Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeżeli chodzi o mycie auta z zewnątrz (lakieru) myjką parową to zapomnijcie, więcej szkody niż pożytku. Natomiast nie powiedziałbym, że takie urządzenia są nic nie warte. Ja używam parownicy Alpha AR2000 i jeżeli chodzi wnętrze, a w szczególności szczeliny, w których zbiera się brud to nie ma sobie równych ;) . Jednakże jest to tylko pomocnik, bo zawsze idzie apc, pędzelki, fibry itd., ale jak się ciśnie parą po szczelinach to ładnie nam cały syf wylatuje. Tak samo pod maską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym urządzeniu już zapomniałem. Temat stanął na firmie Tecnovap CARMEN PLUS H2O. Duży wybór końcówek , dobre parametry. 2 in 1. Co ty na to ?

 

Adam najlepiej sam wiesz do czego będziesz wykorzystywał parę i jak długo jej używał chodzi mi o pracę ciągłą. Musisz zwrócić uwagę aby bojler był jak największy wtedy masz dużo pary przez długi czas, ciśnienie min. 10bar na wylocie pistoletu i szybka zmiana pary mokrej i suchej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Witam,

 

Jestem w trakcie otwierania stacjonarnej myjni parowej w Katowicach. Zdążyłem już trochę zapoznać się z tematem także jakby ktoś miał jakieś pytania proszę pisać.

 

Co do samej myjni to więcej informacji znajdziecie na stronie jjautospa.pl

 

Pozdrawiam,

Kuba

 

Coś czuję, że post zaraz poleci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam IMEXa SC11 i jestem zadowolony,co prawda kupiłem uzywana ale mało uzywana...+gwarancja 18msc .Koszt 7500zł Ja ogólnie zajmuje sie praniem ,czyszczenie tapicer samochodowych w tym iczyszczenie wszystkiego na zew i wew,dywanów,kanap ,bram garazowych itd itd ale tez i Spokojnie mozna mysc tą myjką samochód(w zaleznosci od brudu) wazną rzeczą przy myciu jest dobra mikrofibra z duża gramaturą(ok 30-40zł) ,powtarzam dobra bo taka za 5zł to mozecie zapomnieecc i porysowac lakier i narobic maz..dobra fibrai wszystko wychodzi jak ta lala.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam zakupilem myjnie parowa i na niej poki co dzialam do prania . mycia w srodku auta spokojnie daje rade ale zewnatrz nie jestem zbyt zadowolony. Mysle nad postawieniem garazu zrobieniem odplywu i wstepne mycie oplukiwanie robic myjka cisnieniowa . Potrzebuje pozwolenia itd ?

 

 

nie wiem jak to tego podejsc .. auto bylo by spryskiwane pianownica potem zmywane . Chemie jaka bede uzywal nie bedzie zla dla srodowiska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam zakupilem myjnie parowa i na niej poki co dzialam do prania . mycia w srodku auta spokojnie daje rade ale zewnatrz nie jestem zbyt zadowolony. Mysle nad postawieniem garazu zrobieniem odplywu i wstepne mycie oplukiwanie robic myjka cisnieniowa . Potrzebuje pozwolenia itd ?

 

 

nie wiem jak to tego podejsc .. auto bylo by spryskiwane pianownica potem zmywane . Chemie jaka bede uzywal nie bedzie zla dla srodowiska

 

Potrzeba pozwolena wodnoprawnego do tego operat i pozwolenie od kanalizy na odprowadzanie ścieków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz juz wszsytko wiem no coz trzeba jakos sobie radzic dalej :)

 

Nie wiem tylko jak sprawa ma się gdyby wybudować szambo czy odstojnik i płacić firmie za odbiór. Wiem tylko że drogi jest wywóz tych zanieczyszczeń. Z tego jak rok temu się orientowałem w wydziale środowiska to za dużo nie wiedzą i walą przepisami jakbym spuszczał do kanalizy ropę a na pytania typu a co jeśli a co gdyby odpowiedzi padały tylko "bedzie kontrol bedzie Pan płacił". Zresztą PKD pod jaką może działać myjnia to również inne warsztaty więc nazywasz się "auto detailing , auto spa" czy inne tego typu ważne że nie myjnia. Robisz tak żeby ścieki nie trafiały do kanalizy bo jeśli wykryją to kara bodajże jakaś wyższa stawka przez rok. Ja na szczęście dzierżawie byłą myjnie bo jak dowiedziałem się ile to wszystko by mnie kosztowało to .... :) No i w przepisach nie ma mowy o separatorze tylko że jest on najlepszym wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
dziekuje za odpowiedz juz wszsytko wiem no coz trzeba jakos sobie radzic dalej :)

