Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

ask wieczorem zrobiłem próbę.. zmniejszyłem ciśnienie lecz nic to nie dało. jak w pianownicę wlałem czysty koncentrat to miała piękna wyszła. a jak rozwodnię to już normalnie mleko a nie piana leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mysjke Nilfisk c110.4-5 PC x-tra i chciałem dokupić pianownicę PA bo ta co jest w zestawie z myjką to jak już ktoś wspomniał mlekownica.

 

Zastanawiam się tylko czy ona będzie dawała ładną pianę gdyż moja myjka nie ma możliwości zmiany ciśnienia wody. Nie wiem czxy to ma znaczenie bo na pianownicy jest pokrętło, ale wolę zapytać zanim wydam kasę.

 

BTW

 

Gdzie można ją teraz kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jestescie w stanie powiedziec na temat pianownicy od Karchera, tej o wiekszej pojemnosci, chce takie cos dokupic do myjki Karchera z serii K2. Ogladalem filmiki na Youtube i opinie sa skrajne, wiec pytam fachowcow :) moze ktos mial z nia do czynienia osobiscie i moze sie wypowiedziec w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem sobie pianownicę ręczną Gloria FM10 i albo nie umiem jej używać albo to jest lipa. Wlałem niecały litr wody, do tego kieliszek piany valet pro ph neutral snow foam. Napompowałem ile dało rady i zaczynam psiukanie, po 2 sekundach przestała piana lecieć, tak jakby się zapchała, tylko delikatnie pianka leciała z dyszy, podobnie jak z pianki do golenia. Co jest nie tak? Zmieniałem wszystkie 3 końcówki spieniające i dalej to samo. Dopiero jak zdjąlem te końcówki spieniające to wtedy piana leciała, ale nie była też jakaś rewelacja no i oczywiście co 3 sekundy musiałem pompować do oporu. Mało tego woda uchodziła momentalnie. Aby spryskać całe auto musiałem 4 razy uzupełniać wodę i pianę. Na YT widać że jednym zbiorniczkiem można całe auto pianą pokryć. Co robię nie tak, jakieś wskazówki?

 

Wodę daję normalną zimną. Może powinna być ciepła?

 

Jakoś uporałem się z myciem ale była masakra. Do tej pory pianę puszczałem z karchera, nie był to śnieg ale przynajmniej zdążyłem całe auto pokryć pianą bo z glorią było tak że zanim obszedłem całe auto to tam gdzie zacząłem piany już nie było i auto zaczynało schnąć. Dodam że robiłem to po 20.00, więc i chłodno, lakier zimny, bez słońca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normlanie używać którejś z trzech końcówek spieniających? Mi to wyglądało jak by się pianow ica zapychała od piany. Co prawda bez tych spieniających końcówek leciało dobrze, aż za do rze bo woda znikała w momencie. Dziś zrobię próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze miałem glorie nie wyciągałem żadnego filcu itp po prostu nalewałem 40ml piany reszta wody i dobrze mi się pianowało,jedyny minus takich glorii jest to że trzeba się dużo napompować i zmieniłem na PA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały test, wlałem 50ml piany i reszta woda. Przez te filce (końcówki spieniające) nie bardzo chciała lecieć piana, następnym razem jeszcze zmienię na najcieńszy filc i zobacze jak będzie. Bez końcówki było już lepiej choć własnie nie ma takiej piany jak trzeba, lepiej ale nie wystarczająco dobrze. Nie mniej dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam myjke Karcher K7.91 szukam pianownicy do niej. Czy pianownica PA będzie dobrym wyborem? Czy wytrzyma 4 osobówki i 2 ciągniki w tygodniu? No i kwestia czy reczna pianownica ma szanse dorównać jakością piany takiej na myjce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu godzinach czytania forum w kwestii pianowicy PA do myjki Karcher z serii HD 6/13 podjąłem decyzje o zakupie i muszę przyznać że efekt bardzo poniżej oczekiwań. Mianowicie uzyskiwana piana to bardziej mleko spływające po bardzo krótkim czasie. O proporcjach 1:10 lub nawet 1:5 można zapomnieć, skręcenie na pianownicy na "-" daje w rezultacie sama wodę (co jest logiczne bo przecież tym pokrętłem dozuje się ilość podawanej piany). Reasumując po wielu próbach z ustawieniami - nie da się na takim sprzęcie uzyskać piany jak nieraz widac to np na YT, a najlepsze rezultaty daje wlanie do pojemnika samej piany i rozkręcenie max lu prawie max na "+" ale wtedy zużywamy kosmiczne ilości. Myjka ma przepływ ok 590l/h który można zmniejszyć bodajże do ok 300l/h co tez uczyniłem ale to również nie dało efektu wręcz było jeszcze gorzej :D . Przypuszczam, że im gorsza myjka cisnieniowa (czyt. słabsza) tym lepsze pianowanie :D

 

Tak na marginesie przeprowadziłem mały test i wyszło że zużycie ok 500ml z pianownicy daje ponad 10l w wiadrze :D

 

Myjka - Karcher HD 6/13

Piana - Shiny Garage active

 

Może ktoś ma inne doświadczenie z serią HD Karchera lub rozpracował proporcje/ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skręcenie na pianownicy na "-" daje w rezultacie sama wodę (co jest logiczne bo przecież tym pokrętłem dozuje się ilość podawanej piany)

 

Niezupełnie. Też mi się wydawało, że na logikę + powinien oznaczać więcej piany a wygląda na to, że jest na odwrót czyli odkręcenie na - daje najwięcej piany. Na + praktycznie nic nie leci.

Chyba, że w mojej jest odwrotnie niż w pozostałych, mam coś takiego:

http://shiningcar.pl/pl/p/Monello-Lanci ... Lavor/1288

 

Natomiast w kwestii samej piany to rzeczywiście sprawa nie jest taka prosta. Mi osobiście nie uzyskało się uzyskać jeszcze dobrej piany aczkolwiek z pianownicy korzystałem dopiero ze 3 razy więc za wcześnie na wyrokowanie. Jednak komfort pracy jest nieporównywalnie większy niż w przypadku pianownicy ręcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.