Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

naczytalem sie o tych pianach i zgłupiałem

obecnie uzywam ValetPro PH Neutral Snow Foam

ale potrzebuje piany która będzie:

 

- bardzo wydajna (silnie skoncentrowana), planuje kupić pojemnik 5L

- mocno pienić (pianownica PA + karcher)

- dobrze domywać, ph nie ma znaczenia - przeznaczenie do aut bez wosku i innych zabezpieczeń lakieru

 

co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faraon3021, już trochę forum poczytałem i wiem, że jesteś specjalistą od Marolexów, więc pytanie do Ciebie - sporo powietrza, czyli mniej pompowania? Czy więcej? :)

Piania potrzebuje powietrza tyle ile potrzebuje.

Czyli bedziesz pompowal nie mniej, nie wiecej, a znacznie rzadziej.

Jesli nie masz zewnetrznego zasilania, to robi spora roznice. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, trochę źle się wyraziłem - chodziło mi o to przy której pojemności rzadziej będę pompował. Bo to, że jednorazowo więcej pompowania będzie przy większej pojemności wydaje się logiczne. Niestety kompresorka nie przewiduję. Auto myję na 2 wiadra, kitrając się koło północy na bezdotyku. Dzięki wielkie za porady, już wszystko rozumiem. :) Zatem mój wybór pada na Marolexa 2000. 3 litry to już trochę za dużo. Mam małe auto, więc jak litr zużyję, to już będzie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diablo228 oczywiscie zdaje sobie z tego sprawe

podobnie jak obecnie z ValetPro PH Neutral Snow Foam, to tylko wstępne mycie

 

ale jesli mam kilka aut na ktorych nie ma wosku itp to myslalem o zakup piany silniejszej itp

 

to coś polecacie ? bo ja zawsze szukałem i czytałem o pianach które są bezpieczne dla wosku a tym razem to nie jest wazne, oby dobrze domywała (wstepnie), pieniła sie jak głupia i opakowanie 5l bylo wydajne (mocny koncentrat)

 

poratujcie :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekrk, ale piana nie ma za zadanie auta ci umyć bez mycia ręcznego :) czy takie mieszanki są dobre dla lakieru, uszczelek, chromów itd.. może lepiej mocniejszą pianę sobie kupić, a jaki roztwór robisz ? i zawsze po pianie trzeba auto ręcznie umyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze po pianie trzeba auto ręcznie umyć

Nie do konca.

Jesli auto jest myte dosc czesto to po solidnym pianowaniu myjka cisnieniowa da dosc dobry rezultat.

Nie ma tu oczywiscie mowy o czystym samochodzie. To bardziej odsiezenie miedzy wlasciwymi myciami.

dest, warto pomyslec (policzyc) co ci sie bardziej oplaca

Zabezpieczenie -latwiejsze mycie.

Czy piana "kiler" - znacznie czesciej i z wiekszym wysilkiem myty samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze po pianie trzeba auto ręcznie umyć

Nie do konca.

Jesli auto jest myte dosc czesto to po solidnym pianowaniu myjka cisnieniowa da dosc dobry rezultat.

Nie ma tu oczywiscie mowy o czystym samochodzie. To bardziej odsiezenie miedzy wlasciwymi myciami.

dest, warto pomyslec (policzyc) co ci sie bardziej oplaca

Zabezpieczenie -latwiejsze mycie.

Czy piana "kiler" - znacznie czesciej i z wiekszym wysilkiem myty samochod.

 

Wlasnie to mialem na myśli że zawsze coś zostanie po myciu samą pianą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie mówimy o brudasie po paru tygodniach.

Ale po 2-3 deszczach.

Delikatnie brudne autko, gdzie w testach pian jak ludzie wklejali do testów piany to ich auto w dużo gorszym stanie było a im auto wychodziło potem od razu czyściutkie.

Ja zawsze wspomagam się na 2 wiadra bo sama piana nie jest wystarczająca.

A zauważyłem, że wiele osób do piany dodaje apc to też chciałem spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze lepiej autko wypucować, glinka, politura wosk itp

tak tez mam swoje zrobione, myc nie musze a nawet brudne blyszczy sie jak czyste ;) hehe uwielbiam to

 

ale mam tez kilka innych aut w rodzinie na które nikt nie nałoży wosku itp stąd pomysł nad troche silniejszą pianą

tą co mam obecnie w PA robie 150ml na 1litr

 

zdaje sobie sprawe ze piana to nie wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak się mają te dwie piany do siebie? Skuteczność domywania, bezpieczeństwo dla wosku itp. która jest lepszym wyborem?

AUTOBRITE MAGIFOAM oraz VALETpro ADVANCED NEUTRAL SNOW FOAM

 

Mam jedną i drugą - jedna i druga bardzo dobra. Jeżeli często będziesz mył auto i one będzie niedużo zabrudzone to Valetpro spokojnie sobie poradzi. Jeżeli będziesz ten zabieg robił rzadziej to Autobrite sobie lepiej poradzi z mocniejszymi zabrudzeniami. Jeżeli miał bym wybierać jedną z nich wybrał bym Autobrite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krd Kupiłem MagiFoam i na aukcji było:

- Proporcje rozcieńczania podane przez producenta są wartościami maksymalnymi.

- Rekomendowana proporcja przy użyciu lanc pianujących to 1:9 (100ml produktu i 900ml wody).

- Przy użyciu pianownic ręcznych (typu GLORIA) 25-40ml na 1L wody, zależnie od ilości wkładek filcowych i twardości używanej wody.

 

- na forum co do przerabianego Marolexa czytałem o podobnym stężeniu. Niektórzy dawali 40ml ale wszystko zależnie od filcu, temperatury, dysz... Ok, niech będzie nawet 50ml do pianownicy PA. Opianuje całe auto tak jak 2l Marolexem i efekt końcowy będzie zbliżony? Zastanawiam się nad:

1) budzetową myjką+PA

2) budzetowa myjka+Marolex przerobiony

Zdawało mi się, że cenowo wyjdzie taniej używać Marolexa jeśli chodzi o stężenie MagiFoam a przy okazji ponad 50zł taniej za sprzęt. Mam trzy auta do mycia przed domem i przy opianowaniu wszystkich trzech, mógłbym wracać do pierwszego i spłukiwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widmo82, nieprawda. Do Glorii wlewa sie najczesciej 50ml piany. Wlej do PA tyle samo i zalej 500ml wody. Piana bedzie o niebo lepsza z tej samej ilosci koncentratu ;)

Lepsza - czyli jaka? Lepiej domywająca? Jakoś mi się to nie widzi, bo myjka dołoży parę litrów wody przy pianowaniu, więc stężenie będzie dużo mniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.