Skocz do zawartości

Jaki detailer na Colli 476 ?


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na aucie Collinite 476. Chciałbym żeby wytrzymał jak najdłużej. Myślałem o zaopatrzeniu się w jakiegoś detailera bo samo mycie auta będzie nudne. Wstępnie myślałem o Red Mist albo o Zaino Z-6 Ultra Clean. Ma ktoś doświadczenie w takiej kombinacji? Może zaszkodzić woskowi czy tylko pomóc? Może jakiś inny produkt co dobrze współdziała z tym woskiem?

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Z środków dostępnych w PL chyba najsensowniejszym byłoby użycie przy suszeniu Megsowego

QUICK WAX - przynajmniej coś tam o wosku canaruba przebąkują. Tylko że to nie detailer tylko psikadło na czystą powierzchnię. Mam to i nawet miły efekt daje...

 

No i jest oczywiście

Zymol Detail albo raczej

Zymol Field Glaze

 

Nie wiem czy SV Quick Finish ma dodatki wosku... :?:

 

Z niedostępnych w PL to tylko kojarzę jakiegoś detailera Sonusa i Chemical Guys Pro Detailer, które mają Canarubę.

 

Na detailingworld był ciekawe posty

TUTAJ oraz TUTAJ jak to sealantowe detailery rozpuszczają wosk. Ale ja używałem Ultimate Quick Detailer i nie widzę złych efektów. A podobno efekt jaki daje Zaino Z8 jest świetny... Ale... znów po użyciu szamponu NXT - zdębiałem - woski zaczęły płynąc - autentycznie smużyć :!: Więc coś z tym wpływem sealantowych syntetyków na woski naturalne jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już piszę :)

 

Red mist to taki mocno rozbudowany QD zbierający bardzo dobre oponie wśród detailerów.

 

Poza standardowymi składnikami posiada również sealant który jest tak skonstruowany aby nadawał się do aplikacji na wosk odświeża warstwę "podkręca" błysk oraz a może przede wszystkim zostawia warstwę ochronną .

 

Myśle że red Mist będzie świetnie współgrał z Colli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nOx, ja pytałem Ciebie kiedyś na PW o red mist, ale tego nie ustaliliśmy, chyba nawet o to nie pytałem: kładę na lakier wosk, po jakimś czasie używam red mist. potem chciałbym położyć kolejną warstwę wosku - czy zwiąże na red mist?? czy trzeba zdjąć wszystko glinką i nakładać od początku czy nie ma to znaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda nakładana kolejna warstwa wosku będzie gorzej się wiązała aniżeli na dobrze oczyszczony lakier . w tym przypadku nie będzie inaczej aczkolwiek sam red mist po 2-3 tygodniach od nałożenia nie powinien już przeszkadzać ,tym bardziej dodo określe ten sealant jako wiążący się z woskiem , czyli w drugą strone tez powinien zadziałać . Jako ciekwostke dodo wypościło teraz 2 woski (bluevelvet oraz purplehaze) w odmianie pro jest to chybryta "starego" składu tych wosków oraz dodatku sealantu z Redmista . wpłynęło to na wydłużenie trwałości wosku nawet do 2 dodatkowych miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nOx napisał/a:

Jako ciekwostke dodo wypościło teraz 2 woski (bluevelvet oraz purplehaze) w odmianie pro

 

 

O to jest bardzo ciekawe - wiadomo coś o dostępności..? Sorry za Offtopa.

 

Wersji pro jeszcze nie ma dostępnej u nas . Myślę że pod koniec października będą dostępne z paroma innymi nowościami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu będzie dostępny nasz QD, testowany już z woskami Collinite :)

 

Możesz podać jaka nazwa produktu? Czy te "w tym tygodniu" to jest takie same jak w przypadku Poorboys'a i bilt hambera? Nie pisze tego złośliwe tylko średnio widzi mi się czekanie kilka tygodni na premierę produktu.

 

 

Wielkie dzięki nOx za informacje. Odczekam jeszcze z wyborem kilka dni.

 

[ Dodano: 29 Wrzesień 2009, 12:20 ]

W tym tygodniu będzie dostępny nasz QD, testowany już z woskami Collinite :)

 

Czyli miałem racje. Jak nie wiecie dokładnie kiedy coś zaoferujecie to nie piszcie kiedy to będzie bo to nie jest uczciwe - niektórzy sugerując się deklaracją wprowadzenia produktu mogą specjalnie odłożyć zakupy a okazuje się ,że trzeba było od razu zamawiać co innego i cieszyć sie juz podczas pielęgnacji. "W tym tygodniu" już mineło i to nie pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witajcie,

odkopię trochę temat..

czy na Colli476 można bez obaw nałożyć PB Spray & Gloss?

Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens.. pomyślałem, że ów detailer nada jeszcze lepszego poślizgu (chciałbym, aby wypierana przez wosk woda spływała).. poza tym mógłbym używać go do czyszczenia delikatnych zabrudzeń po woskowaniu.. np. ślady wyschniętych kropel wody.. no, chyba, że przy Colli476 tego problemu nie ma ;)

Jeśli to możliwe, proszę o krótką poradę..

 

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu, mi coś ewidentnie niszczy colliego na lakierze, używam szamponu Duraglossa i Pro-detailera CG, trzeci raz autko zrobione od podstaw i wosku dość szybko ubywa :o tym razem odczekałem pomiędzt AG SRP a 476 około 20h, może to pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, też jestem ciekawy odpowiedzi.. mam ten sam zestaw (SRP + 476), a wosk 476 kupiłem jako polecany ze względu właśnie na trwałość. Co prawda dopiero przymierzam się do całego procesu, ale może już wcześniej zapoznam się zjakimiś wskazówkami.. poza tym nie wydaje mi się, że odczekanie między SRP a Colli ma znaczenie, choć mogę się mylić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, no to nieciekawie.. o ile faktycznie jest to kwestia odczekania, to jeszcze ok .. ale gorzej jak się okaże, że SRP jakoś gryzie się z Colli :/ ..kurczę, no miało nie być problemów SRP+Colli :x ..a ja właśnie oczekuję na paczkę z tymi obydwoma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.