Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja mam i nie narzekam. :ad: Dla takiego amatora jak ja, jest to maszyna aż nadto :mrgreen: Choć przyznaję się korekty nigdy nie robiłem i nie będę robił, ale kilka razy do roku jedynie przelecę auto jakimś UC, politurą czy cleanerem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Moons - tyle ze masz zdaje się inny lakier niż ja ;)

Ale zgadzam się z Tobą co do użycia - też myślę właśnie o tych samych rzeczach: UC czy cleaner. Pracowałem ostatnio nad CC 700 i ręcznie nie udało mi się osiągnąć zamierzonego efektu. Myślę, że z maszyną już tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla początkującego który ma kupę kasy na zbytki :evil:

Wierz mi za taką cenę, nówka sztuka to nawet nie ma się nad czym zastanawiać. Pomyśl sobie czy będziesz widział różnicę w pracy czy zrobiłeś to DA czy Graphitem?? Moim zdaniem nie zauważysz najmniejszej różnicy więc po co płacić drożej za coś czego i tak nie zauważysz?

I moim zdaniem nie ma znaczenia jaki masz lakier skoro nie planujesz korekty, pamiętaj że niektórzy tymi środkami robią ręcznie i też jest look.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Koledzy mam takie pytanie.Kupiłem polerkę Graphite na wakacjach.Zrobiłem raz swoje auto - efekt oczywiście in plus.Martwi mnie jednak jedna rzecz.

 

Czy u Was także polerka ma tak jakby lekkie bicie??Niedopatrzenia typu nierówno nalepiony pad oczywiście odpadają.Może jestem przewrażliwiony ale moja korekta nie wyglądała tak jak na filmach że polerka idzie jak po sznurku.Często musiałem mega kontrolować i

siłować się by polerka nie podskoczyła lub szarpnęła :/ Ilość nakładanej pasty na pad raczej nie robiła różnicy :/

 

To była moja pierwsza korekta.Pady od Flexypads biały i żółty.

 

Nie wiem czy z maszyną jest coś nie tak czy ze mną :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poncho, z polerką jest wszystko ok, to nie jej wina, że pad podskakuje albo potrafi "zatańczyć" na lakierze

Dokładnie tak jak Jacek pisze , dlatego mi lepiej pracuje się na BP 75mm wtedy ją dokładnie czuję i z nią nie walczę , elegancko się poddaje. Mi np bardzo źle się pracuje dużym białym flexi . Może to z racji małego doświadczenia ale pad jest bardzo twardy i czasem podskakuje wolę pracować na małym BP - jest dłużej ale dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio zakupiłem polerkę Graphite no i też mam podobnie, nie mam zbyt dużego doświadczenia w używaniu takiej maszyny więc ciężko jest opanować to podskakiwanie i "uciekanie", po prostu trzeba zacząć od mniejszego pada, a co do klocka i papieru ściernego to może też jakieś wyjście, tylko trzeba wziąć pod uwagę fakt że przy polerce zawsze będzie ciężej panować nad maszyną niż przy drewnie i papierze ściernym, wszystko jest do wyćwiczenia i po kilku polerkach można wyrobić mięsnie 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.