Skocz do zawartości

Jaki detailer na Colli 476 ?


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no Panowie, są przecież takie QD, które coś tam maskują, z tego co pamiętam, to kiedyś @evo robił test takiego towaru. Nazwy nie pamiętam, chyba nic z mainstreamu.

 

Tak czy inaczej, ani woskowanie ani QD nie jest odpowiedzią na porysowany lakier, a żeby ten wątek miał jakiś sens, to apeluję o przeniesienie swoich wątpliwości dot. usuwania rys do właściwych tematów.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Colli został wykończony SONUS CARNAUBA SPRITZ DETAILER.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru tego QD.

Lakier odzyskał błysk i efekt lustra jest znakomity nie zauważyłem żeby Sonus wzmocnił głębię koloru raczej przywrócił jego naturalną barwę.Na minus to że trochę za bardzo przyciąga kurz myślałem że będzie dużo lepiej. Znakomity poślizg.

Hanka.jpg.4e3643317d7e83e0b1fab2f2d40b7dc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który QD będzie bardziej antystatyczny? CG Pro Detailer, czy DURAGLOSS Fast Clean & Shine #921? Oczywiście na Coli, bo się kurzy okropnie :( Akurat Sonus nie wszędzie jest dostępny. Chyba że jeszcze są inne propozycje, które dadzą dobry efekt antystatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Juz pisałem wcześniej, uzywam last toucha z megsa i jest mniejsze napiecie elektrostatyczne.

Ciekawe czy tylko zmniejsza napięcie? czy osłabia działanie wosku a zatem również zmniejsza kropelkowanie. Kupiłem kiedyś galon Last Toucha i testuje go ze 2 lata. Przez te domieszki silikonu w jego składzie nigdy go nie stosuję przed woskowaniem jako QD do glinki (niby do tego został stworzony) bo wtedy osłabiał wosk na 100%. Teraz myślę czy aby LT również nie osłabiał efektu po zastosowaniu 476. Poza tym zimą Collie trzyma 6m (bez używania LT), na wiosnę stosowany z LT (co tydzień) już był mocno osłabiony po 3 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Colli 476 do tej pory używałem FK425 i wg. mnie to znakomity QD - fajnie pachnie, super sie wciera i jest ekonomiczny, zapewnia kropelkowanie w zasadzie jak po wosku.

 

Teraz używam Megsa UQD i też jest super w użyciu, nieźle pachnie i jest wydajny ale kropelki po nim są bardzo małe i zupełnie inne niż na czystym wosku 476. (no chyba, ze to wina dzisiejszego dość drobnego deszczu).

 

Look oba podbijają znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś wie jak będzie wyglądała sytuacja Colli 476 + Surf City Garage Speed Demon Wax Detailer? Do tego wosku bardziej odpowiedni jest QD z Carnaubą czy syntetyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie mam zapytanie związane z Colli zastanawiam się nad zakupem Meguiar's NXT Generation Speed Detailer i położeniem po woskowaniu na Colli i w okresie pomiędzy woskowaniem bezpośrednio po myciu, co o tym myślicie ?? Wybrałem tego Megsa bo czytałem o nim dobre opinie i nie mam problemu z dostępnością, obecnie używam na Coli Auto Finesse QD i jestem w miarę zadowolony ale bez jakichś ochów i achów. Zastanawiam się jeszcze trochę nad Sonus Carnauba Spritz lub Zaino Z 6 ,ewentualnie Finish Kare #425, proszę o opinie i pomoc co o tym wszystkim myślicie, brać tego NXT Generation czy jednak pójść w coś innego ?? Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwejk dzięki za szybką odpowiedź,troszkę"pojechałem" z tym AF, szczerze uważam że w tym przedziale cenowym jest niezły :good: tylko zastanawiałem się czy jest coś dającego lepszy efekt np Sonus. Obecnie przebywam na "wyspach" i niestety ciężko tutaj znaleźć DG :x , tak żeby być bardziej precyzyjnym myślicie że ten NXT Generation będzie dobrą opcją podtrzymującą Coli na lakierze pomiędzy woskowaniami( w sensie że nie będzie szkodził ? ), czy lepiej "pójść" w któryś z innych przedstawionych QD, a może zostać przy AF bo też mogę go tu dostać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Minęło trochę czasu od ostatniego posta, a ja mam właśnie pytanie jaki z obecnych na rynku QD nadaje się do Colli 476?

Mam na oku firmy CG, PB, ADBL, Meguiars, Sonax Profiline (głównie te są w sklepie, w którym planuję zrobić zakupy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.