Skocz do zawartości

Mycie parą wodną


Gość mariocool

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 337
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

profesjonalna myjka min 25 tys, własnie o taka z Allegro mi chodzi, ta za 17 tys jest mała i ma tylko jeden pistolet myjacy

 

[ Dodano: 1 Luty 2010, 22:32 ]

Kanar na swoim podwórku tez bys mogł sobie myjnie zrobić legalnie, ja tez bede sie zajmował kosmetyka aut, na samym praniu tapicerek człowiek nie wyzyje ;) wiec trzeba w cos zainwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w środę lub czwartek, sobotę na prezentacje do Krakowa. Maszyna OPTIMA wyczyści auto od góry do dołu uwalone błotem a odkurzacz parowy wypierze zabrudzona tapicerkę pozostawiając ja sucha i gotowa do użytku.

 

Kuba, jakoś mi się w to wierzyć nie chce. Pokusisz się o stwierdzenie, że nie pozostawi żadnych rysek ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda wydaje się tak samo interesująca jak i kontrowersyjna.Na pewno trzeba by przetestowac w "realu".Ale dla mnie to wygląda na cos co nadaje sie do "przemysłowego" mycia karoserii samochodów na szybko na zasadzie " nastepny do golenia". A jak to ma się do idei autodetailingu?Obawiałbym się na pewno o wosk na karoserii. :dontknow:Ciekawe byłoby to jako mało inwazyjna i chyba bezpieczna metoda mycia i pielegnacji silników.Dwa lata temu interesowałem sie czyms takim z " Karchera " do kosmetyki wnętrza(plastiki, tapicerka).Ale po krotkim tescie sami odradzili, bo jak sie ktos ladnie wyraził na sądy bym nie zarobił :lol: .Odswieze temat i wezme cos takiego na testy.Zreszta, czy normalna gorąco - wodna myjka po zadaniu jej 100 st.Nie staje sie wytwornica pary? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julian sa myjki przemyslowe ktore moga zrobic nawet 140 stopni, ale kosztuja ogromna kase, zobacz link:

 

http://www.polus.pl/produkty/myjki-wyso ... oraca-wode

BO O TAKIEJ MYJCE MÓWIE. MUSZE TYLKO SPRAWDZIC CZY WĘŻE , LANCA I DYSZA W LANCY DADZA RADE .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz polacy kombinuja jak z myjki zrobic parownice.Ciekawe jakie to bedzie bezpieczne jesli uzyjecie 140 stopniowej wody pod cisnieniem 120 barow na lakier samochodowy,efekt jest mi znany.Mam na stanie goracowodnego wapa titan i karchera hds i nijak to sie ma do optimy,nie wiem jak panie frestailer zamierza pan zredukowac cisnienie na myjce do poziomu 8- 10 barow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałbym się na pewno o wosk na karoserii.

 

A czemu byś się obawiał ? Wysokiej temperatury ? Jeżeli tak to nie ma co się obawiać - trzymałem spokojnie rękę 20-25 cm od pistoletu w strumieniu pary wodnej i była po prostu ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wytworzeniu pary w myjce gorącowodnej o odpowiednich parametrach nie otrzymasz cisnienia 120 barów.Ale tak czy owak taka myjka sie nie nadaje.Widze za to kolejna zaletę jesli chodzi o wykorzystanie takiej wytwornicy - owady latem :zly: -zmora wszystkich myjni.To byłby chyba bardzo skuteczny i mało inwazyjny sposób.Ktos juz to wypróbował do tych celów.? I jeszce jedno nie wierze w to, że ochrona środowiska przymknie oko na zezwolenia. Jakby nie bylo , brud i ropochodne nie rozpuszczą sie w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki Oertzen osiaga 140 st. przy 30 barach

 

Tak tez i napisalem dwa posty wczesniej, chociaz gdyby spiac kilka ogrzewaczy napedzanych paliwem to kto wie moze by sie udalo wyciganac ze 100 bar ;)

 

Co do tych zezwolen pisalem zeby ktos podal podstaw prawna, ale to chyba bardziej wymysl dystrybutorów, ze nie potrzeba zezwolen. Zawsze cos tam poleci na ziemie, wszystkiego mikrofbra sie nie zdejmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 bar

 

Tylko przy jakiej wydajności...Wydajność jest najważniejsza a nie ciśnienie.

 

[ Dodano: 9 Luty 2010, 16:56 ]

Co do tych zezwolen pisalem zeby ktos podal podstaw prawna, ale to chyba bardziej wymysl dystrybutorów, ze nie potrzeba zezwolen. Zawsze cos tam poleci na ziemie, wszystkiego mikrofbra sie nie zdejmie.

 

Takie myjki w zastosowaniu przemysłowym nie podlegają przypadkiem także UDT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul czy ty masz poczucie humoru, czy widzisz ten usmiech na koncu zdania ? ;)

 

Nie wiem co to udt.

 

[ Dodano: 9 Luty 2010, 17:08 ]

Juz wiem ;) Urzad dozoru technicznego, mozna by tam zasiegnac jezyka w sumie, ale to chyba zainteresowani sprawa powinni sie zglosic bo ja raczej takiej myjni to nie otworze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kabul czy ty masz poczucie humoru, czy widzisz ten usmiech na koncu zdania ? ;)

 

Nie wiem co to udt.

Faktycznie nie zwróciłem uwagi ;)

 

UDT to Urząd Dozoru Technicznego któremu podlegają min. wytwornice pary ale nie wiem od jakich parametrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.