Skocz do zawartości

Coś do kokpitu


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy nie lubie blyszczacego kokpitu.Lubie mat lub polmat.Co byscie polecili?Chcialbym aby tez troche ozywilo kolor.

 

Przeczytaj sobie poprzednie 29str i wszystkiego sie dowiesz. Potem zajrzyj jeszcze do testow i bedziesz mial kompedium wiedzy. Milej lektury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PERL jest tak wszechstronny ,że to aż niedorzeczne :)

 

Dziś przetestowałem 1:5 we wnętrzu i jest super! Mega łatwy także w nanoszeniu i wsiąkaniu w dywaniki gumowe o nieprzyjemnym do nanoszenia kształcie (bye bye 303). Super wykończenie.

 

Nie wiem czemu ostatnio jest tak rzadko spotykany w sklepach :(

 

Aha. Stosować tylko na zimne powierzchnie bo jak nie to lecą bluzgi jak sam S@$@#$n :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o litrowy. Dostępnym na stanie w raptem jednym sklepie gdzie jak znam życie mają max 2 butelki.

0.5 jest kilka ale niestety w sklepach do których mi nie po drodze :? Mam nadzieje ,że jak wykończę obecnego to będzie dostępny.

 

EDIT: SJake Ja mam od was już od jakiegoś czasu i nic mi nigdy nie spływało. Na przepustach przewodów we wnękach i bagażniku oraz uszczelkach wszystko czarne jak węgiel. Od jakiś 2 miesięcy leje tam wodę,szampon, ONR'a, czasem APC i wygląda cały czas jak po aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
który aplikator lepiej spisze się do nakładania PB NL? gąbkowy czy bawełniany?
Mi w OOOO lepiej spisał się z mikrofibry/bawełny bo od razu zbieramy nadmiar i istnieje mniejsze ryzyko nierównej warstwy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś właśnie zamówiłem PB NL. W weekend biorę się za nakładanie. Tylko wcześniej mam takie pytanko. Słuchajcie, Jak czyszczę deskę i plastiki APC to robię to w następujący sposób, psiukam na deskę APC, rozprowadzam to miękkim pędzelkiem, robi się na desce taka piana lekka i później wycieram mikrofibrą. Czy robię to właściwie? Pytam bo spotkałem się z opiniami że po zpsiukaniu i rozprowadzeniu trzeba minutę odczekać. Boję się żeby mi APC nie porobiło jakichś plam. A dziś dodatkowo jeszcze zamówiłem APC Nielsen Cyclone bo będę przy okazji czyścił w weekend wnęki drzwi więc chciałem coś mocniejszego. W jakiej proporcji najlepiej je rozcieńczyć żeby mieć 100% pewności że nie narobię sobie szkód w samochodzie a jednocześnie deska będzie dobrze wyczyszczona ze starych śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Nielsena rozcieńczam 1:10 i albo spsikuję delikatnie deskę rozdzielczą albo psikam na mikrofibrę i rozprowadzam. Nie bawię się w pędzelkowanie ale to pewnie zależy od faktury plastików.

PB NL nakładałem ostatnio miesiąc temu i wygląda jak w dniu nałożenia. Raz na jakiś czas przetrę suchą mikrofibrą żeby kurz usunąć, którego nie ma prawie wcale.

Dla mnie PB NL jest bombowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do tej pory też zawsze od razu wycierałem z tym że ja rozprowadzam to pędzelkiem bo lepiej wszędzie wchodzi i wbrew pozorom mniej APC zużywam bo na mikrofibrę jednak musisz częściej psiukać ponieważ ona sama z siebie trochę wciąga. Z tym że z pędzlowaniem niestety schodzi się sporo dłużej ale ja tego nie robię z musu tylko dla przyjemności bo się przy takiej robocie odprężam a i na efekt miło popatrzeć więc czy czyszczę samochód godzinę czy cały dzień to dla mnie to bez różnicy :)

 

Jeszcze raz. 1:10 czyli na litr wody dajesz setkę APC, dobrze mówię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolo100, jesteś hardkorem :shock:

 

po 1:10 trzeba kilka razy przelecieć samą wodą, żeby sie pozbyć chemi z deski.

jak nie to się będzie lepić

 

btw

W zależności od potrzeb nalezy go rozcieńczać od 1:10 jako bardzo silniny środek do mycia np silnika , felg itp 1:50 do średnich zabrudzeń w wnetrzu a nawet 1:100 do lekkich zabrudzeń wnetrza , oraz elementów lakierowanych itp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.