Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Czyli za każdym razem jak chce nawoskować auto lub wyczyścić szyby?

 

Nie, to tylko takie przyklady, mozna w ogole IPY nie uzywac, no moze poza korekta lakieru... ale tu tez mozna zastapic ja zmywaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no moze poza korekta lakieru... ale tu tez mozna zastapic ja zmywaczem.

 

Który wg. mnie lepiej się w tej roli sprawdza... lepiej mi się z nim pracowało + kilkukrotnie IPA nie usunęła wszystkich wypełniaczy.

 

No tylko ten zapach :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę uzasadnienia.

 

Tak naprawdę jedna robota a koszty nieduże ;)

Jedna robota? Jeden stuka, a wymieniasz dwa, czyli dobrego się pozbywasz. ;) Nie widzę potrzeby.

 

A za jakiś czas na 90% odezwie się drugi.

 

I potem znów włazisz do kanału i bluźnisz pod nosem...

 

My mieliśmy tak w Mercedesie, jeden uchwyt stabilizatora był dobry, drugi do wymiany. Wymieniliśmy jeden. Efekt? Za dwa dni drugi zwyczajnie złamał się na pół, pękła blacha.

Nowy był bardziej sztywny i poszły takie naprężenia, że nie wytrzymał stary - niby dobry. Nawet diagnosta stwierdził że wystarczy tylko jeden wymienić. A tu taki psikus :o

 

Nowe to jednak nowe, jak ktoś robi sam to pół biedy. Ale Jak byś miał drugi raz jechać do mechanika i zostawić dajmy na to 70zł za robociznę i 30 zł za uchwyt to by Cię szlak trafił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe to jednak nowe, jak ktoś robi sam to pół biedy. Ale Jak byś miał drugi raz jechać do mechanika i zostawić dajmy na to 70zł za robociznę i 30 zł za uchwyt to by Cię szlak trafił

A jak Ci sworzeń wahacza fiksuje to też dwa wymieniasz? :o Ja płacę mechanikowi za robotę, jak wymienia jeden to płacę za jeden,jak dwa to za dwa. Nie zdarzyło mi się żeby drugi padł zaraz po wymianie na nowy, kupuję dobre zamienniki ot tyle. :-] Mi tam szkoda kasy na zapas wymieniać.

 

Jeszcze krótkie pytanko - Nielsen NLF lub ValetPro HDCC do tapicerki pryskacie zwykłym tigerem czy z piana? Bo w jakimś sklepie widziałem coś do wytwarzania piany i zastanawiam się jak lepiej myć,żeby nie przemoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci sworzeń wahacza fiksuje to też dwa wymieniasz? :o

 

Nie, ale jeden sworzeń działa niezależnie od drugiego.

 

A stabilizator to jeden pręt połączony z dwóch stron czyli siła działająca na prawy uchwyt i tak oddziaływuje w jakimś stopniu na lewy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory w których klar zmienił sie w pomarańcze, papiery 1000->1500->2000->2500->3000,

jakiej menzerny użyć po papierach(mam 500, 2000, 3000) ?

 

Dużo tych papierków, ale jak masz czas i chęci to :good: Użyj FG500 i później powinno styknąć FF3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pod jaką nazwą mam szukać tego czegoś (o to czerwone chodzi :D ) :

 

narzedz.jpg

 

Czy jest coś na co należy zwrócić uwagę przy wyborze? Jakaś firma cacy ew. jakaś be?

Do czego to służy, to wiem - ale jak się nazywa to ni ch.ja :D

Czy to:

szczypce-do-sworzni-drzwi-i-spinek-tapicerki-40307.jpg

zastępuje to co powyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dzwignie lub klucze do tapicerki. Są gotowe zestawy, lub na sztuki. Wpisz na tej stronie hasło tapicerka to Ci dużo tego wyskoczy :) Ten zestaw jest dość drogi ale Yato robi taki sam a kosztuje coś ok 50-60 zł. Sam ich używałem i powiem, że super sprawa :)

 

 

http://www.narzedzia.interparts.pl/prod ... rki,_11_cz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory w których klar zmienił sie w pomarańcze, papiery 1000->1500->2000->2500->3000,

jakiej menzerny użyć po papierach(mam 500, 2000, 3000) ?

