to wolę nie wnikać :P Na etykiecie stoi aby nie stosować na lakier to i nie będę kombinował. Kolor taki sam ale wydaje się być nieco bardziej gęsty. Inaczej sie obija w baniaku.

 

Grubo :-] Od Monopol co wpadło? Widziałem, że w Norwegii Bilt Hamber jest mocno popularny,a Surfex lany na wszystko. :D

 

:P

Zmywacz silikonowy.

 

Bilt Hamber zabija konkurentów tutaj ceną. Przede wszystkim :)

Co do Surfexa to nie mam zarzutów. 1:5 potrafi niejeden humor zepsuć :-] Mi zepsuł po zmyciu maski :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.