Skocz do zawartości

Polerka Graphite - warto?


Liptonosz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 395
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chłopaki od jakiego sprzedawcy allegro polecacie (możecie przesłać na priw), widzę w jednej aukcji obroty 1500-3800. Dlaczego tak piszą skoro na walizce jest 900-3800.

 

bierz od najtańszego....

WarmaxSklep ma najtaniej i dla Twojego spokoju także obroty podaje prawidłowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna Graphita mam i ja. A to za sprawą kolegów z forum i ich pierwszych opini. Jest to moja pierwsza maszyna i rzeczywiście wygląda na bardzo dobrze wykonaną. A wszystko co ważne powiedzieli już moi przedmówcy. :) A jak się będzie sprawować podczas pracy będę sprawdzał podczas weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś nagrać odgłos pracy na luzie i na panelu :) Bo chciałem porównać z kestrelem

 

oczekujesz nagrania studyjnego ;) ??

Wiesz, że nagrywanie telefonem czy nawet kamerą nie odzwierciedli dźwięku faktycznego...

Według mnie pomysł trochę bez sensu bo wynik nie będzie miarodajny... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekujesz nagrania studyjnego ;) ??
Nie ma problemu :-] tylko po co? Przecież:
pomysł trochę bez sensu bo wynik nie będzie miarodajny
Otóż to. Nawet gdybym nagrał dźwięk kilku polerek dla porównania i pomierzył poziomy głośności to... rzeczywiste odczucia podczas pracy mają się nijak do odtwarzania nagranego dźwięku.

Najlepiej dogadać się z kimś i porównać na żywo oba modele ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerka zakupiona :)

 

Kupiłem ją m.in. bo potrzebuję oczyścić z rdzy niewielką konstrukcję przed malowaniem(argument dla żony ;) ). Zobaczyłem teraz w instrukcji, że jest zakaz używania szczotek drucianych. Wybierają ją nawet cieszyłem się, że są mniejsze obroty to nie będzie tak bardzo pylić. Ma ktoś może pomysł z czego to wynika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem teraz w instrukcji, że jest zakaz używania szczotek drucianych

 

Moje zdanie jest takie że jest to ze względów bezpieczeństwa.

Takie szczoty druciane potrafią nieźle "tańczyć"

Jak rdza nie jest za głęboko to może lepiej spróbować papierem ściernym a dopiero potem takim druciakiem.

 

Ja sam stałem się posiadaczem tej polerki i nie wiem czy nie wykorzystam jej do zeszlifowania starej farby bo szlifierką oscylacyjną to katorga :):ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako amator i poczatkujacy zostalem przekonany tymi wszystkimi wypowiedziami :)

Dowiadywalem sie w sklepie z narzedziami o ceny i wychodzi na to, że i tak najlepiej zamowic w internecie... Chyba, że ewentualnie jakis praktiker czy cos...

 

Jak juz bede ja mial to pomecze swojego Saab'a i zrobie relacje :):ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Graphite, jak polerka prcuje z większymi padami 150/180mm, czy hałas wzrasta wraz ze średnicą pada? Przyznam, że ja do swojej LARE EPL-11 tylko raz założyłem futro 180mm przełkadnia działa tak głośno, że postanowiłem już jej tego nie robić. Jetem ciekaw czy GRAPHITE, nie zniósł by tego lepiej. Regulacja obortów i stablizacja OK, ale ta przekładnia w LARE według mnie jest poprostu słaba. Jak jest w GRAPHITE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Graphite, jak polerka prcuje z większymi padami 150/180mm, czy hałas wzrasta wraz ze średnicą pada?
Ja nie zauważyłem jakiejś różnicy w głośności... czy to z padem małym, dużym czy bez.

 

Obiecałem kilka słów po testach Graphita.

 

A więc zanim przystąpiłem do pracy postanowiłem rozkręcić polerkę i obejrzeć przekładnię. Oczywiście smaru było dużo, ale na obudowie przekładni a nie na zębach. Przesmarowałem co trzeba i skręciłem maszynę. Zanim jednak to zrobiłem sprawdziłem jak głośno pracuje sam silnik i powiem szczerze, że przekładnia wcale znacząco nie wpływa na hałas polerki.

 

Jeśli chodzi o pracę to w zasadzie nic nowego nie napiszę. Przypomnę, że zmieniłem obroty minimalne polerki na skrajne minimum (wewnętrznym potencjometrem). Obroty są baaaardzo niskie, zdecydowanie za niskie, więc będę musiał je podnieść.

 

1. Stabilizacja na wyższych obrotach (powyżej 1,5 na regulatorze) działa OK, a na najniższych polerka zwalnia a potem przyspiesza i tak cyklicznie. Nie jest to komfortowe choć te obroty używamy w zasadzie tylko do rozprowadzenia pasty.

