Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

a jak aktywna piane kupic moze byc w małej butelce tania i dobra na poczatke

 

jeżeli ma spełniać te kryteria to może spróbuj kupić Shiny Garage Fruit Snow Foam 1L. W zeszłym roku ją kupiłem tylko że w bańce 5L i jest spoko. Całkiem ładnie domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim sklepie nieinternetowym moge kupić pianownice? lub wie ktoś moze o jakiejs promocji cen pianownic w jakims skepie internetowym??

ja mam na giełdzie do sprzedania w dobrej cenie :)

 

chętnie, ale potrzebuje z końcówką do karchera.

Myślałem że kupie gdzieś na miejscu, ale widze że internet to jedyna droga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pierwsze testy świeżo zakupionej pianownicy PA i piany aktywnej SG fruit snow foam.

Rozrobiona piana 1:10 z ciepłą wodą, zawór na "-" i zaczynamy:

wzYouVsl.jpg

 

Tutaj bok już prawie skończony:

ahq3zFql.jpg

 

I zdjęcie po ok. 15 sec:

jLj5DEEl.jpg

Trochę nie za szybko spływa piana?

 

I jeszcze jedno:

q8QnUABl.jpg

 

Ogólnie auto było dosyć brudne, przynajmniej jak na to auto.( 4 dni od ostatniego mycia ale jazda w deszczu ... ) Piana luźny brud domyła całkiem nieźle ale została na aucie warstwa brudnego filmu, potem dwa wiadra i było super jednak auto świeżo co nawoskowane.

Udało się komuś umyć czarne auto w ten sposób po paro dniowym brudzie / jeździe w deszczu tak aby nie trzeba było go myć dotykowo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie z innej beczki, na pewno się przewinęło przez ten wątek jednak ilość stron mówi sama za siebie a szukajna nie znajduje tego co chciałbym wiedzieć.

 

Czy zamiast typowego produktu o nazwie aktywna piana, można zrobić mieszaninę apc+szampon ? Mam gold classa, i apc z angel waxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam podobny problem jak piotto0 od niedawna dopiero korzystam z pianownicy PA i mam wrażenie że albo złe stężenie robię albo mam coś źle ustawione. Generalnie mam tylko narazie dostępną tylko pianę tenzi truck bo takie miałem dostępne na miejscu. teraz zamówię MAGI więc też będę miał odniesienie. Piana spływa mi prawie momentalnie. Ustawiona oczywiście maksymalnie na "-". Próbowałem już robić stężenie 100ml na niecały litr, a raz nawet sam koncentrat do pianownicy i też piana nie była super gęsta. Czy trzeba w niej coś usstawić? zmienić? czy po prostu tenzi truck nie jest tak gęsta? Dodając APC Surfex HD to już wogóle spływało strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CinuAGC, jak najbardziej można - a nawet samym szamponem. Może nie domyje lakieru tak jak dobra piana, ale luźny brud usunie wystarczająco dobrze. Przy dodawaniu APC zachowaj ostrożność, co by wosku Ci nie zeżarło.

 

[ Dodano: 6 Czerwiec 2014, 09:10 ]

xxManiekxx, wydaje mi się, że sama tenzi truck nie jest mocno gęsta sama w sobie. A to, że po dodaniu APC jest jeszcze rzadza - to norma. APC tak po prostu wpływa na roztwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile myjka dokłada Ci wody do pianownicy? 1:10 - może się okazać, że na aucie "prawie piany nie było"...

 

a to można gdzieś sprawdzić ile myjka dokłada takiej wody? np karcher k5 premium ?

Można, samemu.