 

Nie wiem tylko jak sprawa ma się gdyby wybudować szambo czy odstojnik i płacić firmie za odbiór. Wiem tylko że drogi jest wywóz tych zanieczyszczeń. Z tego jak rok temu się orientowałem w wydziale środowiska to za dużo nie wiedzą i walą przepisami jakbym spuszczał do kanalizy ropę a na pytania typu a co jeśli a co gdyby odpowiedzi padały tylko "bedzie kontrol bedzie Pan płacił". Zresztą PKD pod jaką może działać myjnia to również inne warsztaty więc nazywasz się "auto detailing , auto spa" czy inne tego typu ważne że nie myjnia. Robisz tak żeby ścieki nie trafiały do kanalizy bo jeśli wykryją to kara bodajże jakaś wyższa stawka przez rok. Ja na szczęście dzierżawie byłą myjnie bo jak dowiedziałem się ile to wszystko by mnie kosztowało to .... :) No i w przepisach nie ma mowy o separatorze tylko że jest on najlepszym wyjściem

 

Cześć, mógłbym napisać na priv jakoś ? Widzę że już masz temat troche obcykany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam!

Podbijam temat. Przymierzam sie do otworzenia stacjonarnej myjni parowej w parkingu podziemnym jako ze myjka wodna tam nie wchodzi w gre. Jako kolejny krok planuje dolozyc uslugi auto detailingowe. Przeczytalem caly watek i mam dwa pytania, na ktore nie znalazlem wyczerpujacych odpowiedzi.

1. Z tego co sie orientuje najbardziej chodliwymi myjniami parowymi z wyzszej polki sa urzadzenia firm Optima, Astra Steamer oraz Menikini. Maja w ofercie zarowno modele dieslowe jak i elektryczne. Slyszalem ze dieslowe maszyny sa lepsze a poza tym elektryczne sa stanowczo drozsze w eksploatacji. Mozliwe ze nie bede mial mozliwosci korzystania z maszyny dieslowej. Jakie macie doswiadczenia z maszynami elektrycznymi jesli chodzi o efekty pracy oraz koszty eksploatacyjne?

2. Niektorzy specjalisci twierdza ze sama para (czyli bez wiaderek z woda) nie mozemy swiadczyc uslug auto detailingu, tak aby efekty zadawalaly wiekszsosc klientow. Inni twierdza ze jest to mozliwe kiedy dodatkowo do mycia parowego stosujemy glinkowanie oraz dekontaminacje. Sadzicie ze bede mogl w ten sposob oferowac auto detailing (polerki, powloki ceramiczne itp.)?

Z gory dziekuje za wszelkie rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pab-lito napisał:

Witam!

Podbijam temat. Przymierzam sie do otworzenia stacjonarnej myjni parowej w parkingu podziemnym jako ze myjka wodna tam nie wchodzi w gre. Jako kolejny krok planuje dolozyc uslugi auto detailingowe. Przeczytalem caly watek i mam dwa pytania, na ktore nie znalazlem wyczerpujacych odpowiedzi.

1. Z tego co sie orientuje najbardziej chodliwymi myjniami parowymi z wyzszej polki sa urzadzenia firm Optima, Astra Steamer oraz Menikini. Maja w ofercie zarowno modele dieslowe jak i elektryczne. Slyszalem ze dieslowe maszyny sa lepsze a poza tym elektryczne sa stanowczo drozsze w eksploatacji. Mozliwe ze nie bede mial mozliwosci korzystania z maszyny dieslowej. Jakie macie doswiadczenia z maszynami elektrycznymi jesli chodzi o efekty pracy oraz koszty eksploatacyjne?

2. Niektorzy specjalisci twierdza ze sama para (czyli bez wiaderek z woda) nie mozemy swiadczyc uslug auto detailingu, tak aby efekty zadawalaly wiekszsosc klientow. Inni twierdza ze jest to mozliwe kiedy dodatkowo do mycia parowego stosujemy glinkowanie oraz dekontaminacje. Sadzicie ze bede mogl w ten sposob oferowac auto detailing (polerki, powloki ceramiczne itp.)?

Z gory dziekuje za wszelkie rady

Typowe mycie parowe lakieru na zasadzie para + ścieranie brudu ręcznikiem zawsze będzie rysowało lakier, więc niewiele ma to wspólnego z dobrym 'detailingiem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.