Skocz do zawartości

Prespray - jaki wybrać ?


Bixu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy był poruszany taki temat, ale przy zakupie Georga sprzedawca powoedzial, zeby nie uzywac nic, co jest proszkiem do rozpuszczenia. Tylko plynna chemia. Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii w przypadku odkurzacza Numatic? Bo ogolnie troche drogo mnie wychodzi LCK + No Rinse od ADBL( chodz jest to super skuteczne) i szukam alternatyw.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorę anz all i nic z georgem mi się nie dzieje. Jakoś mega też o niego nie dbam a jest sprawny jak pierwszego dnia. Jeden z lepszych zakupów. Nie wiem czemu sprzedawca odradził używania proszków i jaki to ma wpływ na odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos jakos porownac enz all do maxifi power riniese? Kończy mi sie ten pierwszy i nie wiem czy kupic maxifi ktory mam od reki w sklepie czy zamawiac enz all.
Power rinse to bardziej formuła99 z chemspeca. Najbardziej podobny jest symphony, który tak jak enzall usuwa wszelkiego rodzaju bialkowe zabrudzenia. Do auta najbardziej polecam master pre spray. Według mnie bardzo przyjemny srodek do prania samochodów.

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 9.11.2018 o 17:35, sadam55 napisał:

zeby nie uzywac nic, co jest proszkiem do rozpuszczenia. Tylko plynna chemia.

Dziwna uwaga, wynikająca z niewiedzy. Jeśli chodzi o nasze produkty to są bezpieczne (i proszki i płyny), ponieważ chronią aluminiowe/metalowe elementy przed korozją oraz zapobiegają powstawaniu osadów wewnątrz odkurzaczy piorących. Najbardziej niebezpieczna jest właśnie płynna chemia która posiada w swoim składzie wodorotlenek sodu - szkodzi szczególnie aluminowym pompkom. Takie pseudo środki do prania tapicerek niczym nie różnią się od APC, tylko są niskopienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2018 o 20:56, maniasty1991 napisał:

ok, dzięki. mówiąc o dywanach masz nam mysli zeby uzywac kt22 jako plukanke do dywanow? czy jako prespray do dywanów? 

A mi Kt22 najbardziej pod pasował do mycia plastików a aucie - delikatna szczoteczka i stężenie 1.20 domywa fajnie dogłębnie (jak w aucie było palone to wręcz idealnie rozpuszcza osad nikotynowy)

Dziś bonetowałem podsufitkę w focusie w którym gość nie rozstawał się z fajkami. Stężenie 1.10 - efekt zarąbisty.

Podsufitka przed czyszczeniem miała kolor żółty (nad kierowcą brązowy)

Do dywanów mnie zawiódł (2 x miałem reklamacje z powodu zapachu jaki zostawił kt22 -dość specyficzny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się wiem o tym że to mocne APC - dlatego u mnie znalazł zastosowanie do plastików,  a przez to że bardzo dobrze rozpuszcza osad z dymu papierosowego - używam go do podsufitek w autach palaczy.

Cena też niczego sobie niecałe 150 brutto za 10 litrów to przy rozcieńczeniu 1.10 daje 100 litrów dobrego APC w cenie 1.5zł za litr.

(P.S dostałem 10 L do zestawu z odkurzaczem wiec jakoś trzeba go zużyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna uwaga, wynikająca z niewiedzy. Jeśli chodzi o nasze produkty to są bezpieczne (i proszki i płyny), ponieważ chronią aluminiowe/metalowe elementy przed korozją oraz zapobiegają powstawaniu osadów wewnątrz odkurzaczy piorących. Najbardziej niebezpieczna jest właśnie płynna chemia która posiada w swoim składzie wodorotlenek sodu - szkodzi szczególnie aluminowym pompkom. Takie pseudo środki do prania tapicerek niczym nie różnią się od APC, tylko są niskopienne.
Moze chodzilo o to, ze proszek jak bedzie niedokladnie rozpuszczony to zatka pompke? Nie wiem, dlatego pytam :) W takim razie jaki zestaw od was: pre spray + plukanka do aut o roznym stopniu zabrudzenia? Mozna zonglowac stopniem rozcienczenia, czy lepiej trzymac sie formuly i np przeprac na dwa razy jak sie jakis gruz trafia ?

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kupiłem jednak Georga i potrzebuję środków do prania tapicerki meblowej jak i samochodowej oraz dywanów. Producent pisze aby środki chemiczne nie były pieniące, pytanie też czy mogą bądź muszą być w proszku czy w płynie. Co mogli byście mi zaproponować?  Ewentualnie na jakich stronach internetowych zakupić te produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak Georga i potrzebuję środków do prania tapicerki meblowej jak i samochodowej oraz dywanów. Producent pisze aby środki chemiczne nie były pieniące, pytanie też czy mogą bądź muszą być w proszku czy w płynie. Co mogli byście mi zaproponować?  Ewentualnie na jakich stronach internetowych zakupić te produkty.
Ja używam enzall i formula 90 od chemspec.
Wlej jakieś 100 ml octu do zbiornika na brudną wodę, ewentualnie kup środek antypieniący.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się podepnę pod ten temat Panowie. 😉 Kupiłem ostatnio na promocji z alle... odkurzacz piorący clatronic bss 1309 i jako totalny amator w praniu dywanów, zastanawiam się nad wyborem chemii. 
Będę prał tak jak koledzy wyżej dywany, tapicerkę meblową (sofy, fotele, krzesła) i tapicerkę w aucie, więc wszystko co możliwe u siebie w gospodarstwie domowym. 
Po obejrzeniu 3 odcinków u MXNowicki myślałem nad wyborem jako pre-spray: Master pre-spray i do płukania: power rinse. 
Maxifi już wiem, że radzi sobie świetnie po wcześniejszych waszych wypowiedziach i utwierdziliście mnie tym bardziej w wyborze, ale czy są może inni producenci w lepszymi produktami w podobnej cenie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.