Skocz do zawartości

Maskowanie rys


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

. Z powodu braku czasu, bo zaledwie 6h na początek poszła Menzerna FG500 i na to Menzerna PP Ultra (zastanawialiśmy się nad FF3000, ale z ciekawości poszła PP Ultra). Myśleliśmy, że już po FG500 jest super, ale jak na to poszła PP Ultra, to to dopiero był efekt :)

 

Jak zejdzie PP Ultra to ukażą się piękne holosy po FG500.

 

Wszystko na opak ze sztuką detailingu - jak u lakiernika. Pasta ścierna i na to LSP :thumbdown:

 

A używałeś, albo chociaż czytałeś cokolwiek o Menzernie PP Ultra?

Klasyczne "nie wiem, to się wypowiem" :thumbdown:

To nie jest żadne LSP tylko typowe AIO, dające naprawdę dobre efekty na maszynie i jeśli tylko wszystko zostało odpowiednio użyte to takie połączenie (FG500 + PP Ultra) mogło dać naprawdę dobry efekt, który nie "pryśnie" po paru myciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 209
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Mam do was pytanko. Jak szybko można odświeżyć lakier. Ojciec chce zebym mu auto (Audi A6 C6 czarne) odświeżył i akurat w tym zakresie magii za dużo się nie znam :mrgreen: Bo robić pełną polerke zeszło by mi pewnie ze 4 dni a nie mam na to warunków.

Gdzieś na necie widziałem że Menzerna power protect ultra, daje dobre efekty. Dało by rade nałożyć ten produkt rotacją ?? Chyba że ktoś zna gotowy zestaw, to niech napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta - jeśli jeden etap, to pozostaje jakiś AIO. Jeśli dwa etapy, to polecam maszynką PB Pro Polish 2 (fajnie odświeża lakier, nadaje połysk i usuwa/maskuje drobne ryski i swirle), a na to wosk (nie napisałeś, jaki kolor lakieru).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta - jeśli jeden etap, to pozostaje jakiś AIO. Jeśli dwa etapy, to polecam maszynką PB Pro Polish 2 (fajnie odświeża lakier, nadaje połysk i usuwa/maskuje drobne ryski i swirle), a na to wosk (nie napisałeś, jaki kolor lakieru).

Auto to Audi A6 czarna perła.

A co myślisz o shollu A15 lub s17+ ?

Wosk napewno pójdzie na auto, to jest oczywista sprawa ;) Mam collinite 476 i PB Natty's Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masta - jeśli jeden etap, to pozostaje jakiś AIO. Jeśli dwa etapy, to polecam maszynką PB Pro Polish 2 (fajnie odświeża lakier, nadaje połysk i usuwa/maskuje drobne ryski i swirle), a na to wosk (nie napisałeś, jaki kolor lakieru).

 

Gdzie tu masz 2 etapy? Wosk to przecież nie 2 etap... FG400 lub s17+ etc.na jakies niezbyt twardej gąbce + ścierny cleaner da juz w miare dobre rezultaty, choc ciężko użycie cleanera nazwać 2 etapem (napisałem taką wersję dla leni ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu masz 2 etapy? Wosk to przecież nie 2 etap...

 

Dwa etapy - czyli odświeżenie i zabezpieczenie. Bez sensu jest przecież samo odświeżenie lakieru, bez jego zabezpieczenia (a jednocześnie poprawy wyglądu woskiem). AIO robi to samo, ale w jednym etapie. Teraz jasno wyjaśnione...? :acute:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie Tenzi ?

Bo są i produkty tej firmy, które siedzą po kilka miesięcy - a SRP nie "leży" nawet kilku tygodni ;)

 

A zaraz po pracy to i pasty polerskie odprowadzają wodę (olejki w nich zawarte).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi Pc-1 który robi efekt wow a po pierwszej ciśnieniówce nie zostaje nic :)

Tydzień jeździłem z samym srp na błotniku i nic się nie stało z nim ,potem położyłem drugą warstwę i na to natty's blue i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień jeździłem z samym srp na błotniku i nic się nie stało z nim ,potem położyłem drugą warstwę i na to natty's blue i jest ok

 

Pierwsze słyszę, żeby kłaść dwie warstwy cleanera ściernego :)

 

Po drugie nie wiem ile trzyma Tenzi PC-1 bo zawsze jakiegoś syntetyka kładę na niego i leży jak powinien.

 

Jak widać są osoby, które od cleanera/glaze'a wymagają wytrzymałości w kropelkowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień jeździłem z samym srp na błotniku i nic się nie stało z nim ,potem położyłem drugą warstwę i na to natty's blue i jest ok

 

Pierwsze słyszę, żeby kłaść dwie warstwy cleanera ściernego :)

 

AG SRP to raczej AIO... I nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować więcej, niż jedną warstwę - zwłaszcza, że siła cięcia SRP jest niewielka, a zawiera on sporo wypełniaczy. Po prostu pomiędzy poszczególnymi warstwami potrzebne są odpowiednie odstępy czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień jeździłem z samym srp na błotniku i nic się nie stało z nim ,potem położyłem drugą warstwę i na to natty's blue i jest ok

 

Pierwsze słyszę, żeby kłaść dwie warstwy cleanera ściernego :)

 

AG SRP to raczej AIO... I nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować więcej, niż jedną warstwę - zwłaszcza, że siła cięcia SRP jest niewielka, a zawiera on sporo wypełniaczy. Po prostu pomiędzy poszczególnymi warstwami potrzebne są odpowiednie odstępy czasu.

 

Noo nie, bo siła "cięcia" jest niby nie wielka, ale na tyle mocna, że wcina poprzednią warstwę. Nic to ;) Nie da się zabronić tracenia czasu ;) Już bym wolał dołożyć trzecią warstwę wosku niż warstwować SRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie kładłem więcej, niż jednej warstwy SRP (jeszcze starego, gdyż nową formułę dopiero zamierzam nabyć), ale przy najbliższej okazji (czyli pewnie w sierpniu) pobawię się i położę 3-4 warstwy. Ostatnio naczytałem się o "warstwowaniu" SRP i pozytywnym efekcie takiego działania, dlatego najpierw sprawdzę, a potem będę bronił (lub nie) sensu takiej roboty. A smalcowanie SRP obowiązkowo zostanie zrobione :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem megsa nie używasz nawet 3 razy jeden na drugi aż nie usuniesz rysy?to też są warstwy jakby nie patrzeć kolego.Srp jak pisał kolega to aio a nie cleaner czy pasta polerska żebym cie martwił czy zeżre mi lakier a przy ręcznej aplikacji to ściera 80% mniej od megsa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artih - rozumiem, że to zmęczenie... :-] Trudno jest porównać SRP do Megs'a UC... 8-)

 

Nie, to nie to samo - to porównanie. Równie dobrze można by mówić o warstwowaniu Scholl'a S17+ czy Tenzzi Prixa :)

 

 

Skończmy głupie dyskusje - i warstwowanie AIO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.