Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

można wyrobić mięsnie 8-)

...no przy Graphite szczególnie :kox:

 

nie wiem, czy te 2,6kg to taka waga ciężka :o w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lżejszego...

 

Tak gadacie i gadacie.

 

Jak ktoś jest słabej dupy to się...

 

Ja nastawiłem się na coś cięższego, a prowadzenie Graphit'a to sama przyjemność :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

można wyrobić mięsnie 8-)

...no przy Graphite szczególnie :kox:

 

nie wiem, czy te 2,6kg to taka waga ciężka :o w tym przedziale cenowym nie znajdziesz nic lżejszego...

 

Tak gadacie i gadacie.

 

Jak ktoś jest słabej dupy to się...

 

Ja nastawiłem się na coś cięższego, a prowadzenie Graphit'a to sama przyjemność :dontknow:

 

ale po 10godzinach z Graphitem łapki lekko drżą :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia wyważenia (rozkładu masy) - bo wagi ze sobą nie miałem - ale grafita próbowałem raz i w stosunku do mojej Lare 11, to moja jest jak piórko :dontknow:

 

[ Dodano: 13 Wrzesień 2013, 21:59 ]

ale po 10godzinach

...a to akurat to z każdą "lekko" drżą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia wyważenia (rozkładu masy) - bo wagi ze sobą nie miałem - ale grafita próbowałem raz i w stosunku do mojej Lare 11, to moja jest jak piórko :dontknow:

 

[ Dodano: 13 Wrzesień 2013, 21:59 ]

ale po 10godzinach

...a to akurat to z każdą "lekko" drżą :mrgreen:

11 jest o pół kilo lżejsza... ale o 100% droższa :dontknow:

 

[ Dodano: 13 Wrzesień 2013, 22:02 ]

jeśli ktoś szuka taniej i lekkiej maszyny to niestety pozostaje mu tylko tricolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z graphite jestem zadowolony jest to moja pierwsza polerka, miałem kupowac lare epl11 ale zaryzykowalem. Pracuje z padami 75 i 100 mm i poleruje sie super, niestety nie wiem czemu ale nie moge poradzic sobie z bialym flexi 135. Nie da rady utrzymac rowno maszyny robi co chce lakier jest moment poprostu goracy i wydobywa sie dziwny zapach obroty tak 1.5-2 na pokretle. Drugi nowy pad bialy to samo. Problemu nie ma z zoltym 135.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja druga polerka, pierwsza to jakaś z makro za 70zł. z ej jestem zadowolony, taki minus to jest niesamowicie głośna i robie z nią w stoperach:) obroty aż tak drastycznie nie maleją przy nacisku, wagowo też w porządku. kupiłem kiedyś w practikerze czy jak to się tam pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo z białym padem flexi-bardzo ciężko zapanować nad polerką,przy zółtym problem praktycznie znika,testowałem tez z padami 150mm kupionymi z allegro i problem nie istnieje-polerka prowadzi się gładko poza czarnym wykończeniowym z pastą Menzerna 4000-szarpie okrutnie.Moze pady scholla lepiej się sprawdzą.Czy połaczenie pada z daną marką pasty tez ma wpływ na prowadzenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, chciałem prosić o pomoc w wyborze polerki, a mianowicie, graphite o której mowa w tym temacie. Polerka skill 9955ma i Power performance z castoramy, nie ukrywam ze jestem nastawiony na Power performance'a ze względu na to że castorama jest obok, polerka jest tania, lekka, sprawia wrażenie solidnej a dolny zakres obrotów to 600obr/min. Wiem ze najlepszym wyborem będzie tutaj skill, z tym że troszke szkoda mi pieniędzy gdyż będe jej używał najwyżej do 1-2 samochodów miesięcznie. Jaka jest wasza opinia na temat tej maszyny, pracował ktoś na tym wynalazku?

Tutaj załączam zdjęcia z półki sklepowej:

0bbd4cb0d4a98f77.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bb ... 98f77.html

Z góry dziękuje za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem nawet twoją recenzje na temat skila, i jestem praktycznie pewien ze byłbym w pełni zadowolony, z tym ze często można kupić dobry produkt za mniejszą kwote. Zastanawiam się czy jej nie kupić i przetestować, najwyżej oddać jeżeli okaże się badziewiem :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem, pojechałem do castoramy i zapytałem gościa czy polerka ma stabilizacje, odpowiedział że z pewnością ale jeżeli chce to możemy podejść na stanowisko i będe mógł sobie ją wypróbować. I okazało się ze na obrotach minimalnych jest możliwość zatrzymania polerki do zera, ale jak już wrzuciłem pierwszy bieg, to dociskałem ją dosyć mocno i fakt faktem zwalniała ale zatrzymać się nie miała ochoty. Tutaj rodzi się pytanie czy graphite też zatrzymuje się na minimalnych, jeżeli nie to wybór będzie prosty gdyż niestety ale nie mam na chwile obecną funduszy na skila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o to czy maszyna się zatrzyma czy nie :)

Ona nie może zwalniać! Nie może falować obrotami podczas pracy.

Graphite na obrotach minimalnych faluje, ale jak zmienisz na potencjometrze z "min" na "1" to już jest zdecydowana poprawa działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam czy taka tarcza FLEXIPADS BACKING PLATE 100MM M14 - TALERZ OPOROWY DO POLEREK ROTACYJNYCH będzie dobra zamiast tej jaka dodawana jest standardowo do polerki graphite, czy możę kupić o mniejszej średnicy i jakiego pada używać do nakładania aio lub cleanera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy taka tarcza FLEXIPADS BACKING PLATE 100MM M14 - TALERZ OPOROWY DO POLEREK ROTACYJNYCH będzie dobra zamiast tej jaka dodawana jest standardowo do polerki graphite, czy możę kupić o mniejszej średnicy i jakiego pada używać do nakładania AIO lub cleanera?

 

Kup BP 125 mm + pady 130mm (np. flexipads) ; do tego talerza możesz śmiało używać gąbek 150, w przypadku talerza o którym wspomniałeś niekoniecznie to się sprawdzi, jest mały wybór padów 10cm ;) Zdecydowanie więcej jest tych większych

 

Zaopatrz się także w BP 75mm do małych padów (chyba, że nie zamierzasz robić wielkich korekt lakieru, jedynie delikatne odświeżania + nakładania cleanerów)

 

AIO/cleaner - pad miękki, finiszowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.