Nalej do pianownicy samej wody, np. pół litra i "pianuj" aż wyleci wszystko, łapiąc to co wylatuje do wiadra. Będziesz wiedział ile myjka dokłada wody do pianowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jeszcze jako takiego problemu( i obym go nie miał), bo jak na razie na pierwsze użycie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony efektami zarówno piany aktywnej jak i pianownicy, - fajna śmietana wychodzi. Muszę jeszcze pobawić się ze stężeniami lub też z odległością nakładania itd itp. Jednak wydaje mi się że trochę szybko schodziła piana z auta, tak na oko siedziała z 2,5 min ~ a potem na górnych częściach drzwi zaczynało auto wysychać więc zabrałem się do mycia, jednak może to też zasługa czarnego koloru.

GR_BKP, Z ciekawości sprawdzę ile moje myjki dokładają wody i dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

A moze Panowie wychodzi wam za gesta piana i dlatego szybko splywa? Jakis czas temu sie bawilem i najdluzej lezaca piana wcale nie wychodzila z PA z odkreconym na - do konca zaworem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie nakładałem piany na woskowane auto, ale wydaje mi się, że na woskowanym aucie piana będzie szybciej spływać. U mnie magi trzyma się kilka minut, pomimo że ładnie pokrywa auto i piana jest gęsta. Najszybciej zaczyna spływać po szybach. Czeka mnie jeszcze zakup glorii (dużej) bo 200m od mojego bloku powstaje myjnia automatyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chodzi o to że piana jak wylatuje i jak trafia tylko na auto nie jest za gęsta. właśnie wrażenie że ma za dużo wody

 

Nawet na zdjęcia od piotto0 ta piana jest gęsta a u mnie jak by z opryskiwacza praktycznie leciało a nie z pianownicy. Dzisiaj robiłem próbę z MAGIFOAM. 20 ml wlałem na niecały litr wody. i też nic to nie zmieniło.. co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem próbę z MAGIFOAM. 20 ml wlałem na niecały litr wody. i też nic to nie zmieniło.. co może być nie tak?

20 ml to za mało - ja daje 100ml na 1l.

Z moich obserwacji wynika że kilka czynników ma wpływ na gęstość piany i czas po jakim zaczyna spływać

- rozcieńczenie piany ja do PA daje 100ml na 1L

- ciśnienie na myjce - ja akurat mam regulowane więc mogę dać sobie minimalne przez co nie rozcieńcza mi tak bardzo roztworu

- temperatura powietrza i nasłonecznienie (mi akurat zawsze piana szybciej spływa jak auta nie mogę umyć w cieniu)

- pianownicy nie daję max na '-' bo wtedy leci coś w rodzaju mleka i szybko spływa

 

Pianownicę PA mam od niedawna więc to takie moje 2-3 miesięczne obserwacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem nie raz filmiki jak dawali po 10, 20 ml MAGIFOAM i piana była naprawdę gęsta.. u mnie wygląda to tak jak by leciało mleko. Nie jest wogóle zbita.. spróbuję skręcić ciśnienie jeżeli to wogóle działa he i dam większe stężenie. Jak nie podziała to pojadę do kolegi który ma innego Karchera też HD. wtedy się wyjaśnie czy to wina samej myjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak jak by leciało mleko. Nie jest wogóle zbita..

na niskim ciśnieniu spróbuj też nie ustawiać pianownicy całkowicie na '-' - ja jak tak zrobie to też leci mleko a nie piana - musisz wypróbować w jakim ustawieniu to ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema,

jaką doradzicie pianę taką budżetową i na mycie wstępne?

taka http://showcarshine.pl/aktywne-piany/11 ... am-5l.html

czy taka będzie lepsza http://showcarshine.pl/aktywne-piany/14 ... am-5l.html dzięki za pomoc :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SG Fruit Snow Foam - przyzwoita cena, świetny zapach, dobre domywanie, dobrze się pieni.

Auta po tyg. brudzie nie domyjesz bezdotykowo wiadomo, pozostanie brudny "film", jednak z 3 dniowego brudu ( kurz + soki z drzew ) bezdotykowo bardzo fajne efekty. Do mycia wstępnego idealna.

 

Co do Perfekt active to nie jest ona za bardzo bezpieczna dla wosku, tzn z tego co można przeczytać nie ściąga go od razu ale mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.