Skocz do zawartości

Woskowanie instrukcje


Gość Sawa

Rekomendowane odpowiedzi

IPA nie zaszkodzi ;) , ale ja bym zastosowal cleaner...

 

a przy ręcznym UC konieczne jest IPA?

 

jak jest OK?

1) UC - mycie ręczne - IPA - DJ LPL - PB BH - Colli 476

czy

2) UC - DJ LPL - PB BH - Colli 476

 

Ja używałem takiej kolejności

 

UC - IPA - PB BH - RED i wosk leży już dwa miesiące :good:

 

Szkoda kasy na DJ LPL ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja używałem takiej kolejności

 

UC - IPA - PB BH - RED i wosk leży już dwa miesiące :good:

 

Szkoda kasy na DJ LPL ale wybór należy do ciebie.

 

 

Niezgodzę się, LPL to cleaner, więc lepiej przygotuje i na dłużej pozwoli przetrwac woskowi niż PB BH. BH zmniejsza trwałośc wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgodzę się, LPL to cleaner, więc lepiej przygotuje i na dłużej pozwoli przetrwać woskowi niż PB BH. BH zmniejsza trwałość wosku.

 

a było pytanie

 

.....

 

jak jest OK?

1) UC - mycie ręczne - IPA - DJ LPL - PB BH - Colli 476

czy

2) UC - DJ LPL - PB BH - Colli 476

 

jednym chodzi o głębie koloru a innym o trwałość, ciężko to pogodzić w tej gamie kosmetyków. Pytanie bardziej dotyczyło oczyszczenia powierzchni pod Pb BH niż samo użycie DJ LPL.

 

Moim zdaniem na tak postawione pytanie odpowiedź jest jasna

 

 

Ja używałem takiej kolejności

 

UC - IPA - PB BH - RED i wosk leży już dwa miesiące :good:

 

Szkoda kasy na DJ LPL ale wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jaki wpływ ma nałożenie zbyt dużej ilości wosku na późniejsze jego polerowanie? Ostatnio mam ogromny problem właśnie z tym ostatnim etapem korekty lakieru :/ . Niby wisienka na torcie, a tu męczarnia jeśli chodzi od docieranie. Sam nie wiem na co zrzucać winę, biorę pod uwagę trzy opcje: za gruba warstwa wosku, zbyt duża wilgotność/ parno w garażu, uszkodzenie ręczników po praniu i brak wchłaniania, a zamiast tego rozmazywanie po lakierze.

Pod halogenem w sumie jest ok, ale jak wyjdzie słońce to widok jest okropny. Próbowałem trzema ręcznikami jeden po drugim, niestety bez efektu- smugi w ogóle nie schodzą, tylko rozmazuję nadmiar po lakierze. Co jest grane? :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cubstone - jedna z najważniejszych zasad woskowania samochodu brzmi: "im mniej, tym lepiej". Niektóre z wosków i generalnie każdy sealant, jeżeli zostanie położony zbyt "szczodrze", staje się bardzo trudny do dotarcia/spolerowania. Wilgotność powietrza ma generalnie wpływ na czas schnięcia/odparowywania wosku, a więc im większa wilgotność, tym więcej czasu potrzeba na to, aby można było docierać/polerować wosk. Jakość MF nie ma aż tak wielkiego znaczenia przy pracy z woskiem/sealantem - jeżeli wosk jest prawidłowo nałożony i przeschnie/odparuje, dotrzesz/spolerujesz go nawet koszulką bawełnianą (tyle tylko, że koszulka nie będzie tak delikatna, jak MF i najprawdopodobniej narobi nowych rysek na lakierze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk to poczciwy Colli 476, ale kiedyś z Natty's Redem miałem identyczny problem. Dzisiaj odczekałem prawie godzinę przed spolerowaniem, więc po takim czasie myślałem, że będzie bajka ale nie.

Wczoraj nakładałem pierwszą warstwę, można powiedzieć dość grubo, a dzisiaj starałem się jak najcieńszą warstwę położyć, ale i w jednym i w drugim przypadku klops.

Aha, użycie quick detailera tylko pogorszyło sprawę. Wosk mazał się jeszcze bardziej i zostawiał jeszcze gorsze ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie. Została mi go sama końcówka, zbieram już praktycznie ze ścianek. Ale przechowywany był wzorowo, w chłodnym, przydomowym garażu. Stopić się nigdy nie stopił.

Jak nie znajdę przyczyny tego problemu, to przemęczę się jeszcze tych kilka woskowań i kupię coś nowego. Jak problem będzie się powtarzał, to wosk odrzucimy z listy podejrzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak z akrylem na golfie 3. Ostatnio na masce astra III.

próbowałem 3woskow. Nic nie pomaga. Podobno nie wszystkich lakierów trzyma się wosk. U mnie tak jakby w niektórych miejscach łapał a w innych lipa. Zostawały ślady przyciemnionego lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pamiętam, że na jednym panelu testowo zostawiłem go na kilka godzin i też dotarł się bez problemu.

To typowy sealant, a z nimi raczej rzadko kiedy są problemy ze starciem po dłuższej chwili.

FK1000P też zostawiałem długo na lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.