Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

Jakis czas temu postanowilem po 3 latach zmienić mojego prespraya z Karchera RM81ASF...

 

wybór padł na ValetPro Heavy Duty Carpet... I zapach i działanie produktu przypadło mi do gustu... dość dobrze radziło sobie z mega starymi i wtartymi syfami na tapicerce.

 

ostatnio konczył się wiec chcialem znowu kupic, ale w sklepie ktorym sie zaopatrywalem niestety nie bylo (ani żadnym innym)

 

z braku laku wybralem Autobrite "FAB" Carpet coś tam... jako prespray mógł miec nawet niższe stężenie (a tak samo działać), przez co produktu miało starczyć na dłużej... Zapach bardzo fajny - ale wracając .... JUŻ NIGDY GO NIE KUPIE!!.

 

Masakra jakas... stężenie musze używac to samo co w VP... a dzisiaj mialem akcje z starym brudnym fotelem, gdzie VP sobie z takimi radziło... a AB nie chcialo ruszyć kompletnie!! Dopiero po polaniu brudu samym nieroźcienczonym roztworem prosto z bańki, udało się go pozbyć. I ogólnie dziwnie mi się pracuje tym preparatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Dystrybutor
Hmm a może ktoś wie jak się ma VALETPRO INTERIOR ALL PURPOSE CLEANER do ValetPRO Heavy Duty Carpet Cleaner ?. Opisy mają identyczne, nawet w takich samych proporcjach należy je rozcięczać.

 

Heavy Duty jest przeznaczony jako prespray oraz do ekstrakji, jest specjalnie opracowany do prania tapicerki, posiada składniki, które szybko usuwanją zabrudzenia z włókien, składniki przyśpieszające wysychanie, dzięki czemu szybciej osuszymy tapicerkę po praniu. Zapach cytrynowy.

 

Z kolei Interior APC to głownie APC, które można stosować do czyszczenia tapicerki. Jest słabsze od Heavy Duty i mocniej się pieni. Zapach brzoskwiniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie. Co prawda dopiero zaczynam prać ekstrakcyjnie ale zastanawia mnie pewien fakt. Przykładowy dywan spryskuje presprayem. Uzywam Tersusa pr101. Odczekuje wcieram, znowu odczekuje czyli wszystko jak nalezy. Do plukania mam rm760 i po plukaniu efekt jest ,,sredni". Tzn widac roznice ale nie jest w 100% czyste. Natomiast jesli zamiast pr101 spryskam tylko karcherem, chwile odczekam i wyplukam z odsysaniem efekt jest duzo lepszy. Dlaczego tak sie dzieje? Przeciez prespray jest duzo silniejszy i bardziej skonsentrowany. Czy mozliwe, ze mam jakis wadliwy wypust? Mam tez PR950 z mysla o welnianych powierzchniach jenak jeszcze nie mialem okazji go wyprobowac. Moze sprobuje tym wlasnie srodkiem spryskac wczesniej dywan zeby zobaczyc czy daje lepszy efekt? Na opakowaniu jest napisane, ze nadaje sie rowniez do innych materialow niz welna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian - ja powiem, że mam odwrotne doświadczenie do Twojego - kiedyś próbowałem coś zrobic samym RM 760 - robiłem to doma sposobami - raz sama ekstrakcja, a dugi raz najpierw natrysk, potem wcieranie i na koniec ekstrakcja i powiem że to drugie lepiej działało, ale efekty jak dla mnie nie były zadowalące, dopiero przy użyciu prespraya (właśnie PR 101) wszystko zaczęło działac jak należy, ważna jest dobra szczota do wcierania prespraya, trzeba nią dobrze popracowac i odpowiednia temperatura obu roztworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Sigmo , mam rozumieć że ten preparat doczyszcza plamy z ropy np. z fotela. Plama z ropy - masz na myśli brudną ścierkę która przypadkowo znalazła się na fotelu i go zaplamiła, czy 10-20-30-40-50 ml wylanego paliwa ? Często zdarzają mi się tzw. ciężkie przypadki i wolę świeżą emulsję niż cieknący kanister w bagażniku :o pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmm planuje zakup jakiegos prespray bo sezon zaczyna sie powoli robic :)

 

dotychczas używałem...

 

Karchera RM81ASF

VP Heavy Duty Carpet

Autobrite Carpet Cleaner (tragedia jak dla mnie)

 

chciałem ponownie kupić VP HD Carpet ale rozgladajac sie znalazłem takie:

 

VP Citrus Prewash

VP Heavy Duty Carpet

Tenzi Texwash

Autoglym Super Interior Cleaner

Fra-Ber Lava Interi

 

który byście polecili ?? może macie jakieś doświadczenia z tymi innymi niż ja miałem. chyba ze coś innego, ale tylko wieksze opakowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tersus PR101
Ostatni mocno zdrożał i jego zakup jest godny zastanowienia. Bo cena/wydajność nie jest już tak atrakcyjna.

Tenzi Top Perfekt :good: Pracze tego używają ale nie specjalnie się do tego przyznają :) . Ale działa pierwsza klasa. Żaden syf sie nie oprze.

 

Nielsen Nap low foam tez niezle sobie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.