Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ten co w zestawie 180mm ?
Najlepsze do polerki są pady 80 i 130mm

 

niby dlaczego najlepsze? zależy jakie powierzchnie robisz.

 

Stabilizacja to stabilizacja: powinna działać niezależnie jakim padem robisz. Tym bardziej że 180 mm jest w zestawie - także działać z nim powinno :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewne zastrzeżenie do polerki Graphite, mianowicie mam wątpliwości co do stabilizacji obrotów. Na razie testowałem polerkę w warunkach domowych, można powiedzieć, że "na sucho".

Na pierwszych dwóch biegach urządzenie wyraźnie zwalnia, nawet przy niewielkim docisku, nawet nie słychać prób podtrzymania obrotów.

Z racji tego, że wcześniej nie miałem do czynienia z urządzeniem ze stabilizacją obrotów (w ogóle nie miałem do czynienia z polerką), nic z tym nie robię, chcę sprawdzić jak będzie się sprawować na lakierze, jeżeli sytuacja będzie uciążliwa, maszynka pójdzie na gwarancję.

Ewentualnie chętnie skonsultuję działanie sprzętu z kimś z mojej okolicy, tutaj od razu apel: Jesteś z okolić Zielonej Góry, chcesz udzielić pomocy, odezwij się :)

 

po pierwsze padem 180 to możesz zabudowe tira polerować, bo do osobówki raczej się nie nadaje.

po drugie testowałeś ją w domu na sucho !! a jak wiadomo, pasta daje poślizg...

 

ja mam graphita, miałem już okazję bawić się nim na aucie i jestem zadowolony, stabilizacja działa w 100%

 

i mam prośbę do Was, najpierw sprawdzcie maszynę w boju na lakierze a później piszcie swoje spostrzeżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem nią kilka aut tą polerką. Używam padów 175, 150, 135 i 80 (zależnie od wielkości i prostoty powierzchni)

Na każdym z tych padów polerka sprawdzała się dobrze. Stabilizacja nie zawiodła. Z uciążliwych rzeczy tej polerki to dałem dłuższy kabel i usunąłem przycisk zabezpieczający przed włączeniem. Zostały dwa minusy do przeżycia.

1. trochę jednak się grzeje, ale jeżeli nie robimy nic na akord to nie ma problemu

2. Mogłaby być lżejsza, ale to jej można wybaczyć. W końcu cena jest naprawdę okazyjna.

 

Podsumowując polecam w 100%

"będzie pan zadowolonyyy" :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze Wojatassss piszesz,ze moglaby być lzejsza...chyba nie ma już lżejszych :)

Mnie na innym forum przekonywali,że cięższa (Silverstone) będzie lepsza,że się tego nie odczuje,hehe

Jak pisałem wyżej,miałem w ręku Skila 3,3 kg,proponuję ci potrzymać taką gdzieś w sklepie i wtedy z wagi Graphita będziesz zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtassss, waga graphita na początku wydaje się ciężka (maszyna bez BP i kabelka waży 2,3kg - o ile dobrze pamiętam coobah ważył). Może waga wpływa na kontrolę pada podczas pracy i im cięższa tym lepsza

 

tylko dlaczego wtedy nowe Flex ważą 2,2kg? :):o:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie należy pisać, ze jest stabilizacja obrotów... i jeszcze do tego dawać pad 180 mm jako standard

 

Może jakiś felerny egzemplarz, u mnie stabilizacja działa czy to na tym futrze z zestawu czy na padzie 80. Jeśli przekręcimy regulator obrotów na minimum to faktycznie niezależnie od padu polerka lekko pulsuje, ale wystarczy przekręcić pokrętło o jeden ząbek i już jest O.K.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś felerny egzemplarz

Może faktycznie... :idea:

u mnie czasami nawet na 1 potrafi przyciąć :/

Właśnie wbrew pozorom, na najniższych obrotach, czyli przy najniższych częśtotliwościach na silniku, najtrudniej stabilizację utrzymać. Taka uroda regulacji częstotliwościowej - tak generalnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

g.pajak, tylko że w graphicie na 1 jest już 1500 obrotów ;)

Generalnie dużo, jeśli tak jest naprawdę - choć z drugiej strony inni piszą, ze pracuje się dobrze... :idea:

 

Yasiek, nie ważne ile to konkretnie obrotów na pierwszym biegu: czym niższe obroty przy takim sterowaniu silnikiem, tym większy prąd! Dlatego też najtrudniej obroty stabilnie utrzymać.

Jako ciekawostkę napiszę Ci, ze taka polerka na przykład najmniej prądu zużywa gdy pracuje na najwyższych obrotach, co za tym idzie najmniej się grzeje (maszyna a nie lakier) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Graphit jest polerką BUDŻETOWĄ i w takich kategoriach ją rozpatrujcie !!

jak ktoś chce mieć idealną regulację obrotów i stabilizację co to utrzymuje obroty +/- 10 przy docisku to niech kupi LAREgo, FLEXa albo inną maszynę, ale nie w klasie BUDŻET !!!

zrozumcie tak jak Maluch nigdy nie będzie Farrari tak Graphit nie będzie Flexem

 

q#$%wa albo mam PMS albo śniegowstręt bo to marudzenie w tym temacie mnie lekko denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo mam PMS albo śniegowstręt

 

Nie prowokuj odpowiedzi :) Co do Graphita to ja rozumiem, że jest to polerka budżetowa dlatego jestem w stanie wybaczyć jej gorszą obudowę, grzanie się, dziwne zabezpieczenie włącznika. Jednak jeżeli ktoś pisze w specyfikacji, że ma stabilizację obrotów to powinna ona działać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już kilkanaście stron wcześniej: na najniższych obrotach stabilizacja faluje obrotami... Przy przekręceniu regulatorem obrotów na pierwszą pozycję stabilizacja zaczyna działać OK.

Czy na 1 biegu ma 1500 obr.? Za bardzo nie chce mi się w to wierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.