Skocz do zawartości

Zegarkowe pitolenie:)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mam Edifica i ta fluorescencja słabo świeci Poza tym jest całkiem okej, wygodnie się nosi. Zdążyłem go już podrapać, ale szkiełko to 50 zł, więc może kiedyś dam do wymiany.

Citizen robi bardzo fajne zegarki, brat ma taki ala sportowy na metalowej bransolecie, sam się nastawia, od kilku lat zero problemów. Tylko nie znam jeszcze modelu. Następnym razem poszedłbym w coś takiego.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja wśród kilku innych zegarków mam klasycznego Lorusa z automatem (mechanizm jak w popularnych Seiko "5").

To model:  Lorus RL427AX9G  (w tej serii automatów Lorusa były jeszcze 2 lub 3 inne warianty).

Zegarek nie ma lumy, ale ładny giloszowany cyferblat z pięknie mieniącymi się wskazówkami i indeksami godzin.

Oryginalny pasek ma denny - jest dość twardy i szybko ulega destrukcji, ale o zegarku złego słowa nie powiem i jak ktoś szuka klasyka, to warto się nad nim zastanowić.

Mimo, że ten automacik jest dość tani, to da się polubić i częściej gości mi na ręku niż inne też fajne automaty (sarb 035, blue ray, inne "5")

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wśród kilku innych zegarków mam klasycznego Lorusa z automatem (mechanizm jak w popularnych Seiko "5").
To model:  Lorus RL427AX9G  (w tej serii automatów Lorusa były jeszcze 2 lub 3 inne warianty).
Zegarek nie ma lumy, ale ładny giloszowany cyferblat z pięknie mieniącymi się wskazówkami i indeksami godzin.
Oryginalny pasek ma denny - jest dość twardy i szybko ulega destrukcji, ale o zegarku złego słowa nie powiem i jak ktoś szuka klasyka, to warto się nad nim zastanowić.
Mimo, że ten automacik jest dość tani, to da się polubić i częściej gości mi na ręku niż inne też fajne automaty (sarb 035, blue ray, inne "5")
 
 
 
Potwierdzam. Co prawda nie mam tych pięknych niebieskich wskazówek tylko czarne. Pasek zmieniony na brązowy bo akurat takiego mi brakowało Naprawdę fajny czasomierz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Specjaliści zegarkowi! Załatwiłem swoje 2 zegarki, mam nadzieję, że nie na amen. Odkleiły się cyfry od cyferblatu. Znacie jakiś serwis, który ogarnia takie rzeczy bez problemu?

Wysłane z mojego FRD-L19 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ari Taką usterkę, to powinien Ci bez problemu ogarnąć każdy zegarmistrz. Myślę tu o prawdziwym zegarmistrzu (najlepiej człowieku starej daty), a nie o "wymieniaczu bateryjek", bo taki to może nie podołać i narobić więcej szkód. Nie jestem z Twoich rejonów, więc nie polecę nikogo, ale jak tu nikt nie poda jakiegoś polecanego namiaru z Twojej okolicy, to zapytaj na forum miłośników zegarów i zegarków. W googlarce wpisz "forum zegarkowe" i masz pierwszy link to tej strony. Jest tam temat, gdzie polecają zegarmistrzów z danych lokacji, ale chyba widoczny dopiero po zalogowaniu. Jak znaczniki godzin odpadły od cyferblatu po np.upadku zegarka, to mógł uszkodzeniu ulec również mechanizm (jeśli to zegarek mechaniczny) i prawdziwy zegarmistrz takie rzeczy też jest w stanie ogarnąć (kwestia czy z ekonomicznego punktu widzenia jest to opłacalne dla Ciebie)

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze zegarka dla mężusia Marzy mu się taki z większą kopertą/obudową i chcę mu zrobić prezencik. Jego obecny ma kopertę 43mm (wiem bo mierzyłam) więc nowy musi być większy. Zegarek casualowy, budżet 400zł. Proszę o jakieś propozycje, na co warto zwrócić uwagę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania1987 - z tych, które znajdują się w (mniej więcej) Twoim budżecie, a które mi się podobają:

- FESTINA The Originals Chronograph F20339/4

- LORUS Chronograph RT363GX9

- EDIFICE Momentum Racing Chrono EFV-550P-1AVUEF

- EDIFICE Casio EFV-520D-7AVUEF

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ania1987 Myślę, że warto też rozważyć model: Casio MDV-106-1AVE (chyba, że szerokość koperty 44mm, to za mało - niby więcej niż ma w obecnym, ale tylko o 1mm).

Jest to kwarcowy zegarek, ale w tym budżecie raczej nie kupisz mechanika.

Nie napisałaś czy obecny zegarek męża to chronograf, czy ma "klasyczny" cyferblat.

Sam mam kilka chronografów, ale jednak są one dla mnie mniej czytelne niż zegarek bez dodatkowych tarczek i częściej noszę zegarki z "klasycznym" cyferblatem.

Zastanów się też nad tym czy mąż woli zegarek z bransoletą, paskiem czy też paskiem gumowym. W tym budżecie bransoleta będzie raczej z zagniatanych blaszek, a nie lita. Jak chodzi o pasek, to może optycznie być fajny, ale raczej nie będzie z prawdziwej skóry i może dość szybko ulec destrukcji. Paski gumowe nie każdy lubi, ale są dość wygodne.

Przy zakupie warto też zastanowić się czy gdyby kiedyś mąż pomyślał nad zmianą nie zegarka, ale np. bransolety/paska od zegarka na inną, to czy bez problemu kupi inną i będzie ładnie pasowała.

Jeśli mąż potrafi zamoczyć zegarek lub kąpie się w nim. to pasek raczej gumowy oraz ważne, żeby miał "wodoszczelność" ze 200m

To tak na szybko.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, ania1987 napisał:

Czyli ogólnie wybierając którąś z tych firm wtopy nie będzie?

Casio z linii Edifice posiadam (inny model), wcześniej też miałem Edifice i mogę polecić - solidne zegarki. Festiny nie posiadałem dotąd, ale tą hiszpańską markę chwalą za solidność i raczej bezawaryjne mechanizmy. Uważam, że pozostaje Ci tylko wybrać model najbardziej pasujący wyglądem i zakupić - w budżecie do 400-450 PLN ciężko będzie znaleźć coś innego, sensownego i nowego z casualowych modeli... 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Moderator

Dzisiaj i ja dołączyłem do posiadaczy sikora:) 

To moj drugi zegarek (pierwszy dostałem na komunie) nigdy nie nosiłem żadnego zegarka. Ale do tego chyba trzeba dorosnąć 😄 

 

826914E0-6A6D-4C20-AAA9-EB0900F2F1C4.jpeg

 

A2C3D3EC-D3AB-4386-AEA5-9C9B8E149449.jpeg

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.