Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

kupilem sobie gritguarda w all4auto.

 

ma 27cm srednicy.

 

Kto mi powie gdzie kupie wiadro w ktorym ten gritguard bedzie scislo siedzial ? moze ktos juz przerabial ten temat i wie np. w ktorym supermarkecie da sie kupic pasujace wiadro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jakie są realne skutki zbyt wczesnego polożenia wosku na lakierowany element ? Pomalowałem sobie felgi amatorsko sprayem, i dobrze by było je czyms zabezpieczyć na zime, ale nie mam możliwości czekania kilku tygodni, tak jak powinno się to robić.

 

Co sie stanie jak nawoskuje je po 24h od malowania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są realne skutki zbyt wczesnego polożenia wosku na lakierowany element ? Pomalowałem sobie felgi amatorsko sprayem, i dobrze by było je czyms zabezpieczyć na zime, ale nie mam możliwości czekania kilku tygodni, tak jak powinno się to robić.

 

Co sie stanie jak nawoskuje je po 24h od malowania ?

Nowo lakierowany element po 24 godzinach jest już utwardzony w około 90%. W pełni utwardzony będzie po około miesiącu. Przez miesiąc nie można stosować produktów zawierających rozpuszczalniki (np. destylaty ropy), substancje ścierne. Solventy penetrują lakier i go zmiękczają. Przez ten okres można używać tylko wosków bazujących na wodzie i nie zawierających substancji ściernych. Dotyczy to także nowoczesnych lakierów.

Przez ten miesiąc możesz używać więc Optimum Car Wax lub Duragloss Aquawax. Chyba jeszcze masz oba te produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Nowo lakierowany element po 24 godzinach jest już utwardzony w około 90%. W pełni utwardzony będzie po około miesiącu. Przez miesiąc nie można stosować produktów zawierających rozpuszczalniki (np. destylaty ropy), substancje ścierne. Solventy penetrują lakier i go zmiękczają. Przez ten okres można używać tylko wosków bazujących na wodzie i nie zawierających substancji ściernych. Dotyczy to także nowoczesnych lakierów.

Przez ten miesiąc możesz używać więc Optimum Car Wax lub Duragloss Aquawax. Chyba jeszcze masz oba te produkty

 

Dzięki ;) Narazie na koła poszedł Saphir, a do uzupełniania będzie OCW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z was się orientuje może czy Stjärnagloss Körsbär to nie jest przypadkiem to samo co CG Maxi-suds 2? Chodzi mi głownie o dawkowanie, koncentracje. Bo jeśli to to samo to sprawa jasna

 

Dałem dawkowanie jak CG, wyszło zadowalająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to odpowiedni temat i czy moje pytanie nie zginie ale napisze tutaj.

 

A więc sprawa ma się następująco:

 

jest to druga zima samochodu, wcześniej nie był niczym woskowany tylko myty szamponem z woskiem szczotka z myjki. Planuje na zimę go jakoś zabezpieczyć jako iż ma drobne ryski powstałe od mycia szczotka które bardzo mnie denerwują gdy auto jest czyste planuje się ich pozbyć za pomocą tego preparatu -> CarPlran - T-Cut Color Fast Scratch Remover -w ogóle dobre to ?

a następnie dać na to ->CarPlan - T-Cut Color Fast Woskujący lub od razu jakiś wosk (nie wiem czy w płynie np. jakiś sonax wosk twardy czy inny?)

 

Co myślicie o moich zamiarach i ewentualnie jakie macie pomysły?, może radzicie inne kosmetyki?

Od razu mówię że samochód zostanie na wiosnę wyglinkowany i wypolerowany maszynowo

Teraz planuje tylko tak zabezpieczyć auto przed zimą i żeby jeszcze trochę się przy tym świeciło Budżet to +/-100,-

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salata, nie chciałbym Cię zasmucać, ale niestety podane przez Ciebie środki za dużo nie wskurają, aby pozbyć się "śladów" po szczotach.

 

Jesli masz zamiar polerowac na wiosnę to zakup sobie jakiś dobry cleaner (przyda sie nie raz) i wosk naturalny bądź sealant ze średniej półki. Zimą i tak walory wizualne jak i defekty tego typu jak swirle - maskowane są błotem, śniegiem lub syfem z dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być np. cleaner Poorboy's professional polish - tester 120 ml kosztuje kilkanaście złotych, a starczy na pare razy.

 

Wosk możesz od razu sobie kupić porządny, ja polecam Duragloss #105.

 

Wiesz jak się nakłada wosk itp?

 

Masz na dole drzwi, progach dużo asfaltu? Jeżeli nie będziesz teraz glinkował (jednak jest to zalecane) to warto było by usunąć tego typu zanieczyszczenia przed położeniem wosku. Czym lepiej przygotujesz powierzchnie tym trwałość wosku będzie większa i ogólny efekt lepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady, chyba zdobędę się przed zimą aby wyglinkowac samochód nastepnie nałozyc jakis wosk

 

mysle o takiej glince-> http://moto.allegro.pl/glinka-do-lakier ... 66052.html

 

i teraz mam następne pytanie

- na ile glinkowan wystarczy mi te 200g i czy np glinkując na jesień można będzie użyc tej glinki jeszcze na wiosne bądz latem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.