Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

Chęć posiadania zegarka z duszą, który robi 'cyk cyk cyk' była zbyt duża

 

Stety albo niestety ale jak raz sie poczuje co oznacza Zegarek przez duze Z to juz pozniej wszystkie kwarce zmienia sie na automaty :)

 

Do mnie juz leci Doxa a zastanawiam sie jeszcze nad automatem doslownie na codzien - taki "do ciezszej pracy", ktorego nie bedzie za bardzo szkoda.

Wczoraj ogladalem Seiko Aviatora SNK803K2 i gdyby nie to ze takie troche maly to cena przemawia za nim jako zegarkiem od tak na cizkie chwile :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze tak pojechac po bandzie i cos z chinczykow :) swoja droga podobno wykonanie jest naprawde niezle a mechanizmy tez daje rade...

mm01i.jpg

Tak dziwnie przypomina panerai, tylko cena jakas nie taka :D

 

Swoja droga na chinawatches.pl bardzo chwala te sprzety, mechanizmy podobno lepsze niz w "szwajcarach" do 2kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie cuda jak Time Force dobre są? Bo dostałem na prezent, ale chyba będę go sprzedawał...

takie cuś...

 

http://www.amazon.fr/TIME-FORCE-Montre-quartz-Bracelet/dp/B005GDLYM4

 

http://www.rueducommerce.fr/m/ps/mpid:MP-EF2FFM6101942

 

Ma ktoś coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sq8shq, wiele takie cudo?

lokalnie 350zl, jak chcesz sie bawic w paypala to okolo 250zl

 

Wybor jest zastraszajacy a chinczyki zrobia tak jak siebie chcesz - za doplata szafirowe szkielko inne kolory traczy itp.

 

Na forach twierdza ze te chinskie Unitasy maja odchylki na poziomie do 5sek na dobe co moim zdaniem jest wynikiem lepszym niz 99% szwajcarow do kilku tysiecy zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ja nigdy nie nosiłem zegarków, ale za każdym razem przechodząc obok sklepu przyklejam się do wystawy :shock:

 

Pochwalę się że od wczoraj jestem posiadaczem zegarka Vostok Europe Gaz 14. Zegarek kwarcowy. Cieszyłem się jak wtedy gdy dostawałem klocki lego :D Duży, czarny i skórzany pasek.

Teraz przeglądam różne stronki i generalnie strasznie podobają mi się zegarki rosyjskie, najbardziej: Sturmanskie, Aviator. Chyba zegarkomania mnie dopada :D

 

Wrzucę jeszcze fotkę Vostoka.

 

vostok-europe-gaz-14-kwarc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mineralne to tańszy odpowiednik szafirowego,

Nie ma tu znaczenia gdzie użytkujesz zegarek, porysujesz przeważnie i tak... przypadkiem ( tak jak ja, w ciągu tygodnia od dostania go w prezencie - załamka :( )

Jak porysujesz (tak czy inaczej) odczujesz to dopiero przy wymianie (ja płaciłem za szafirowe w Seiko ok 80zł)

Szafirowe po prostu używasz i przypominasz sobie że jest szafirowe jak uświadamiasz sobie np po roku, czy dwóch co byłoby na nim gdyby było zwykłym szkłem :)

Ja w tej chwili ( od wymiany szkła - rok) nie mam nic, a używam codziennie czasem biegając ze śrubokretem między drutami - elektryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.