Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

Luzik :)

 

Ja mysle, ze nie jest tak kolorowo jak to mowia sprzedawcy, tak jak w tym filmiku z tvn o tej przenosnej myjni, co tu gdzies na forum wisi. Straznik miejski powiedzial, ze nie da mandatu jak sie nie przeodostaja do gleby srodki chemiczne i inne tam (nie pamietam juz co ), ale jak pokazali auto po zabiegu to bylo dookola mokro. Zapewne zaraz ktos powie: Jak pada deszcze to tez splywa po aucie. Zgadza sie, ale z nieba nie pada deszcz srodkow czyszczacych ;)

 

Ja oczywiscie, zycze powodzenia wszystkim ktorzy chca taki biznes rozkrecic, ale radze zasiegnac jezyka gdzie sie da a przede wszytkim w ochronie srodowiska w waszym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Luzik :)

 

Ja mysle, ze nie jest tak kolorowo jak to mowia sprzedawcy, tak jak w tym filmiku z tvn o tej przenosnej myjni, co tu gdzies na forum wisi. Straznik miejski powiedzial, ze nie da mandatu jak sie nie przeodostaja do gleby srodki chemiczne i inne tam (nie pamietam juz co ), ale jak pokazali auto po zabiegu to bylo dookola mokro. Zapewne zaraz ktos powie: Jak pada deszcze to tez splywa po aucie. Zgadza sie, ale z nieba nie pada deszcz srodkow czyszczacych ;)

 

Już kilkakrotnie pytałem kilku dystrybutorów o problemy z pozwoleniami, przepisami, mandatami, itp. i nigdy nie otrzymałem jasnej i klarownej odpowiedzi w stylu zgodnie z przepisem takim a takim dot tego a tego myjnie parowa można otworzyć w ogródku, gdyż spełnia te i te wymagania. Nie do końca wierzę również w kwestie bezproblemowego otrzymania pozwolenia na myjnie, bez budowy całej infrastruktury filtrującej etc. To nie ten kraj, że mówi się urzędnikowi jak wygląda sprawa, on to szybko weryfikuje i wydaje pozwolenie ot tak. Tak wię może w końcu któryś z obecnych tu panów zajmujących się myjniami parowymi wypowie się w sposób pełny i jasny jak się sprawy mają??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie jest tak ze otwierasz działalność w urzedzie miasta a dopiero odpowiednie słuzby sprawdzaja w miescu prowdzanie DG wszystkie pozwolenie etc i jesli taka myjnie nie generuje scieków to niema sie do czego przyczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Referat ewidencji działalności gospodarczej nie ma nic do tego. Muszą zarejestrować. Siedzibę i miejsce wykonywania działalności gospodarczej. Podajesz numer PKD. I z tego wynika czy masz spełniać jakieś szczególne warunki lub posiadać zezwolenia sanepidu. To, że nie generuje ścieków, wcale nie oznacza, że w przepisach jednak jakieś generuje i takie coś powie ci sanepid, jakaś stacja powiatowa lub wojewódzka. podaj im PKD i oni odpowiedzą czy trzeba mieć od nich pozwolenie, badania środowiskowe etc. Ew. umowa z "komunalnymi" na przyjęcie "domniemanych ścieków". Gadaj z sanepidem, tylko konkretnie podaj numer PKD. W urzędach gmin maja nowe numery (zmieniły się w 2007). Dodam, że w róznych powiatach różnie to regulują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacytuje moze jednego z przedstawicieli myjni parowych cytat pochodzi z forum

 

"3) Pod jakim numerem PKD zarejstrowac działalnośc?

 

45.20.Z Konserwacja samochodów...

45.40.Z Konserwacja motocykli...

33.12.Z Kosnerwacja maszyn...

96.01.Z Czyszczenie wyrobów włukienniczych...

 

W związku z tym, że nie są generowane ścieki, nie są potrzebne ani instalacje, ani pozwolenia. Jest to informacja sprawdzona."

 

wiecj informacji mozan sie dowiedziec na ich stnie http://greensteam.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie są generowane ścieki, nie są potrzebne ani instalacje, ani pozwolenia. Jest to informacja sprawdzona."

a co się dzieje z brudem spadającym samochodu pod wpływem tej pary? ulega dezintegracji? znika? czy może ląduje na ziemi, więc ścieki są ale z mała ilością wody a dużą ilością sufu. Więc takie gadanie to se można, ale jak przyjdzie urzędnik, albo ktoś naśle kontrolę to będzie kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45.20.Z Konserwacja samochodów...

45.40.Z Konserwacja motocykli...

33.12.Z Kosnerwacja maszyn...

a ja myślę, że można spokojnie to pod to podciągnąć. Warsztaty mech-blach też nie muszą mieć specjalnego odprowadzenia ścieków. Wszystko można zrobić odpowiedni nazywając. Dla mnie spoko PKD. :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się dzieje z brudem spadającym samochodu pod wpływem tej pary? ulega dezintegracji? znika? czy może ląduje na ziemi, więc ścieki są ale z mała ilością wody a dużą ilością sufu. Więc takie gadanie to se można, ale jak przyjdzie urzędnik, albo ktoś naśle kontrolę to będzie kuku.

