Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 3


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można gdzieś kupić WHEEL BRIGHTENER'a w mniejszej pojemności np 1l

Chodzi ci o Meguiars Wheel Brightener?

Jeśli tak to jest dostępny tylko w galonowych opakowaniach. Także chyba pomyliłeś litry z galonami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak chodzi o Meguiars Wheel Brightener Cały galon to trochę dużo dlatego chciałbym kupić mniej. APC Meguiars można kupić w litrowym opakowaniu w tym sklepie http://www.showcarshine.pl/187-meguiars ... kiego.html Wheel Brightener'a niestety nie maja w mniejszych pojemnościach. Dzięki za odpowiedzi Może ktoś chce kupić na połowę ze mną, będę niedługo składał zamówienie na amazonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

pLaYmAn, to gąbka Zymola która ma swoich zwolenników. Poza tym nie sądzie żeby te filmiki miały trafić do "die hard" detailerów, tylko dla zwykłych ludzi, coby ich uświadomić trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zauważyłem, że używa tych gąbek dość często na przemian z rękawicami, mniejsza o to.

A co w kwestii mycia w słońcu ? Przyznam, że bardzo mnie to ciekawi

 

I jeszcze jedno pytanie przy okazji, dlaczego do ręcznej korekty używa mikrofibrowego aplikatora, a nie gąbkowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem samochod 2 tyg po nalozeniu tego badziewia i mi to wystarczy

 

Ja widziałem po miesiącu użytkowania i na przedniej szybie było jako tako, ale na bocznych jak najbardziej ok.

 

Widziałem jedno bardzo drogie auto jakiś czas po zabiegu DB,i sposób w jaki sobie radził z odpychaniem wody podczas mycia był jednym z lepszych jakie kiedykolwiek widziałem.

 

Też miałem tą przyjemność. I śmiem twierdzić, że poszczególne produkty w swojej ofercie mają ciekawe 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie przy okazji, dlaczego do ręcznej korekty używa mikrofibrowego aplikatora, a nie gąbkowego ?

Byc moze nie jest taki zwykly aplikator jakiego my uzywamy do dressingow, moze to jest taki pad jak nowe mikrofibrowe pady od meguiars do polerek rotacyjnych i da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić wosk do mojego I30. Lakier grafit metalik, nówka (no roczny ale bez rys). Dotychczas stosowałem marketowy Nigrin NanoTec.

Zastanawiam sie nad wyborem pomiędzy TurtleWax Platinium Protective Extra Gloss a Meguiar's Deep Crystal Carnauba Wax, ewentualnie coś innego z podobnej półki cenowej. Wiem, że to też nie są produkty z wysokiej półki, ale na początek... Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę po raz pierwszy w zyciu pobawiłem sie trochę polerką Silverline.

Obiekt: błotnik od "czegoś" ze szrotu z dużą ilością rys i swirli od mycia na myjkach

Materiały: PB SSR1; 2; 2,5.

Narzędzia: Silverline-Silverstorm z padami ABW pomarańczowym i czarnym 140mm

 

Po przeczytaniu instrukcji na detailer.pl podzieliłem błotnik na części i zacząłem od SSR2,5.

Początkowo obroty 900-kilka przejść, potem zwiększając obroty do 2000 doprowadziłem do rozpadu cząstek ściernych, żeby skończyć na oleistym filmie i obrotach 900.

Efekt był znakomity:powierzchnia na której pracowałem była prawie idealna.

Poprawiłem SSR-1 i było jeszcze lepiej ALE-w pełnym słońcu mimo wszystko widziałem (niewielką ilość) swirli.

Pytanie do doświadczonych: na zdjęciach m. in. projektów firm detailingowych widać szklistą powierzchnię lakieru po korekcie. Czy prawidłowo, idealnie zrobiony lakier ma byc CAŁKOWICIE wolny od swirli? Myślę, że na zdjęciach może tego nie widać.

Przy okzaji: Jeśli PB to 2,5 i potem 1; SSR-2 -niepotrzebne.

Próbowałem "spalić" lakier wysokimi obrotami ale nie wyszło-stąd-nie bójmy się rotacji a zabawa przednia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac56, :good: ja podobnie tylko w piatek

maska ze shrotu i jazda

podzielilem maske na 4 czesci wyglinkowalem, a robilem pastami 3M i Megsowym 105,205

wlasnie tez balem sie przegrzania lakieru ale nic :D swirle niektore niestety tez mi zostaly :o

czy po przejechaniu np 105 psikam ipa ?? i sprawdzam stan korekcji czy tylko przecieram fibra??

2 pytanie czy po finishu moge clenera nakladac?? czy tylko glaze ??

jezeli po finishu moge cleaner ile czasu odczekac?? i czy wogole czekac?? no i ile czasu odczekac miedzy clenerem a glazem ??

3 pyt :D czy po glaze moge nalozyc fk a na niego lusso oro?? czy jest to troche bez sensu i dac tylko lusso ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jac56, profi robota powinna pozbyć sie większośći rys, bo oczywiscie sa takie co nie da sie usunąć lub lepiej zostawić nie męcząc całego lakieru.

Spróbuj pobawić się twardszą gabką, moze to da efekt. Ważny też jest rodzaj lakieru czy aby nie był twardą wagowską bestią gdzie ssr2,5 może miec naprawade problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swissvax ma dedykowany wosk tylko do bialych lakierów: SV Glacier, możesz spróbować też z POORBOYS WHITE DIAMOND i na to POORBOYS NATTYS WAX, używalem Nattys Red i blue-w sam raz na wiosnę-lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Finish Kare 1000p Hi-Temp Sealant, biały kolor jest mega niewdzięczny, chodzi mi o wyciągniecie wet looku...

A lakier w jakim jest stanie ? Odpowiednie przygotowanie lakieru to rzecz najważniejsza.

 

----------------------------

edit:

 

lakier bedzie mial pelna korekte bo jest w dosyc kiepskim stanie...

W takim razie na Twoim miejscu poczekał bym aż auto przejdzie korektę i nałożył FK1000P.

Jeżeli Ci się nie spodoba to wtedy bym szukał czegoś innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.