Jump to content

Jaki detailer na Colli 476 ?


Recommended Posts

Mam na aucie Collinite 476. Chciałbym żeby wytrzymał jak najdłużej. Myślałem o zaopatrzeniu się w jakiegoś detailera bo samo mycie auta będzie nudne. Wstępnie myślałem o Red Mist albo o Zaino Z-6 Ultra Clean. Ma ktoś doświadczenie w takiej kombinacji? Może zaszkodzić woskowi czy tylko pomóc? Może jakiś inny produkt co dobrze współdziała z tym woskiem?

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z środków dostępnych w PL chyba najsensowniejszym byłoby użycie przy suszeniu Megsowego

QUICK WAX - przynajmniej coś tam o wosku canaruba przebąkują. Tylko że to nie detailer tylko psikadło na czystą powierzchnię. Mam to i nawet miły efekt daje...

 

No i jest oczywiście

Zymol Detail albo raczej

Zymol Field Glaze

 

Nie wiem czy SV Quick Finish ma dodatki wosku... :?:

 

Z niedostępnych w PL to tylko kojarzę jakiegoś detailera Sonusa i Chemical Guys Pro Detailer, które mają Canarubę.

 

Na detailingworld był ciekawe posty

TUTAJ oraz TUTAJ jak to sealantowe detailery rozpuszczają wosk. Ale ja używałem Ultimate Quick Detailer i nie widzę złych efektów. A podobno efekt jaki daje Zaino Z8 jest świetny... Ale... znów po użyciu szamponu NXT - zdębiałem - woski zaczęły płynąc - autentycznie smużyć :!: Więc coś z tym wpływem sealantowych syntetyków na woski naturalne jest...

Link to comment
Share on other sites

Już piszę :)

 

Red mist to taki mocno rozbudowany QD zbierający bardzo dobre oponie wśród detailerów.

 

Poza standardowymi składnikami posiada również sealant który jest tak skonstruowany aby nadawał się do aplikacji na wosk odświeża warstwę "podkręca" błysk oraz a może przede wszystkim zostawia warstwę ochronną .

 

Myśle że red Mist będzie świetnie współgrał z Colli .

Link to comment
Share on other sites

nOx, ja pytałem Ciebie kiedyś na PW o red mist, ale tego nie ustaliliśmy, chyba nawet o to nie pytałem: kładę na lakier wosk, po jakimś czasie używam red mist. potem chciałbym położyć kolejną warstwę wosku - czy zwiąże na red mist?? czy trzeba zdjąć wszystko glinką i nakładać od początku czy nie ma to znaczenia?

Link to comment
Share on other sites

Każda nakładana kolejna warstwa wosku będzie gorzej się wiązała aniżeli na dobrze oczyszczony lakier . w tym przypadku nie będzie inaczej aczkolwiek sam red mist po 2-3 tygodniach od nałożenia nie powinien już przeszkadzać ,tym bardziej dodo określe ten sealant jako wiążący się z woskiem , czyli w drugą strone tez powinien zadziałać . Jako ciekwostke dodo wypościło teraz 2 woski (bluevelvet oraz purplehaze) w odmianie pro jest to chybryta "starego" składu tych wosków oraz dodatku sealantu z Redmista . wpłynęło to na wydłużenie trwałości wosku nawet do 2 dodatkowych miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

nOx napisał/a:

Jako ciekwostke dodo wypościło teraz 2 woski (bluevelvet oraz purplehaze) w odmianie pro

 

 

O to jest bardzo ciekawe - wiadomo coś o dostępności..? Sorry za Offtopa.

 

Wersji pro jeszcze nie ma dostępnej u nas . Myślę że pod koniec października będą dostępne z paroma innymi nowościami :)

Link to comment
Share on other sites

W tym tygodniu będzie dostępny nasz QD, testowany już z woskami Collinite :)

 

Możesz podać jaka nazwa produktu? Czy te "w tym tygodniu" to jest takie same jak w przypadku Poorboys'a i bilt hambera? Nie pisze tego złośliwe tylko średnio widzi mi się czekanie kilka tygodni na premierę produktu.

