Jump to content

marqs05

Użytkownik
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralna

About marqs05

Informacje

 • Imię
  Piotrek
 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Wydaje mi się że DJ LPL usunie wszystko z lakieru (łącznie z resztkami UC), więc nie ma sensu stosować w tym przypadku IPA
 2. Na wstępie chciałbym podziękować Wojtkowi,(all4auto) za umożliwienie mi przeprowadzenia testu wosku: Meguiar's Ultimate Liquid Wax. Opis produktu: Nasz najbardziej zaawansowany hydrofobowy wosk! Ponownie podnieśliśmy poprzeczkę tym w 100% syntetycznym woskiem, który zapewnia wzmocnioną ochronę i zwiększoną siłę odbicia promieni światła oraz nie pozostawia białego osadu na elementach z tworzyw sztucznych. Technologia Meguiar's® ThinFilm umożliwia najprostsze nakładanie i polerowanie wosku ... nawet w pełnym słońcu! Usieciowane syntetyczne polimery tworzą najtrwalszą barierę ochronną, wzmacniają odbicie świata dla niesamowitej głębi i połysku jak lustro. Zapach: przyjemny, trochę przypomina waniliowy Aplikacja: zarówno aplikacja jak i polerowanie wosku jest niezwykle łatwe i szybkie. W ramach testu, na jednym elemencie, spolerowałem wosk dopiero po upływie ponad godziny od nałożenia. Polerowanie wymagało trochę większego wysiłku niż w przypadku prawidłowej aplikacji, jednak nie sprawiło mi większych problemów. Wosk nie pozostawia żadnych śladów na niemalowanych elementach plastikowych. Test: Do testów posłużyła mi czarna Astra IV. Lakier chodź jeszcze młody nie jest w najlepszym stanie, posiada trochę swirli i kilka mniejszych rysek. Auto dokładnie wymyte a następnie oczyszczone przez DJ LPL. W teście chciałem przedstawić efekt jaki daje syntetyczny wosk Megsa, w tym celu postanowiłem przeprowadzić 50/50 Wosk VS czysty lakier, oczyszczony przez DJ LPL. Ciężko było mi uchwycić różnicę aparatem, jednak na żywo efekt był wyraźnie widoczny, wosk ładnie podbił głębię lakieru i nadał imponujący efekt „zalania szkłem”. Dodatkowo zauważyłem że Meguiar's Ultimate Liquid Wax posiada właściwości maskujące drobne ryski. Kolejny etap to test właściwości hydrofobowych. Zachęcam również do obejrzenia filmików z tej części testów http://www.youtube.com/watch?v=oC4NCj6xZQ4 http://www.youtube.com/watch?v=vgwFCFBwvzM Podsumowanie: Na dzień dzisiejszy z wosku jestem bardzo zadowolony, pozostaje mi tylko przetestować jego trwałość, jeśli tu również nie będzie miał problemów to Meguiar's Ultimate Liquid Wax na pewno trafi na moją listę zakupów.
 3. Ja jeszcze nie zamieściłem swojego testu. Miałem chwilowe problemy techniczne z aparatem, ale już jest sprawny. Obiecuje ze do 2 dni mój test pojawi się na forum.
 4. przecież to jest jedna i ta sama pasta wykańczająca może konsystencją, bo na pewno różnią się ceną i butelką? różnią się tym, że jedna z nich nie jest w oryginalnej butelce, tylko przelewana przez mrcleaner do butelki 400ml (oryginalna butelka ma 473 ml)
 5. przecież to jest jedna i ta sama pasta wykańczająca
 6. słyszałem że znany płyn do mycia naczyń (ludwik) nieźle radzi sobie z usuwaniem starego wosku.
 7. Zrobiłem mini test, sprawdziłem dzianie Glass Polisch Low Dust na plastikach. przed aplikacją: aplikacja środka na dość chropowaty plastik Opla Astry IV: po wyschnięciu na plastikowym elemencie pozostają białe smugi: smugi z łatwością znikają po przetarciu wilgotną mikrofibrą: te białe kropki to kłaczki pozostawione przez mikrofibrę
 8. Ja się dopiero uczę, ale wydaje mi się że IPA nie jest potrzebne, krok 5 zawsze poprawi efekt (zwłaszcza jak masz ciemny kolor lakieru) chyba że masz idealny stan lakieru, świeżo po korekcie to różnica będzie niezauważalna. sorry nie zauważyłem postu K24
 9. od lewej - 3 tyg od aplikacji środek - bez preparatu od prawej- chwile po aplikacji Auto przez cały test stało pod chmurką, kilka dni bardzo ulewnych, myte ok 5-6 razy.
 10. Ja również otrzymałem próbkę Glass Polisch Low Dust od użytkownika autofanatic. Nie będę się powtarzał ponieważ kolega już przedstawił produkt. Glass Polisch Low Dust jest bardzo prosty w aplikacji i spolerowaniu, nie zostawia nawet najmniejszych smug na szybie- co jest jego dużą zaletą. Dobrze radzi sobie z codziennym brudem, kurzem, zaciekami jednak ma problemy z zaschniętymi cząstkami owadów, czy innych nieczystości. Szyba po aplikacji staje się bardziej śliska, co daje delikatny efekt hydrofobowy. Osobiście podczas testu, nie zauważyłem pylenia (wydaje mi się że nadmierne pylenie w teście oxine, mogło być spowodowane zbyt dużą ilością nałożonego produktu). Podsumowując: Ogólnie jestem zadowolony z produktu. Glass Polisch Low Dust jest idealny do "codziennej" pielęgnacji szyb. Jedynym minusem jest to, że nie radzi sobie z zaschniętymi cząstkami owadów, dlatego może mieć problemy z bardzo zapuszczonymi szybami. Do testu posłużyła mi szyba lekko zakurzona z zaciekami od deszczu. Przeprowadzałem również test na starszej (bardziej porysowanej) i zabrudzonej szybie, efekt podobny, nie zauważyłem wypełniania rys pyłem. Zdjęcia wkleję później.
 11. Dopiero wczoraj miałem okazje przeprowadzić mały test Valetpro Dionysus Glitz który dostałem w postaci próbki (ok. 100 ml) od EXCEDE. Koledzy przeprowadzili bardzo dobre testy produktu, pokazując jakiego efektu możemy się spodziewać po aplikacji Dionysus Glitz. Ja nie chcąc się powtarzać skupiłem się raczej na trwałości. Do testu wykorzystałem bardzo zmęczone życiem plastikowe lusterka boczne. Na lewym lusterku zastosowałem 50/50 aby pokazać efekt oraz aby przeprowadzić dokładny test trwałości produktu. Na początek lusterka dokładnie umyłem APC, a następnie nałożyłem Dionysus Glitz za pomocą gąbki. Następne zdjęcia wkleję za kilka/kilkanaście dni, auto nocuje pod chmurką a aktualna pogoda w Krakowie jest idealna do takich testów. Dodatkowo nałożyłem Dionysusa na podszybie, jednak zapomniałem zrobić fotek przed aplikacją (stan podszybia podobny do lusterek) Na koniec filmik prezentujący własności hydrofobowe Valetpro Dionysus Glitz http://www.youtube.com/watch?v=XIhdB_ZQO1s

Sponsor serwisu

Pogotowie Zamkowe Gdynia

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.