Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Tempo to chyba pasta ścierna ?
Taka z niej ścierna jak ze mnie ksiądz...:)
chyba raczej nie nadaje sie do maszynowego jechania
Nadaje ;) Ale nie rotacją :)
Chociaz mi zrobil psikusa bo po korekcie
Ale my tu nie o korekcjach wiec nie mieszaj.Tymbardziej ze
Moja wypowiedz była czysto teoretyczna nie podparta żadnym doświadczeniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Każda z past z którymi pracowałem wypełnia/może wypełniać. Czy to FC+ (wypełnia jak szalony) czy też UF, czy menzerna czy scholl.

Dlatego po każdym etapie korekty należy powierzchnię przemywać IPA (bądź odpowiednikiem w działaniu).

Można doprowadzić bardzo zniszczoną powierzchnię do "ładnego wyglądu" jednym przejazdem FC+ i jednym EF/UF, ale to nie jest korekta. Po przemyciu IPA okaże się, że potrzeba 4 przejazdów FC+, to tak czysto teoretycznie i dla przykładu.

Pytanie w tym wątku postawione brzmi: czym zamaskować zły stan lakieru, inaczej mówiąc, czym wypełnić rysy i inne defekty lakieru.

 

Gdybym miał odpowiedzieć szczerze - nie wypełniać. Nie odstawiać lipy, nie nabłyszczać na sprzedaż etc. To jest w pewnej mierze oszustwo i koniec.

Oczywiście, jest wiele gorszych form oszustwa podczas sprzedaży auta, ale to nie znaczy, że należy je pochwalać czy z nich szkolić.

 

Są metody na skuteczne wypełnianie rys, oczywiście nietrwałe, jak to zwykle bywa w przypadku półśrodków, ale mam poczucie, że dyskutowanie ich na forum skupiającym, mam nadzieję, osoby dążące do perfekcji w swojej pasji czy pracy, byłoby conajmniej niestosowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam poczucie, że dyskutowanie ich na forum skupiającym, mam nadzieję, osoby dążące do perfekcji w swojej pasji czy pracy, byłoby conajmniej niestosowne.
Święta racja :good:

Wiec:

nie raz do mnie przyjeżdżają handlarze i wiadomo jak to oni chcą jak najtańszym kosztem zrobić z gów... cukierek ;)
To goń gamoni i powiedz ze Ty się takim druciarstwem nie zajmujesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odkopać akurat ten temat, ponieważ poświęconego stricte temu produktowi nie zauważyłem

 

Właściwości maskujące ręcznie aplikowanego PB White Diamond na czarnym lakierze.

Jak dla mnie, zerowa różnica między dedykowanym do jasnych lakierów White Diamondem a jego rzekomym przeciwieństwem -Black Hole'm. Taka ciekawostka, może komuś się przyda ;)

 

20143605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój test tylko potwierdza to, że teksty typu "wosk do ciemnych lakierów" to tylko marketingowa gadka. Ktoś kto ma np/ 2 auta pod opieką (jasne i ciemne), prędzej kupi "dedykowane" pod kolor środki, a to = większy zysk dla firmy.

 

:good:

 

Sądzę, że BH na "jasnym" lakierze dałby podobny efekt. Ma ktoś możliwość sprawdzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tańszych alternatyw polecam nanowax od Eagle One.

Jest to preparat AIO, fajne mleczko które ma delikatne właściwości ścierne i bardzo dobre właściwości kryjące rysy a przy tym dający bardzo dobry wet look. Kosztuje ok 65 zł, bardzo łatwo sie nakłada, dobrze poleruje mikrofibrą. Wystarcza na pełne zrobienie około 5-6 aut. Wytrzymuje 3-4 miesięcy. W kąplecie dostaje sie aplikator i mikrofibre.