 

 

Wielkie dzięki nOx za informacje. Odczekam jeszcze z wyborem kilka dni.

 

[ Dodano: 29 Wrzesień 2009, 12:20 ]

W tym tygodniu będzie dostępny nasz QD, testowany już z woskami Collinite :)

 

Czyli miałem racje. Jak nie wiecie dokładnie kiedy coś zaoferujecie to nie piszcie kiedy to będzie bo to nie jest uczciwe - niektórzy sugerując się deklaracją wprowadzenia produktu mogą specjalnie odłożyć zakupy a okazuje się ,że trzeba było od razu zamawiać co innego i cieszyć sie juz podczas pielęgnacji. "W tym tygodniu" już mineło i to nie pierwszy raz.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Witajcie,

odkopię trochę temat..

czy na Colli476 można bez obaw nałożyć PB Spray & Gloss?

Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens.. pomyślałem, że ów detailer nada jeszcze lepszego poślizgu (chciałbym, aby wypierana przez wosk woda spływała).. poza tym mógłbym używać go do czyszczenia delikatnych zabrudzeń po woskowaniu.. np. ślady wyschniętych kropel wody.. no, chyba, że przy Colli476 tego problemu nie ma ;)

Jeśli to możliwe, proszę o krótką poradę..

 

Łukasz

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Można bez obaw. Sens używania QD jest zawsze, odżywia wosk i wydłuża jego życie na lakierze. Hydrofobowości Collinite raczej nie zwiększych,ciężko żeby była większa ;)

Link to comment
Share on other sites

Hm, to w takim razie czy PB przypadkiem nie zmniejszę hydrofobowości Colli? ;)

 

Krople robia sie mniejsze niz po samym coli ale auto po deszczu wyglada bajecznie, przetestowalem osobiscie. Woda spływa bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

zeby nie otwierac nwoego tematu zapytam sie tutaj - nieldugo zamiarzam nawoskowac autko tym 476, nigdy jego nie uzywalem wiec powiedźcie mi po jakim czasie od nalozenia jest on juz gotowy aby wypolerowac ? ( wiem ze jest test palca ale czy sa to minuty , godziny - cos w przyblizeniu powiedźcie )

Link to comment
Share on other sites

wracając do tematu, mi coś ewidentnie niszczy colliego na lakierze, używam szamponu Duraglossa i Pro-detailera CG, trzeci raz autko zrobione od podstaw i wosku dość szybko ubywa :o tym razem odczekałem pomiędzt AG SRP a 476 około 20h, może to pomoże...

Link to comment
Share on other sites

Hm, też jestem ciekawy odpowiedzi.. mam ten sam zestaw (SRP + 476), a wosk 476 kupiłem jako polecany ze względu właśnie na trwałość. Co prawda dopiero przymierzam się do całego procesu, ale może już wcześniej zapoznam się zjakimiś wskazówkami.. poza tym nie wydaje mi się, że odczekanie między SRP a Colli ma znaczenie, choć mogę się mylić..

Link to comment
Share on other sites

Eh, no to nieciekawie.. o ile faktycznie jest to kwestia odczekania, to jeszcze ok .. ale gorzej jak się okaże, że SRP jakoś gryzie się z Colli :/ ..kurczę, no miało nie być problemów SRP+Colli :x ..a ja właśnie oczekuję na paczkę z tymi obydwoma..

Link to comment
Share on other sites

..czyli to nie koniecznie wina SRP+Colli, tylko Colli+CG?

Ja kupiłem detailer PB Spray&Gloss .. ale nie wiem czy będę go aplikował od razu po woskowaniu.. raczej będę stosował go okresowo dla odświeżenia lakieru i nadania połysku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.