Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaką najmniejszą prędkość posiada ten model Graphite 59G242 ?

 

wg niektórych aukcji napisane jest 900 obrotów znowu na obrazkach jest pokazane od 1500 obrotów. W sklepach podana jest również informacja dotycząca 1500 obrotów :)

 

900-potwierdzone u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama , dzisiaj byłem, oglądałem, macałem. Praktiker, Kraków M1, cena 329zł. Troszkę dużo, ale nie ważne. Maszyna wykonana jest nieźle, ale szału nie ma. Mnie od razu zirytował taki mini guziczek pod włącznikiem, które trzeba lekko popchnąć w jedną stronę, żeby wcisnąć duży guzik. Strasznie nie przemyślany patent. Już nawet myślałem, co zrobić, żeby to zatrzymać w tej pozycji, by nie trzeba było go wciskać za każdym razem. Ponoć da się go wymontować, ale wiadomo, po gwarancji. Jestem właśnie na kupnie Graphite. Myślałem, że będzie ciut lepiej. Fakt, jest lekka, materiały niezłe, ale nic więcej. Sprzedałem właśnie dzisiaj swoją maszynę Power Up pomarańczową i powiem szczerze, że mimo iż to chińczyk lepiej leżał w dłoniach i był dużo lepiej wykonany i miał lepsze materiały. Tyle, że był cięższy i nie miał stabilizacji obrotów. Ale pracowało się nim bardzo dobrze i przez prawie 2 lata się nie zepsuł. Więc mam mieszanie uczucia. Ale Graphita i tak kupie, coś trzeba mieć w garażu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są :D

Bierz śmiało. Ja używam jakiś czas, zrobiłem z 5 aut i powiem, że jest wystarczająca to hobbystycznych zabaw z autem. Kilka rzeczy mogliby zmienić (waga, dłuższy kabel i głupie zabezpieczenie włączenia) ale zaraz po gwarancji możesz rozkręcić i będzie cacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że będzie ciut lepiej. Fakt, jest lekka, materiały niezłe, ale nic więcej.

 

KamilRosen, sorry za czepialstwo, ale czego oczekiwałeś od maszyny za 300 złotych?

To jest polerka, a nie maszyna, która "goli, pierd...li, buty wiąże i usuwa ciążę" :D

Moja maszyna służy do PRACY, a skoro działa, nie sypie się, to wybaczam jej pewne niedoskonałości jak zbyt krótki przewód, czy wspomniany przez Ciebie "dzyndzel" na włączniku (do którego już się przyzwyczaiłem). Chyba i tak jest to lepszy patent niż bolec np w Silverline, którego trzeba ciągle trzymać )

Dla mnie maszyna ma być wygodna w użyciu, spełniać swoje zadanie i nie psuć się ponad normę. 59G242 taka właśnie jest i jakoś nie zwracam uwagi na plastik z jakiego jest wykonana, bo to najmniej ważna rzecz w tym temacie.

 

 

dla tych, którzy nie czytali wątku od początku (2 strona tematu):

 

8.jpg

 

Widać z "naklejki znamionowej" zakres obrotów maszyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ja się nie czepiam, nie ma pretensji i nie wymagam cudów :D Napisałem, że sam ją kupie, jutro właśnie dopytać o nią w sklepie. Nie miałem do czynienia z innymi maszynami, ale odniosłem się do tej którą miałem, czyli chiński Power Up który według mnie był lepiej wykonany i z lepszych materiałów. Ale nie ważne, tak jak napisałeś, ma działać, nie wyglądać ;) A "dzyndzel" nie przemyślany bo w Power Up było to lepiej rozwiązane. Ale wszystko kwestia przyzwyczajenia :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z serwisu :D

Dzień dobry

 

Panie Krzysztofie, odnosząc się do Pana pytania w sprawie dźwięków wydawanych przez polerkę 59g242, informuję że jest to normalny objaw w przypadku urządzeń w których obroty podtrzymywane są przez elektronikę. Po obciążeniu luz na przekładni się kasuje i urządzenie powinno pracować cicho.

 

Jednym słowem - dopóki się nie rozpierdzieli - :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem ten sprzęt na alledrogo, chciałbym rozwiać wątpliwości w temacie minimalnych obrotów polerki. Zadzwoniłem do dwóch najtańszych sprzedawców z allegro i dostałem informację że minimalne obroty to 900 (w opisach napisane 1500), błąd podobno będzie usunięty przy wystawianiu następnych aukcji. Gostek stwierdził że pierwsze polerki tego producenta posiadały prędkość 1500 i błąd w opisie po po prostu przez przypadek został powielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartoss Kupić kupiłeś, ale tematu nie przejrzałeś...