Kulfik, a jak pada deszcz, zmywa dla jakiegoś lenia syf z auta, to też przychodzi urzędnik na kontrolę czy deszcz działa zgodnie z przepisami? ;):lol:

Nie popadajmy w skrajność, chyba nie każesz chodzić kierowcy ze zmiotką i szufelką wokół swojego auta, co by za dużo nie naświntuszył.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego deszcz a co innego dzialalność zarobkowa.

dokładnie, bo z jednego auta będzie mało syfu, ale jak będzie 20 aut dziennie, to już jest tragedia. i nie uwierzę, że w tym błocie na ziemie ktoś będzie pracował, będzie to zmywane wężem do najbliższej studzienki. więc na jedno wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmików na YT, które obejrzałem na temat tych myjek parowych, nie zauważyłem, żeby z jakiegokolwiek auta się "wylało", poza tym technika mycia nie pozwala na wytworzenie tak dużej ilości pary, która mogła by się skroplić i w postaci wody dotrzeć na ziemię*, więc nie ma co dramatyzować :)

 

 

 

*Chodzi mi o to, że MF jest często używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmików na YT, które obejrzałem na temat tych myjek parowych, nie zauważyłem, żeby z jakiegokolwiek auta się "wylało", poza tym technika mycia nie pozwala na wytworzenie tak dużej ilości pary, która mogła by się skroplić i w postaci wody dotrzeć na ziemię*, więc nie ma co dramatyzować

ok, więc gdzie się podziewa brud, jeśli nie na ziemi? odfruwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 16 Luty 2010, 19:51 ]

kuflik, to już chyba nie Twoja sprawa tylko tego, kto taką działalność będzie prowadził. W tym przypadku, "to co spadnie na podłogę" to już szczegół. Są działalności nie wymagające szczególnych zezwoleń itp a generują więcej "brudu". Ja akurat jestem za wspieraniem każdej inicjatywy gospodarczej. Osobiście nazwałbym sobie taka działalność "Ekologiczna pielęgnacja samochodów" i dupie z resztą. Niech chłopaki działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemówił głos rozsądku w sporze, który zaprowadzi nas najwyżej w ślepą uliczkę. Mnie bardziej niż to, że coś tam skapnie na ziemię martwi fakt, że jest to wcierane mikrofibrą w lakier. taka technika, klient decyduje. To, że nie lubie mandaryny nie znaczy, że mam zapędzić kupujących jej płyty do komór gazowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze sie znajda jacys paranoicy co beda szukac dziury w całym, od jakis 2 -3 miesiecy powstało kilka przedstawicielstw myjek parowych, nie chce mi sie wierzyc ze nie zbadali oni polskiego rynku i przepisów pozwalajacych prowadzic ekologicznej myjni, bo sami by sie zagonili w kozi róg. Na jednym z forum zrobiono ankiete "czy byłbyś sklonny umyc auto na myjni parowej" i na 18 (jak do tej pory) głosów 15 osób wcisneło TAK, 3 NIE . Wiec o czyms to swiadczy, te 17% zawsze moze wybrac inna myjnie, nigdy wszystkim nie dogodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej niż to, że coś tam skapnie na ziemię martwi fakt, że jest to wcierane mikrofibrą w lakier. taka technika, klient decyduje. To, że nie lubie mandaryny nie znaczy, że mam zapędzić kupujących jej płyty do komór gazowych.

 

Nawiązując do tego mnie jednak najbardziej martwi ,że na forum Detailingowym temat o myjni (tak o MYJNI - nie o myciu) parowej będzie zaraz najpopularniejszym w dziale "Mycie Karoserii".

 

To ja już chyba wolę bezwodne systemy cenionych producentów - tak czy siak fibra brudna ale przynajmniej kosmetyków się jakiś przy tym używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wolę to co działa. nie zostanę fanem myjni parowych, na pewno nie do lakieru, ale jeśli można tym dobrze domyć silnik, koła, zawias i inne detale, to super. gdybym otwierał zakład, to kupiłbym coś takiego tylko po to, żeby w zimie nie robić jeziora w hali/garażu domywając takie detale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was Panowie

moze ktoś zrobic przysługe udzielajacym sie w tym watku ,pytam o osoby z Krakowa, aby zamówić taka usługe oto link (firma działa własnie w Krakowie)moze tez byc w Poznaniu link i zrobił moze jakis filmik i zdał relacje z całego zabiegu, oczywiscie pytam tych którzy sie nie boja porysowac sobie fury :-] moze Ty kuflik ;)

Co wy na to?? sam bym tak zrobił ale tu nad morzem jeszcze nikt parą nie myje :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Malborka,no własnie, nie otrzymałeś odpowiedzi! kolega z Tczewa nas chyba nie lubi a ja nie chce sie narzucac, dlatego moze ktos by sie skusił skorzystac z usługi i obiektywnie ocenił jak to w rzeczywistosci wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzucac sie?o co ci chodzi ,dzwonisz do mnie ,udzielilem ci wiele odpowiedzi na twoje pytania ,zaprosilem do siebie a teraz mi tu z takimi tekstami wyskakujesz ze niby co?moze mialem ci taxi zamowic .Odwiedzam to forum sporadycznie i nie moge uwiezyc ile mozna walkowac ten temat.Nad wszystkim sie tak zastanawiasz i analizujesz ,to co dopiero jakbys mial postawic 6 ehrle,czlowieku ja dowiedzialem sie o temacie w piatek i po tygodniu mialem na miejscu 3 nowe sztuki i po temacie i skupiam sie na czyms innym.Jesli chodzi ci aby zobaczyc jak to dziala w realu to moze zobaczysz to na wlasnych smieciach ,mam zapytanie z malborka i mam spotkanie z panem w przyszlym tygodniu i moze sie dogadamy.Lecz jesli cie to nie satysfakcjonuje to jedna optime sprzedalem do elblaga 3 tyg temu i wlasciciel napewno pokaze ci co i jak.

 

[ Dodano: 20 Luty 2010, 00:01 ]

Do goscia z gdanska ,nie zycze sobie zadnych prywatnych meili na skrzynke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.