Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

Tym urzadzeniem to mozesz rower umyc,cisnienie minimum 9-10 bar,para ustawienie 50-50 z woda plus chemia przed myciem lecz nie w postaci pary zmieszanej z chemia,a poprostu chemi naniesionej z rozpylacza.O tej porze po myciu najlepiej wykonczyc to

jakims preparatem do mycia bezwodnego,wystarczy po jednym prysnieciu na kazdy element.Srodek lepiej sobie odpuscic,w szczegolnosci bmw,dodatkowo jesli nie masz doswiadczenia w czyszczeniu tworzyw wewnetrznych para latwo je uszkodzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

rower powiadasz....a producent sprzedaje do mycia aut i jaka widać uporał się z tym należycie...a co do ciśnienia 9-10bar, bardzo ciekawe skoro producenci sprzedają maszyny 8 barowe jako wyższą półkę profi :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko cały czas zastanawia to jak sa usuwane wszystkie przyklejone do lakieru zanieczyszczenia. Rozumiem ciśnienie i wszystko, ale tak samo jest z myjką, niby spłukuje wszystko i wydaje się ze nie trzeba już myć ręcznie a tu się okazuje ze nieprawda i dwa wiadra wlatują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele maszyn np. OPTIMA ma ustawione ciśnienie na standardowe 8 bar. Jest to według producenta najbardziej wydajne i bezpieczne ciśnienie dla lakieru samochodowego. Sama maszynę można podkręcić nawet do 12 bar.

 

Nie rozumiem kwestii dodatkowego mycia na dwa wiadra.... Para możne zostać wzbogacona wszelkimi detergentami również nabłyszczaczem poprzez zastosowanie wygodnego pojemniczka z detergentem mocowanego do pistoletu.

 

Maszyna parowa plus chemia nakładana na pistolet w zupełności wystarczy do osunięcia wszelkich zabrudzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość zużywanego paliwa nie ma żadnego związku z temperatura panująca na zewnątrz. Sama maszyna rodzi sobie doskonale w ujemnych temperaturach. Należy tylko uważać aby woda nie została w maszynie na noc. Należny ja spuścić lub magazynować maszynę w warunkach temp. dodatniej.

 

Maszyna OPTIMA zużywa ok. 1 litra ON na godzinę. Sa modele napędzane prądem 220V lub prądem 3 fazowym(silą), a nawet LPG .

 

Jakość mycia jak najbardziej zadowalająca. Z dodatkiem detergentu o którym pisałem wcześniej można wyczyścić auto i uzyskać bardzo zadowalający efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie dluga ta debata o tym calym myciu parowym,i ogolnie zostal zatracony sens po co i dlaczego.Jesli mialbym wybierac co jest lepsze dla mnie ,osoby ktora zyje z mycia samochodow to zdecydowanie jest to zwykla metoda,myjka,gabka,itp.dlaczego?

-czas,duzo szybciej poradzisz sobie myjka

-koszty-myjka i gabka jest tansza

-doswiadczenie-szybciej znajdziesz i wdrozysz osobe ktora juz pracowala na myjni

-i wiele innych.

Co przemawia za myciem parowym wedlug mnie.

-nowosc,zatem ciekawosc klientow a co za tym idzie wyzsze obroty

-mobilnosc,bierzesz do auta i w swiat do klienta,nowe perspektywy

-ekologia?,hmm,to zuzywa rope wiec sam nie wiem

 

Jesli ktos chce oprzec swoj biznes tylko na myjni parowej to zycze powodzenia,nie w naszych warunkach,jako uzupelnienie tak i tylko tak.Napewno przyciagnie to nowych

klientow a moze i starzy wroca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka jest cena,ale gdyby nawet kosztowala 200 zl to bym tego nie kupil,gdyz to sie nie nadaje.5barow to ja mam w steamerze portotechica ktora czysci fotele,i uwierz to na zywo nie jest zadne cisnienie.Kilka razy umyjesz tym shitem auto klientowi i na sady nie zarobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA troche głebiej sie zastanawiałem nad korzsciami jakie niesie myjnia parowa.

Ze wzgledu na swój charakter, moze działac bez jakchkolwiek zezwolen, bez konieczniosci budowania separatorów, oczyszczalni, przyłacz wodno-kanalizacyjnych, odmulacza, czysystemu odzysku wody, co równieżzmniejsza koszty otwarcia takiej myjni.

 

Maszyna parowa charakteryzuje sie niewielkimi rozmiarami co ułatwia transport urzadznia w miejsce wykonywania usługi, jendna maszyna moze byc wyposazona w dwa pistolety myjace co zwieksza wydajnosc i efektywnosc mycia, dzięki możliwości regulacji poziomu wilgotności pary oraz możliwościautomatycznej aplikacji detergentu,myjnia parowa poradzisobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami(zaschnięte owady, plamy z oleju).