 

 

 

 

 

jaką najmniejszą prędkość posiada ten model Graphite 59G242 ?

 

wg niektórych aukcji napisane jest 900 obrotów znowu na obrazkach jest pokazane od 1500 obrotów. W sklepach podana jest również informacja dotycząca 1500 obrotów :)

 

900-potwierdzone u producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gdybajmy co mogło zalegać etc

 

Generalnie graphite po zakupie potrzebuje 4 mody:

1. Wyrzucenie wszystkiego ze skrzyneczki poza maszyną, zapasowymi szczotkami i uchwytem.

2. Nasmarowanie

3. Usunięcie pstryczka zabezpieczającego przypadkowe włączenie

4. Wymiana kabla z tego kikuta ok 2 m na co najmniej 5 m.

Ja chyba mam nawet 6 m i ze spokojem bęben przedłużacza na ziemi a ja nawet na dachu SUVa ze spokojem walczę :ad:

:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj kupiłem Graphite 59G242 w supermarkecie Praktiker (cena: 339zł).

 

Poprosiłem Pana z obsługi działu elektonarzędzia aby otworzył mi 3 opakowania tej polerki i każdą po kolei puszczał. Popatrzył na mnie jak na idiotę :/ ale po dłuższej rozmowie w której uwarunkowałem mu moje wątpliwości co do dziwnych odgłosów "grzechotania" zgodził się ! Nie obeszło się bez zobaczenia filmiku youtubie w telefonie o "niby wadliwym NOWYM towarze" co wrzucił ktm950

 

Efekt był taki, że owe "grzechotanie" było we wszystkich 3 urządzeniach takie same ... Nooo może ciut mniejsze od tego na filmiku ale biorąc pod uwagę że dzwięk ten może być nieco zniekształcony (nagrania telefonem zniekształcają dzwięk) jestem w stanie zaryzykować i stwierdzić że odgłos był ten sam.

 

Na koniec wziął do ręki wystawową kątówkę Makity puścił i było to samo tylko ciszej. Z tym że koszt makity był 2 razy większy niż Graphit'a.

 

Nie pozostało mi nic innego jak podziękować Panu za pokaz i poprosić polerkę.

 

Osobiście myślę że nie można porównywać tego sprzętu z polerkami makity albo metabo to nie ten przedział cenowy. W tej cenie (mowa o cenie na alledrogo) warto zainwestować w ten sprzęt. Stosunek jakości do ceny jest b.dobry chodzi o pierwsze 15 minutowe wrażenie po zastosowaniu.

 

Narazie użytkowałem sprzęt 1 godzine więc nic nie mogę więcej napisać. Zrobię to po 30 godzinach pracy.

 

pozdrawiam, :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekanian, a to ciekawe co piszesz. Ja po odpakowaniu swojej pojechałem również do Praktikera sprawdzić, jak chodzi ich polerka z wystawy i byłem zdziwiony, że chodziła cichutko. Może to była inna seria?? :idea:

Więc widocznie, to że pracuje cicho jest ewenementem, a norma, że grzechocze :)

Tak czy srak - mnie uspokoiłeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup sobie polerki.

Sprawdziłem na teraz najtańszy Graphite na Allegro to 286 zł, natomiast Silverstorm to 297 zł.

I co wybrać? W Graphite najlepeij wykonać kilka modów, a Silverstorm angielska więc i tak na jedno wychodzi z gwarancją. Polerka oczywiście tylko amatorsko i to pewnie bez pełnej korekty a tylko jakimś UC do tego nakładanie jakichś cleanerów czy coś takiego kilka razy do roku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale ile razy idzie pytać o to samo ludzie czy wy nie macie swojego zdania?

Przyklady w tym temacie

1.Poradźcie Lare czy Graphite??

2.Witam i jak sprawuje się wam polerka Graphite bo zastanawiam się jeszcze nad K2

3.Która maszyna bardziej się nada na pierwsze razy ?

graphite czy silverline ?

4.Graphite na Allegro to 286 zł, natomiast Silverstorm to 297 zł.

I co wybrać?

 

COOBAH świetnie wszystko opisał na 3 podstronie. Graphita kupujesz i masz 2 lata spokój ,skoro maszyna ma być do amatorki to ile to ona wam ma godzin pracować? Człowiek ma prawo się zepsuć a co dopiero maszyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.