 

2. Sama praca maszyną bardzo przyjemna. Denerwujący krótki i sztywny kabel - na pewno go wymienię. Bałem się nietypowego wyłącznika i braku blokady, ale tek jak pisali poprzednicy - po kilku minutach działa się zupełnie odruchowo i bezmyślnie, także to nie problem.

 

3. Jeśli chodzi o hałas - hmm... sąsiedzi pytali mnie rano co tak długo wierciłem w nocy :D

Trudno mi powiedzieć czy głośniej od innych maszyn bo porównania w domu nie mam. Innych polerek "słuchałem" poza domem, więc ciężko na tej podstawie coś napisać. Idealnie byłoby mieć obie i wtedy porównać.

 

4. Grzanie głowicy - przyzwoite, tzn nie parzyła po kilku godzinach pracy, jednak nie dostała za bardzo w d... bo lakier na moim miśku mięciutki.

 

Podsumowując: zmienię najniższe obroty i kabel zasilający i będzie git :good:

Za takie pieniążki do okazjonalnego dłubania w garażu sprzęt godny polecenia.

 

Gdyby zmienić silnik na niskoobrotowy lub przekładnię (bo po co nam 3800 obr/min) wtedy realny zakres pracy byłby na regulatorze w okolicach 5-6 i stabilizacja na niskich obrotach działałaby OK. Wtedy polerka wykosiłaby całą konkurencję nawet tą dużo droższą ;) . No ale jest jak jest - mamy sprzęt budżetowy o przyzwoitych parametrach i budowie.

 

Żeby rozwiać wątpliwości i rozterki kupujących: czy warto dopłacać do Lare, Kestlera, Sparky itp. - mogę udostępnić swojego Graphita komuś kto posiada inne polerki i doświadczenie w temacie. Porówna i napisze swoje zdanie. Jakby więc był ktoś chętny z Warszawy/okolic to zapraszam na PW.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj dotarła do mnie Polerka Graphite :mrgreen:

 

Moje pytanko jest takie (prosze sie nie smiac ) co nadaje sie do uzytkowania przy polerce : polerka

rekojesc

2 czarne srubki

klucz

 

Reszta dodatkow moze zwolnic miejsce w pudełeczku ? :D

 

Psss

Nie wiedzialem ze polerki sa az takie duze i ciezkie ... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ostatnio trochę miałem do czynienia z Graphite'm i znalazłem wadę - głowica sie dość mocno grzeje

 

po przedwczorajszym odświeżaniu lakieru w ojczulkowym Mercu mogę to potwierdzić.

Tak czy inaczej to po 8 godzinach z maszyną w ręku nie wyobrażam sobie pracy z cięższym sprzętem :shock:

A może ja kondycji jeszcze nie mam, albo pacjent (Vaneo) wymagał zaangażowania innych partii mięśni jak przy zwykłej osobówce ;)

 

Ogólnie jestem zadowolony z Graphite'a. Daję radę według mnie....

A dołączone do zestawu futro 180 mm wystarczyło na zjechanie dwóch paneli i się rozleciało po całym garażu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian_Ksieknij jakiegos manuala ze zmiejszaniem/zwiększaniem obrotów :good:
Tu nie ma co się rozpisywać - jak nie zapomnę to wieczorem zrobię fotkę i będzie wszystko jasne ;)

Regulacja obrotów i stabilizacja zrobiona jest na dobrym, popularnym i powszechnie stosowanym układzie U2010B. Aby zmienić zakres obrotów wystarczy zmienić jeden rezystor i po sprawie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wtedy od razu traci sie gwarancje, bo nie dasz rady ręcznie juz tak ładnie wlutować jak maszynowo.
Gwarancję to tracisz nawet jak rozkręcisz głowicę do nasmarowania, bo musisz zerwać tą magiczną naklejkę.

 

Ja nikogo nie namawiam do zmian - napisałem tylko co ja zrobiłem i że jestem zadowolony :)

 

Pozdrawiam!

 

[ Dodano: 29 Maj 2012, 10:12 ]

Regulator obrotów minimalnych polerki to niebieski potencjometr nad regulatorem obrotów:

 

a54b114edb60b00am.jpg

 

 

Aby zmniejszyć obroty maksymalne należy wylutować rezystor 51k i w jego miejsce wlutować 150k lub 200k (im większy rezystor tym mniejsze obroty maksymalne). Ja użyłem rezystora 150k i jest OK. Ponieważ oryginlany rezystor ma bardzo małe wymiary najprościej nowy wlutować na kabelkach (potem go zaizolować).

 

01a411eb251bfea7m.jpg

 

 

Tyle w temacie ;)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.