 

Duzą oszczednoscią moze byc fakt ze myjnie parowe zuzywaja niewielka ilośc wody,zaledwie 2l na umycie sredniej wielkosci samochodu, przy mniejszym zuzyciu wody zmniejszaja sie jej koszta, oraz znika problem scieków.Nie wymaga uzytku detergenów,goraca para pod cisnieniem radzi sobie doskonale z najbardziej uporczywymbrudem,urzadzenie potrzebuje niewielkiej ilosci energi zaledwie 350W ,toogromna oszczednosc w porównaniu z tradycyjnymimetodami mycia.

 

Myjnia taka moze powstac gdziekolwiek, bez wiekszych kosztów adaptacyjnych dlatego tez w dowolnym momenciemozna zmienic miejsce lokalizacji ,co w przypadku tradycyjnejmyjni wiazało by sie z duzymi kosztami.Niewielkie gabaryty i ekologiczny charakter urzadzenia pozwala na swiadczenie usług w ramach myjni mobilnych.

 

Uzadzenia myjace para, nadaja sie swietne do mycia komory silnika, sucha para niepowoduje zalania czułych na wilgoć elemntów elektronicznych, co wyklucza ich uszkodzenie. Myjki parowe wykorzystywane sa rowniez do dezynfekcji wnetrza pojazdów,

jak siedzen, kanałów wentylacyjnych czy do czyszczenia elentów plastikowych.

 

Myjnia moze postać tam gdzie dotychczas było to niemozliwe lub koszta z tym zwiazne sa dosc duże, np parking przy markecie co niesie kozysci dla potencjalnych klientów,lokalizacja myjni pozwala na zaoszczedzenie czasu i pieniadzy, robiac zakupymozna umyc w tym czasie auto.

 

Jedynym dla mnie znakiem zapytania jest CZY TAKA MYJNIA ZNAJDZIE UZNANIE NA NASZYM RYNKU????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie znajdzie, bo:

-tylko czekać jak mycie na takiej myjni będzie kosztowało połowę tego co na tradycyjnej, bo koszty zakupu i amortyzacji dużo niższe

-z racji ceny bedzie to atrakcyjne rozwiązanie dla startujących biznesmenów

-z ciekawości ludziska będą podjeżdżać, poza tym aspekt psychologiczny, że para, że ok dla środowiska, że nie niszczy nic bo nie ma detergentów, że nie rysuje lakieru (nie podnosić wrzawy ,że jest inaczej, przykładowy Kowalski właśnie dojdzie do wniosku że nie niszczy bo nie ma styczności żadna szczota z lakierem...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wstrzymuję się od wypowiedzi w tym temacie mimo, że ostatnio miałem okazję umyć pół auta właśnie myjką parową.

 

Po doswiadczeniu z myjka masz pozytywa czy negatywna opinie ta ten temat, jako klient mozesz wyrazić swoje zdanie obiektywnie, czy przedstawiciele tego sprzetu wyolbrzymiają ich mozliwości??

 

Bedziesz chciał umyć całe auto para??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego tylko pół? :evil:

 

Bo drugą część mył kolega, który też chciał zobaczyć "z czym to się je".

 

Po doswiadczeniu z myjka masz pozytywa czy negatywna opinie ta ten temat, jako klient mozesz wyrazić swoje zdanie obiektywnie, czy przedstawiciele tego sprzetu wyolbrzymiają ich mozliwości??

 

Bedziesz chciał umyć całe auto para??

 

Tak jak wspomniałem, póki co nie wypowiadam się w tym temacie - na razie poznaję jeszcze tą tematykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jeszcze innej beczki ;) Jaki przepis jest podstawa prawna tego ze mozna myc para wodna bez zezwolen?

 

edit:

 

Duzej liczbie osob nie zalezy na super gladkim lakierze a na tym , zeby lakier byl czysty, wiec jesli rzeczywiscie mozna dzialac bez zezwolen to pewnie sporo powstanie takich myjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario jak mysle, chce cos takiego uruchomic, zgadza sie?

 

Nie bede ukrywał ze inetresuje mnie tego typu interes, mam doskonałe miejsce na myjnie ale ze wzgledów prawnych nie moge otworzyc klasycznej ,dlatego szukam alternatywy, myjnia bedzie połaczona z wulkanizacja.

Szukam obiektywnych komentarzy w necie, na tej podstawie stwierdze czy watro w to wchodzić, narazie czytam i analizuje a co bedzie dalej to rynek pokaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, narazie licze na opinie innych(klientów) bo to ich zdanie sie dla mnie liczy, jesli bede zdecydowany kupic urzadzenie napewno najpierw je wypróbuje, z reszta sa juz 2 konkurencyjne firmy w Polsce ze spora oferta wiec jest w czym wybierać, a moze z czasem pojawi sie cos nowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.