Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jaki wosk kladles na tenzi? Natural czy seleant?

 

Wosk od razu po spolerowaniu czy po czasie? To dosyc wazne (pamietam jak kiedys hi temp mi splynąl z srp. Starlem srp i od razu hi temp, potem doczytalem ze jakbym zrobil przerwe po spolerowaniu srp to dluzej by polezalo- ale czy to prawda to niewiem bo nie sprawdzilem)

 

Moje obserwacje są nastepujące: na mamowozie po kilku bezdotykach nie bylo różnicy miedzy tenzi a tenzi + pb exp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polećcie mi coś do szybkiego maskowania rys i nadania połysku. Opisywany tenzi jest za drogi (150zł/1l). Potrzebuje czegoś do pracy ręcznej, żeby nie brudziło plastików, łatwo się spolerowało fibra, chodzi o szybkie odpicowanie aut do komisu. Kasa za to marna dlatego potrzebuje czegoś co da max efekt bez polerki i utrzyma się przez kilka myć, tak żeby handlarzowi kopara opadla a ja żebym szybko i bez wysiłku obleciał autko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym ręcznie nałożyć Tenzi PC-1 tylko nie wiem jakiego aplikatora użyć? Może wystarczy tylko mikrofibra?

Drugie pytania tyczy się w/w Tenzi + wosk. Czy jest sens nakładać jakiś wosk po tym? Efekt będzie bardziej długotrwały?

Pozdrawiam!

 

Aplikator dowolny piankowy. Ja używam to co jest pierwsze pod ręką, słoneczko megsa, niebieskie słoneczko zymola, a dziś użyłem miękkiej strony tricolora ( trzeba zrobić pranie bo czyste aplikatory się skończyły :kox: )

 

Tenzi + wosk chyba nie zagra. :thumbdown:

 

PS: nie wiem czy ktoś wspominał więc napiszę: PC1 nie boi się wody spod klamek i szczelin nic a nic, plastików nie brudzi podobnie jak cherry glaze. Czas na aplikacje PC1 jest porównywalny z czasem aplikacji QD

 

A jak z wydajnością PC1 - butelka 0,25l - starczy do aplikacji na kilka samochodów czy na jeden?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ja uzylem na aucie kumpla. Ipa/cleaner/ Menzerna PP. Efekt szklistosci zadowalajacy, lepiej niz hi-temp. Auto z kategorii szary metalik. Bardziej interesuje mnie trwalosc, mowi sie o nawet 12 mcach. O to nam chodzilo, bo kolega nie ma warunkow do smarowania czestego. Zobaczymy. Tyle tylko ze nie powiem nic o maskowaniu rys bo auto po korekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Menzerne power protect ultra? Po jej użyciu standardowo IPA cleaner i wosk??

 

Ja dziś używałem pierwszy raz, jest megaaaaaa wydajna :) Kolor samochodu czarny, lakier dość zniszczony (ktoś próbował usuwać rysy papierem wodnym i tak zostawił :shock: ). Z powodu braku czasu, bo zaledwie 6h na początek poszła Menzerna FG500 i na to Menzerna PP Ultra (zastanawialiśmy się nad FF3000, ale z ciekawości poszła PP Ultra). Myśleliśmy, że już po FG500 jest super, ale jak na to poszła PP Ultra, to to dopiero był efekt :) Super się pracuje, nie brudzi plastiku, uszczelek itp i nawet fajnie pachnie :) Kropelki też są, ale nie mam zdjęć, bo nie było czasu :(

 

Sporo rys zostało, ale samochód z szarości przeszedł w super połysk ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mnie ktoś zdradzi tajemnicę czemu af tripple nie spełnia oczekiwań ;D w sensie że:

testowane na octavi, a3, toyocie i renault tak więc komplecie lakierów od miekkiego do twardego i w kazdym były takie same efekty. Słabe krycie świrli, drobnych rysek i zmatowień, całkiem przyzwoite odżywienie koloru ale efekt finalny w postaci kiepskich kropel. wszystkie auta odpowiednio przygotowane, nakładane słoneczkiem bądź tricolorem, bez znaczenia, on tak faktycznie słabo kryje czy jak coś kiepsko robię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Z powodu braku czasu, bo zaledwie 6h na początek poszła Menzerna FG500 i na to Menzerna PP Ultra (zastanawialiśmy się nad FF3000, ale z ciekawości poszła PP Ultra). Myśleliśmy, że już po FG500 jest super, ale jak na to poszła PP Ultra, to to dopiero był efekt :)

 

Jak zejdzie PP Ultra to ukażą się piękne holosy po FG500.

 

Wszystko na opak ze sztuką detailingu - jak u lakiernika. Pasta ścierna i na to LSP :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.