 

Dużo tych papierków, ale jak masz czas i chęci to :good: Użyj FG500 i później powinno styknąć FF3000.

 

Podziękował, jeden już po papierze, drugi całe szczęście w dużo lepszym stanie więc myślę że FG500+FF3000 bez papierów pojade i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie odnośnie zakupu rękawicy do mycie i wiem że Car Pro wymiata ale na rękawice przeznaczam chwilowo do 50zł i zastanawiam się pomiędzy Meg a CG i tu pytanie do was. Którą rękawice polecacie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłeś na rękawicę flexipads/sonus, ogólnie na te z wełny merino ? Ja mam fp, jest wporządku, ma około roku, regularnie nią myje śladów zużycia nie widać, poślizg bardzo fajny, w porówniu do tych mikrofibrowych jest o wiele wiele lepsza. Mam auto po korekcie wykonanej kilka miesięcy temu, myję regularnie i nowych zarysowań nie zauważam ;) Wiem, że tutaj jest polecana carpro i podobno bardzo warto w nią zainwestować, macałem ją na "sucho", jakoś nie przypadła mi do gustu, no i dla mnie 100zł to już 3 kosmetyki, które przydadzą się o wiele bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał silnej chemii na lakierze, gdzie znajduje się kilka odprysków, rys do podkładu? Chodzi mi głównie o Ironx. Czy nie ma przeciwskazań w stosowaniu? Rysy są też na felgach, kilka głębszych :cry: i tu zapytanie, co do VP blue gel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie informatycy!

 

Potrzebuję założyć u cioci router.

 

Ma w mieszkaniu internet od Multimedii.

 

Szukam jakiegoś taniego routera, którym będę mógł puścić wifi na laptopa

 

Jakieś propozycje?

 

Pytam, bo podobno nie każdy dobrze z tą multimedią funkcjonuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kama, nie jestem pewny czy to prawda, mam multimedię, mam najtańszy router i wszystko działa :D

Dla formalności TpLink TL-WR340G

Tam nie ma chyba nic, co by nie mogło działać z byle jakim routerem.. Sieć jak sieć, dostajesz modem i niczym innym nie wyróżnia się od UPC, Aster czy innych dostawców. W ustawieniach routera dodajesz komputery, podajesz nowe hasło i wszystko śmiga. Wcześniej miałem int. w UPC, teraz w Multimedii i w obu przypadkach działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał silnej chemii na lakierze, gdzie znajduje się kilka odprysków, rys do podkładu? Chodzi mi głównie o Ironx. Czy nie ma przeciwskazań w stosowaniu? Rysy są też na felgach, kilka głębszych :cry: i tu zapytanie, co do VP blue gel?

 

Możesz spokojnie używać IronX czy inne mocne rzeczy- nic złego się nie stanie ;). IronX dobrze też oczyści odpryski, gdzie już pojawia się delikatna powierzchowna korozja, i może to być przygotowanie pod zaprawkę (takie na szybko, gdy nie możemy usunąć rdzy w profesjonalny sposób :) ). Ważne jest tylko, aby porządnie spłukać go, bo czasami spływające pod wpływem działania IronX-a rdzawe osady mogą zaschnąć pomiędzy uszczelkami itp. Jednak jeśli masz np. porobione zaprawki (te amatorskie, pędzelkowe) to coś tam chemia może je utlenić- choć też nie zawsze- tutaj bardziej trzeba na nie zwrócić uwagę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam szybkie pytanie odnośnie zakupu rękawicy do mycie i wiem że Car Pro wymiata ale na rękawice przeznaczam chwilowo do 50zł i zastanawiam się pomiędzy Meg a CG i tu pytanie do was. Którą rękawice polecacie? Pozdrawiam

 

Mam wszystkie trzy i jeśli chodzi o porównanie między Megsem a CG, to brałbym Megsa :) CG to już został mi tylko do nadkoli, progów itp :kox:

 

Kama, u rodziców w domu właśnie do Multimedii kupiłem najtańszy router D-Linka, wszystko śmiga elegancko, tylko raz po raz trzeba go zrestartować. Ale to norma w tanich routerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.