Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

@smerf91 ewentualnie jakbyś chciał więcej, to w Plushu ABO za 25zł/msc masz to samo czyli nielimitowane i 10GB internetu, na czas nieokreślony i tam po 3 miesiącach masz 12gb, po 6 msc 14GB, po 12 16GB a po 24 miesiącach masz 20GB. No i to jest normalny Plus, ale skoro premium mobile korzysta z ich anten, no to będzie to samo (a przynajmniej powinno być).

Różnica pomiędzy Premium a Plushem jest taka, że w Premium masz opłatę aktywacyjną 29,99zł no i płatne minuty na stacjonarne i MMS, gdzie to wszystko w Plushu jest za darmo. Radzę to przemyśleć, już raz swojej mamie doradziłem "a bo kto teraz MMS wysyła" no i jak zmieniła pracę to potem nabijała po 10zł dodatkowo do rachunku. Ze stacjonarnymi nawet gorzej, bo co to jest wygadać 15-20 minut miesięcznie na jakiejś infolinii.

No i jak to piszę, to zauważyłem, że za 24,70zł/msc (+29,99zł opłaty aktywacyjnej) w Premium mobile masz MMS i stacjonarne za darmo i 20GB, zdecydowanie lepiej dać te 5zł więcej niż potem się stresować.

Ewentualnie jeśli masz telefon w sieci innej niż Plus przy przechodniu do Plusha i podpisaniu mowy na 24 miesiące, to wtedy masz wszystko za darmo i 15GB internetu. Cena 25zł/msc i pierwsze 3 miesiące gratis.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pływak możesz streścić? Moja mama przenosiła z abonamentu w plusie do plusha. W salonie podpisała umowę, poinstruowali, że jak się jej skończy tamten abonament, to dostanie sms z informacją i tyle. Brat przenosił z jakiegoś Mixa w plusie i to samo, podpis na umowie i wszystko z automatu samo poszło. To było rok temu jakoś sierpień/wrzesień, więc może się coś zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, ze to ta sama sieć nie ma możliwości bezpośredniego przeniesienia z plusa na abonament do plusha. Najpierw wypowiadasz umowę z zaznaczeniem, ze przenosisz numer na kartę, później na koniec okresu wypowiedzenia musisz zarejestrować numer na kartę bo inaczej Ci przepadnie. Oczywiście przy przenoszeniu numeru z abo na kartę został mi wyłączony numer. Na infolinii pani od abonamentu odesłała mnie do innej pani od numerów na kartę bo już nie miałem abonamentu, a pani do numerów na kartę stwierdził, że nic nie zrobi bo ona tego numeru nie ma w systemie w ogóle i muszę składać reklamacje. Oczywiście reklamacja tylko w punkcie stacjonarnym bo jako, że numeru nie ma w systemie to nie mogę jej zgłosić telefonicznie... to tak w bardzo mocnym skrócie 🙂 Zdecydowanie łatwiej się przenosi numer z innej sieci do innej niż wewnątrz jednej sieci na inne oferty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie opłaca się brać abonamentu z tel czy bez. Chyba że na firmę gdzie czasem są korzystniejsze ceny telefonów lub większe pakiety dostajesz. Bo za 30 zł żaden abonament dla osoby prywatnej (nie na firmę) nie ma lepszej oferty niż na kartę. A ceny tel często są lepsze w sklepie (można kupić na 24 raty) i do tego nie masz brandingu. Chociaż pół roku temu miałem abonamęt i to 3 nr , a dla czego ? Bo operator dał grubą porcję i zeszłorocznym flagowiec za mniej niż 10 zł .

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to w Orange za 25zł No limit + 15GB, w Play za 30zł no limit + 15GB z pełną prędkością, niestety minusem wszędzie jest brak stacjonarnych i mms, ale pakiet mms jest przeważnie za 5zł, a pozostałe oferty na kartą są prawdopodobnie takie same cenowo/podobne. Mam starą formułę unlimited z 6GB ale nie zmieniam bo korzystając z neta w telefonie bez jakiś ograniczeń nazbierało mi sie naddatku przez rok jakieś 50GB, mi wystarcza. Internet też mam na kartę - 50zł Play/no limit, jako router drugi stary telefon, stałe 40/5Mbps i to pewnie ze względu na ograniczenia w laptopie. 

Dalej uważam że jeśli ktoś faktycznie nie ma firmy albo kilku numerów + neta + tv pod jeden abonament to pchać się w abonament tylko na tel jest trochę bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30 zł w T-Mobile masz do wszystkich no limit (bez stacjonarnych i mmsów) internetu ok 10gb plus Youtube bez limitu i inne portale multimedialne.

W orange mam za 30 zł przez wakacje 30gb tylko za to że dołuje telefon plus 5gb za doładowanie przez stronę z Orange, za wykupienie pakietu za 25 zł mam do wszystkich komórkowych no limit oprócz mms i na stacjonarne plus net 15-17gb czyli przez wakacje mam co miesiąc ~50gb netu na nr.

Innych operatorów nie sprawdzałem.

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za nową ofertą T-mobile z nolimit na transfer wideo to żadna z ofert nie powala (ciekawe jak długo ta oferta będzie). W Premium Mobile masz abonament 29,70zł nolimit do wszystkich i na stacjnarne, sms, mms i 30GB cały czas, a nie przez wakacje...

 

51 minut temu, dementor napisał:

Dalej uważam że jeśli ktoś faktycznie nie ma firmy albo kilku numerów + neta + tv pod jeden abonament to pchać się w abonament tylko na tel jest trochę bez sensu. 


