Skocz do zawartości

Brinkmann MaxFire Dual Xenon Czy Led Lenser ??


Sucre

Rekomendowane odpowiedzi

kamilgt - u Ciebie jest jeden tryb, uznałem, że tego typu latarka ( soczewka i szeroki kąt ) najlepiej się sprawdzi jako typowe on/off bez "udziwnień", GR_BKP chciał bardziej uniwersalną latarkę, żeby mógł i przy lakierze poświecić, na rower, na biwak itd., chciał też 3 tryby

 

ale gdyby coś to nie ma problemu, elektronikę można zmienić, zostawiłem sobie pole do manewrów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 172
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dojechała do mnie w piątek druga z forumowych produkcji ;)

Latareczka mega, taka, jaką chciałem - prosta elegancka tuba, 3 tryby, programowalne na 8 poziomach jasności. W pozycji 100% zupełnie ciemny pokój oświetla niemalże w całości, bardzo fajnie działa zamontowany kolimator - światło się rozchodzi jakby dioda była przed obudową.

Muszę się jeszcze tylko nauczyć świecić na lakier, bo wyszło, że tylko jakieś ryski są, a hologramów brak :P no chyba, że są pod brudem :mrgreen:

 

...i jeszcze teraz tylko dzieciom muszę kupić jakieś latarki, bo ta stała się wspólna póki co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i jeszcze teraz tylko dzieciom muszę kupić jakieś latarki, bo ta stała się wspólna póki co ;)

 

Zależy od wieku dzieci :) Moja młodsza najbardziej cieszyła się ze świnki latarki, starsza córa z tanka007 na AAA. Jak zamówisz np. tanka plus breloczki, to chyba już będzie darmowa rejestrowana przesyłka z HK (od 15$).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co sądzicie o

3176409688

3152695197

 

najbardziej bawią mnie opisy typu:

 

Źródło światła: dioda LED LUXEON CREE Q5 5W

Światło: 600 lumenów

Bateria (akumulator): Li-ion SD 18650 4000 mAh 3,7V w zestawie

 

:lol:

 

żeby nie klepać ciągle tego samego zacytuję kolegę z innego forum

 

Wszystkie trzy lampki to typowa chińszczyzna niskiego sortu (cena w Chinach pewnie kilkanaście $), słabe wykonanie i trwałość, wszystkie zoomy (szczególnie tanie) maja duże problemy z chłodzeniem diody, a kiepska optyka zatrzymuje zbyt dużo światła, po za tym oferujący je sprzedawcy w opisach ich parametrów kłamią jak z nut, a podane w opisach ilości lumenów w trybach max należy na początek podzielić co najmniej przez trzy wtedy te osiągi będą nieco bliższe rzeczywistości.

 

Zdawało by się, że to pełne komplety bo z latarkami dostajemy w zestawie również ładowarki i ogniwa (nawet dwa komplety), więc taki zakup się opłaca, niestety jest w tym haczyk, bo powinieneś zdać sobie sprawę, że jako takie "gratisy" daje się zazwyczaj sprzęt najtańszy, czyli najniższej jakości.

Choćby dokładane do tych lampek ogniwa 18650, niby mają według sprzedających po 4000mAh (i więcej) pojemności, a takie ogniwa nie istnieją jeszcze, najpojemniejsze ogniwa renomowanego producenta np. Panasonic NCR mają obecnie 3450mAh i kosztują ok. 50zł za sztukę. Takiej darmowej ładowarce jak te z tych kompletów też bym nie zaufał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, wiem wiem :oops:

 

kończę składać latarkę, taka limited edition :P

 

ktoś zainteresowany?

 

czym się rożni od poprzednich? podtoczenia obudowy w niektórych miejscach, najnowsza i najwydajniejsza dioda aktualnie dostępna Cree xp-g2, ułatwiony dostęp do włącznika, a poza tym standard czyli: elektronika ( jeden tryb ), bardo dobry jakościowo włącznik, zabezpieczenie soczewki i diody przy upadkach ( żeby nie uległy uszkodzeniu )

 

P1140979.jpgP1140980.jpgP1140981.jpg

P1140982.jpgP1140983.jpgP1140984.jpg

 

 

zasilana oczywiście ogniwem 18650, czas pracy na dobrym akumulatorze to dobre 3.5 godziny ( bez spadków jasności :!: ) około 380 lumenów na diodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończę składać latarkę, taka limited edition :P

 

Ile ma kosztować? Jak świeci (jak kamilagt)?

 

120zł ( ewentualnie jakiś wosk naturalny w rozliczeniu, Carbon czy coś :), mogę dopłacić )

 

Świeci tak:

P1140859.jpg

czyli koło o średnicy ~70cm z 50cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać temat.

 

#1 Jaka iloaść lumenów bedzie dobra do inspekcji lakieru, bo raczej nie należy się tu kierować zasadą "im więcej tym lepiej"?

 

#2 Co z temperaturą barwową? Lepiej odcień ciepły czy zimny?

 

#3 Jakie światło pokazuje najlepiej poszczególne defekty na lakierze?

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. z ilością lumenów nie ma co przesadzać (LL P7.2 ma 320lm)

2.np. -Nichia NVSL219A-H1 (barwa neutralna 4500K i wysoki współczynnik oddawania barw CRI=92)

3.jak wyżej + kolomator 38 stopni rozparszający

Latarki do dostania na swiatełka.pl (np Convoy S2+)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam nie wiem czy do dobry temat do takich pytań ale spróbuje. Poszukuje produktu który ułatwi sprawdzanie defektów na ciemnych tworzywach. Tzn głównie lakierowany plastik takie piano black. Głównie chodzi o szukanie nie równości na takich powierzchniach. Czy taki Led Laser P7 będzie dobrym produktem do tego typu zastosowań czy jest coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

U mnie w montowni używają latarek z zimnym światłem to wyszukiwania rys na palce lakierniczej. Zimne światło dobrze oddaje kontur. Chodzi to o barwę 5000K i wyżej. Cieplejsze barwy światła lepiej oddają kolory do tego warto zwrócić uwagę na diody o współczynniku CRI powyżej 90. Jeśli chce się mieć super latarkę dopasowaną do potrzeb warto wejść na której z forów internetowych poświęconych katarkom. Tam ludzie doradzą i zaoferują super sprzęt w cenie o wiele niższej niż w sklepach.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.