Skocz do zawartości

Jaki detailer na Colli 476 ?


kabul

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Rozumiem zatem, że w takim przypadku polecał byś DJ Lime Prime i bezpośrednio na oczyszczoną nim powierzchnię - dobry wosk do ciemnego lakieru?

 

Tak

 

 

Ponieważ jednak mam niewielkie doświadczenie z podobnymi zestawami, zastanawia mnie który wosk (lub sealant) pomógł by mi "wyciągnąć" ładną głębię i blask z ciemnej barwy lakieru bez jednoczesnego efektu sztucznego połysku?

 

PH,czy PH Pro nadają się do tego wyśmienicie, ale wcześniej musisz zadbać o dobre przygotowanie powierzchni, bo najlepszy wosk na nieprzygotowanej powierzchni będzie wyglądał kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a ja bym odradzał woski dodo na taką pogodę, redmist też nader wytrzymały nie jest

 

Pogoda faktycznie nie zachęca.

Również jestem zdania, że Dodo pozostawię sobie na okres wiosenny, a teraz zabezpieczę lakier nieśmiertelnym Colli lub innym podobnym produktem :o

 

PH,czy PH Pro nadają się do tego wyśmienicie, ale wcześniej musisz zadbać o dobre przygotowanie powierzchni, bo najlepszy wosk na nieprzygotowanej powierzchni będzie wyglądał kiepsko.

 

Dzięki :good:

 

Pozdrawiam

SpeedR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytam i czytam to wszystko i widzę, że niektórzy bardzo dobrze orientują się, co można z czym nakładać, a co z czym się gryzie po nałożeniu.

Też chciałbym poszerzyć wiedzę na przyszłość odnośnie łączenia środków.

Jest gdzieś na forum jakaś lista, bądź wskazówki co z czym używać, a czego nie?

A druga sprawa to chciałem zakupić sobie tester wosku LussoOro i zapytać Was, czy kombinacja AG SRP+LussoOro+PB Spray&Gloss da jakiś efekt ?

czy lepiej taki zestaw na zimę testery Megs #16 + PB Profess.Polish ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jest gdzieś na forum jakaś lista, bądź wskazówki co z czym używać, a czego nie?

 

Nie ma,są tylko ogólne zasady, mówiące np. o tym że sealantów nie powinno się kłaść na oleiste glazy, że najpierw idzie sealant a potem wosk, że istnieją cleanery/AIO uniwersalne oraz produkty wybitnie systemowe itp.

 

A druga sprawa to chciałem zakupić sobie tester wosku LussoOro i zapytać Was, czy kombinacja AG SRP+LussoOro+PB Spray&Gloss da jakiś efekt ?

czy lepiej taki zestaw na zimę testery Megs #16 + PB Profess.Polish ?

 

Tak, jest dobra ale nie na zimę. Drugi zestaw będzie bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna sprawa.

3 dni temu kładłem wosk DoDo na auto i znalazłem jeszcze w garażu jakiś wosk kupiony w markecie za jakieś 20-30zł dawno temu, nie wiedząc o istnieniu tego forum.

Czy mogę nałożyć tego wosku z marketu do wydłużenia efektu utrzymania się na aucie, dopóki nie kupię czegoś konkretnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skoro wosk jest marketowy, to zakładam że z naturalnymi składnikami za wiele wspólnego nie ma, więc najzwyczajniej "zje" Dodo które siedzi pod nim, całość spłynie po jednym - dwóch deszczach. Od przedłużania trwałości wosku masz QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Planuję kupno Colli 476 oraz Dodo Juice Banana Armour. Jaki detailer polecacie do tych wosków? Zastanawiam się nad:

 

*Finish Kare Extra Slick

*Meguiar`s Quik Detailer

*Poorboy`s Spray & Gloss

 

A może polecacie coś innego?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale bylem pewny ze pytanie brzmialo jaki cleaner pod dodo. Bo watek detailerow juz chyba ciagnie sie od dluzszego czasu.

Born Slippy to lubrykant do glinki - jesli ktos potzrebuje to koncetrat bardziej sie oplaca.

Ja polecam Quick Detailer - Silk Detailer od Stjarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , powiedźcie gdzie chcecie kupić colli 476 ? W zaprzyjaźnionych z naszym forum sklepach nie ma juz od dłuższego czasu , normalnie lipa na całego , ani 476 , ani 915 , nie idzie tego jakoś ściągnąć większa partie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blaszczu, a może QD CleraKota? podobno też wporzo jest QD od CG .

Ale z mojej strony to też troszke pytanie bo do tej pory używałem PB S&G (wygląd jest przyniesamowity, nawet po wosku nie dorastał do pięt, za to mało wytrwały) oraz QD od Smartwaxa i on jakoś wydawał mi sie gorzej wyglądać za to bardziej wytrzymały. Następny mam do testów właśnie megsa UQD :)

alt te co ty podałeś też powinny być całkiem fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Quick Detailer - Silk Detailer od Stjarny

tez polecam, jest bardzo fajny, troche ustepuje fk #425 ale chyba tylko zapachem bo wizualnie jest prawie identyko tak samo jak z trwaloscia, zdaje mi sie ze fk daje bardziej sliski efekt ale bardzo minimalnie i moze to byc tylko moje zludzenie.

 

fk i Stjarna sa moimi faworytami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , powiedźcie gdzie chcecie kupić colli 476 ? W zaprzyjaźnionych z naszym forum sklepach nie ma juz od dłuższego czasu , normalnie lipa na całego , ani 476 , ani 915 , nie idzie tego jakoś ściągnąć większa partie ?

 

http://allegro.pl/collinite-476s-ochron ... 23246.html śpiesz się 9 dni i tylko 4 sztuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, lepiej zostać bez wosku niż kupić z Allegro od świeżego sprzedawcy :wallbash:

 

bez sarkazmu , proszę :/

 

zresztą widac jakim braniem sie cieszą te aukcje....

 

Jeden z 4 własnie poszedł ;) na innych aukcjach tej osoby też ludzie nabierają. Ja kupiłem swojego colli tydzień temu na allegro i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie , powiedźcie gdzie chcecie kupić colli 476 ? W zaprzyjaźnionych z naszym forum sklepach nie ma juz od dłuższego czasu , normalnie lipa na całego , ani 476 , ani 915 , nie idzie tego jakoś ściągnąć większa partie ?

Na dniach już będę miał Collinite znowu na stanie. Duża partia, więc wystarczy dla wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, przecież do tej kwoty masz ubezpieczenie aukcji- w razie nierzetelności sprzedawcy masz gwarantowany całkowity zwrot kasy, więc w czym problem? Nie raz i nie dwa kupowałem coś na allegro albo ebay'u od ludzi z liczbą transakcji<10 i zawsze byłem w 100% zadowolony. Ostatnio na allegro nawet kupiłem SRP 500ml za bodaj 30zł od gościa którego była to pierwsza transakcja, i spisał się śpiewająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.