Dlaczego skoro umowa nie jest na określony czas i możesz w każdej chwili zrezygnować, a jest taniej niż oferty, które wymieniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wychodzi 25zł/miesiąc pod warunkiem że nie było opłaty aktywacyjnej 🙂

Pływak, mi wystarczy sam fakt że jest to UMOWA, a z tym że można zerwać w każdym momencie mam całe szczęście nie ja " jakieś doświadczenia", a w przypadku karty po prostu przestajesz doładowywać i tyle 🙂 

Sprawdziłem dokładniej z ciekawości i dla jednej osoby to "lepsza" oferta na abonament jest w PM, w każdym innym cena miesięczna jest porównywalna, albo po prostu wyższa od ofert na kartę. Zależy na czym komu zależy najbardziej, każdy ma swoje zdanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dementor napisał:

Pływak, mi wystarczy sam fakt że jest to UMOWA, a z tym że można zerwać w każdym momencie mam całe szczęście nie ja " jakieś doświadczenia", a w przypadku karty po prostu przestajesz doładowywać i tyle 🙂 

Zawsze mnie zastanawia, ile razy w życiu takie osoby jak Ty faktycznie chciałby by zerwać umowę albo zerwały jak miały możliwość. Bo zawsze jest gadanie "a bo umowa". Chętnie przeczytam o tych przypadkach. Żyjesz w złudnej wolności od umów, bo i tak nigdy nie przestaniesz doładowywać karty, bo z czegoś musisz dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 15:15, dudek_t napisał:

Nie rozumiem niechęci do umów. Kosztują teraz grosze, zapewniają pierwszeństwo na nadajnikach...

Skąd takie info? 

Ja tylko słyszałem, że pierwszeństwo ma właściciel nadajnika, tj. na nadajniku plusa, pierwszeństwo w razie przepełnienia mają właściciele plusa.

Pytam z ciekawości 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alfa47 W Plusie jak patrzyłem to bardziej się opłaca doładować kartę i lecieć bezpośrednio z pieniędzy z konta niż kupować pakiet. Przykładowo dla mnie (abonament) 1GB kosztuje 3,73zł, a 500MB pakiet też coś koło 10zł, czyli kompletnie nieopłacalne.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Mi 9 to miałem możliwość przetestowania tego telefonu przez 2 dni, bo sam chciałem kupić. Generalnie w swojej cenie (szczególnie teraz, gdy mamy już model Mi 9T Pro) jest bezkonkurencyjny, aczkolwiek niska cena też nie bierze się znikąd - musiały być jakieś oszczędności. Na pewno na minus nagrywane filmy, bardzo słaby mikrofon, brak optycznej stabilizacji obrazu - jeśli nie nagrywasz filmów to można to przeżyć. Dodatkowo irytował mnie głośnik mono oraz delikatnie nakładka... lubię MIUI, bo nie jest ciężką nakładką Androida i dosyć fajnie można ją ustawić pod siebie, ale też według mnie nie jest do końca dopracowana... zdarzają się nieprzetłumaczone opcje i różne anomalie np. musiałem się nakombinować z ustawieniami Google Pay, bo nie chciało działać. Oczywiście można wszystko zrobić wgrywając jakieś tam ROMy xiaomi.eu czy MIUIPolska, ale ja jestem typem człowieka, który po prostu kupuje telefon i korzysta, nie chcę się bawić w jakieś wgrywanie ROMów itd. to nie jest 2014 rok :-) Zdecydowanie daleko jej do takiego chociażby One UI od Samsunga.

Jeśli chodzi o samo działanie telefonu - super, nie ma żadnych zacięć, działa bardzo dobrze, aparat robi ładne zdjęcia, plus za szeroki kąt. 

Ja niestety jednak zrezygnowałem z zakupu tego modelu, gdyż mam mieszane uczucia co do droższych telefonów Xiaomi - tańsze telefony z linii Redmi jak najbardziej w swojej cenie są super i ciężko znaleźć coś innego na rynku, więc kupiłbym to, ale jeśli ktoś szuka flagowców i już oczekuje naprawdę czegoś z wyższej półki (powiedzmy budżet od 2k wzwyż) no to są ciekawsze opcje np. S10+, OnePlus 7 Pro, P30 Pro.

Koniec końców ostatecznie wybrałem Galaxy S10e ze względu na kompaktowe wymiary, płaski ekran i też w miarę topową specyfikację, szkoda tylko, że nie ma tylko 8GB RAM jak zwykły model lub z ten z + ale też daje radę i jestem bardzo zadowolony. Przesiadałem się z Galaxy S9, w tym modelu znowu irytował mnie zagięty wyświetlacz i głównie dlatego go zmieniłem na rzecz nowszego modelu.

Jeśli lubisz Samsungi, dobrze ci się korzystało z S8 i możesz trochę nagiąć budżet - polecam ci S10+ jeśli nie przeszkadzają ci wymiary - spokojnie można kupić za 2700-2800 nowego z abonamentu (najlepiej z Orange, bo nie ma syfu w softcie i unikaj T-M i Plusa, bo blokują jeśli ktoś nie spłaca). S10 też jest dobrym modelem, aczkolwiek ma słabszą baterię i zdecydowanie lepiej dopłacić do wersji z +.

Jeśli jednak chcesz coś tańszego - Mi 9 jest bardzo dobrym wyborem w stosunku cena=jakość (aktualnie w mi-home wersja 6/64GB za 1749 zł), ale trzeba się liczyć, że nie jest też idealnym telefonem i ma jakieś braki w stosunku do flagowych modeli chociażby Samsunga czy Huawei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.