Jak dla mnie bomba do robienia aut na szybko za tanie pieniążki, tym bardziej dla handlarzy.nanowax.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 zł za zrobienie jednego auta to sporo, srp taniej wyjdzie a mysle ze efekt lepszy

 

heh ja mysle ze te 11 zł to chyba jednak malo, tym bardziej ze produktem bardzo bardzo łatwo sie pracuje i poleruje a po drugie wszystkie auta to kombiaki ktore nim robilem i to jedne z najwiekszych aut kombi. Srp nie używalem wiec nie porownam.

 

Zrób 50|50 i wszyscy chętnie ocenią.

niestety produktu juz nie mam, robilem juz nim dawno, tym bardziej coraz żadziej idzie go znaleśc w sklepach internetowych. Możecie mi wierzyc na słowo. Z firma ta też nie jestem w żaden sposób powiązany zeby nie było ze reklamuje swoje :D

Angelo, Co do trwałości to sprawdzałeś czy producent tak podaje

nie wiem ile pisze producent nawet bo juz nie mam opakowania ani butelki. Piszę bo kiedys jak sie nie interesowalem kosmetyka aut jak teraz to używalem tylko tego. Naprawde utrzymywal sie na aucie te 4 miesiace dobre.

Myslę ze produkt rewelacja dla amatorów którzy nie mają za bardzo gdzie zrobic swojego auta, nie maja sprzętu i funduszy (wszystko jest w zestawie, fibra i aplikator), szybko sie nim robi, ja na zrobienie nim auta potrzebowalem kiedys max 3-4 godzinek łacznie z myciem wiec mysle ze spoko. Dla handlarzy myślę ze tez rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NanoWax wystarczy na sporo wiecej niz 6 aut. Juz kilka lat temu go uzywalem i 6 aut juz zrobil spokojnie, a jeszcze z pol butelki mi zostalo

 

napisałem 5-6 aut bo tyle pamietam, byc moze to bylo nawet z 8 czy 10 aut ale nie chcialm wprowadzac w bład.

A podzielasz moje zdanie ze wytrzymuje 3-4 miesięcy??? oczywiście nie jak za kazdym myciem używa sie karchera i ostrej chemi tylko raczej myje sie recznie. No i że ladnie maskuje i daje ładną głębie lakierowi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czasu jaki wytrzymywał to ok 3 miesiące spokojnie, przy myciu ręcznym. To było moje pierwsze doświadczenie z lepszymi kosmetykami wiec dla mnie efekt był powalający :D Wtedy nie znalem jeszcze pojęcia głębia lakieru, ale faktycznie auto wyglądało bardzo "świeżo" i ładnie się prezentowało. Co do rysek to niestety nie pamiętam na jakim poziomie to maskowanie było. Ale wiem ze długo byłem zadowolony z tego produktu i wystarczał mi w zupełności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Rise and Shine, dokładnie to samo zaobserwowałem, że PB WD doskonale sprawdza się na czarnym.

Sądzę, że BH na "jasnym" lakierze dałby podobny efekt. Ma ktoś możliwość sprawdzenia?

Mam również BH i na moim srebrnym nie widzę różnicy pomiędzy "diamentem" a "dziurą".

Na czarnym zresztą też. Ja nie dostrzegam różnic.

Preparaty były wykorzystane wyłącznie do testów więc na temat trwałości nic nie powiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hmmmmm to po jakim zestawie bedzie lepszy efekt (wszystko AG) mycie-glinka-SRP-HDW czy mycie-glinka-HDC-HDW?? i czy jest sens uzywania EGP lub UDS jesli Cleaner i tak to zmyje,a wiadomo ze bardzo wazne dla ostatecznego efektu jest przygotowanie auta "pod wosk" wiec cleaner jest tu chyba kluczowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy efekt będzie po tym zestawieniu mycie- odsmoslenie ITR -Glinka - HDC - HDW , jeżeli chesz wykorzystać SRP to świetnie odnajdzie się w tej kombinacji mycie-odsmolenie ITR - Glinka - SRP - EGP , natomiast co do usunięcia smoły to traktuj to poważnie o ile powierzchnia jest chropowata w dotyku na samych dolnych partiach drzwi , oszczędzisz w dużym stopniu glinkę i czas pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.