Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

oki dzieki wielkie wam za rady:) a podsufitke czyścicie w ten sposob: odkurzenie podsufitki potem presprey na gabe i wtarcie w podusfitke i na koncu przetrzec ja recznikiem osuszajacym z mikrofibry?

 

Ja zamiast gąbki używałem pieluchy tetrowej , a całą wilgoć która została odciągałem ekstraktorem i wyszło super ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja nie mialem w paru set autach wypranych zadnego problemu z odklejajaca sie podsufitka, raz tylko przyszedl facet z podsufitka pod pacha z astry f powiedzial ze chcialby ja miec czysta ale sie delikatnie odkleja wiec z nia sie bawilem zeby bylo ok a tak....

 

puzzi i ogien z rury moze nie do przemoczenia ale tak aby byla mokra delikatnie i wtedy na to apc jakis albo grisol effectal taki cos na smole itd czasem sie przydawal do mocniejszych zabrudzen ale nigdy a wypralem ogrom samochodow sie nie odkleila ani audi ani opel dzaga tez pralem i bylo ok...tylko podstawa to doskonale wyciagnac wszystko z podsufitki mi aby doprowadzic podsufitke do czysta potrzebowalem tyle czasu co niekiedy do 2 siedzen przednich ... ale dzieki temu zawsze podsufitka robila :shock: ale tez mialem swoja metode prania na 3 razy podsufitki ale kazdy ma jakies swoje smaczki ktorych nie zawsze chce zdradzac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj wziąłem się za pranie mojego Mirage'a i przerażony zacząłem od tapicerki właśnie. Szczerze powiem, że pranie tapicerki jest chyba najprzyjemniejszą czynnością z tego wszystkiego, bo efekt jest niesamowity, brud schodzi od razu przy przecieraniu presprayem :)

 

To pierwsze maźnięcia tetrą + prespray:

 

img0550os.jpg

 

Efekt widoczny gołym okiem!

 

Proces: przecieranie pieluchą + prespray. Odczekanie 10min, delikatne wtarcie miękką szczotką. Ponownie odczekanie 10min i znowu wtarcie, a następnie przetarcie mokrą fibrą i suchą. Praktycznie robota na sucho, tapicerka sucha po 30 minutach dosłownie. Nie ma się czego bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też puzzi lece podsufitki i nigdy się nie odkleiła w żadnym samochodzie (a zrobiło się ich grubo ponad 150).

 

Ja z dalsza troszkę pryskam z puzzi (mgiełką dosłownie) i miękka szczotką przecieram. Później ściągam w miarę dokładnie wszystko i przecieram suchą fibrą na koniec. 15-20 i podsufitka wyprana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam mam a6 c6 i czy macie jakieś sprawdzone środki do ręcznego czyszczenia podsufitki i zarazem tapicerki,nie jest to strasznie zabrudzone porostu potrzebuje odświeżenia :),bo wiekszosc z tego co czytalem to leci puzzi itp....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Tersus MC990, dostepne 1kg opakowania. Super sprawdza sie przy podsufitowkach, a i fotele tez pewnie odswierzysz.

 

Uniwersalny środek czyszczenia wykładzin, dywanów i tapicerek (bonnetowanie, kapsułkowanie, ekstrakcja).

Nie pozostawia mydlanego osadu.

Nie wymaga wypłukiwania., szybko wysycha i jest bezwonny.

Może służyć też jako odplamiacz/prespray

 

Ja najczesciej na 2 wiadra, jedno z srodekim ciepla woda, 2 czysta woda to plukania. Gabeczka z mikrofibry i jazda az do skutku :) Tapicerke tez tym napewno odwierzysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Ma ktoś do odsprzedania połowę MC 990 bo nie zajmuję się czyszczeniem zawodowo i wydaję mi się 1kg się zmarnuje. Chyba że kupię 1kg a znajdzie się chętny na połóweczkę :evil: nie tylko MC :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kup Tersus MC990, dostepne 1kg opakowania. Super sprawdza sie przy podsufitowkach, a i fotele tez pewnie odswierzysz.

 

Uniwersalny środek czyszczenia wykładzin, dywanów i tapicerek (bonnetowanie, kapsułkowanie, ekstrakcja).

Nie pozostawia mydlanego osadu.

Nie wymaga wypłukiwania., szybko wysycha i jest bezwonny.

Może służyć też jako odplamiacz/prespray

 

Ja najczesciej na 2 wiadra, jedno z srodekim ciepla woda, 2 czysta woda to plukania. Gabeczka z mikrofibry i jazda az do skutku :) Tapicerke tez tym napewno odwierzysz

 

Zamiast mc 990 może byc też angielski Prochem pure clean lub chemspec dfc 210 -chyba najbardziej ekonomiczny a jednocześnie skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam trochę inne pytanie. ;) Macie jakiś dobry sposób na podklejenie podsufitki żeby nie zostały plamy po kleju? Bo kupiłem klej do podsufitek w sprayu ale zostawia plamy na niej, ładnie klei, mocno trzyma ale te plamy. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam! Również dołączam się do pytania odnośnie kleju do podsufitki. Podsufitka wytrzymała 16 lat w mojej Hondzie, ale dziś ostatecznie się odkleiła. Mnóstwo brudu się narobiło. Już od dłuższego czasu przeszkadzała pasażerom z tyłu, gdyż nieładnie zwisała tuż nad głowami. Co możecie polecić do załatwienia tej sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już piorę 4 lata samochody ale jakoś mi nie podszedł MC 990 zawsze się coś nie doczyściło albo zostawały jakieś plamy , używam PR101 i nigdy takiego problemu nie ma zawsze czysta ładna podsufitówka

 

Dokładnie. Prespray to dobra sprawa do podsufitek. U nas wystarcza 250 ml gotowego roztworu prespray do wyczyszczenia całej podsufitki. Dzięki temu że preparaty typu prespray tak dobrze działają nie przemaczamy podsufitki i nie ryzykujemy odklejenia. Nie chcę nawet myśleć co by się działo gdymsmy wylali kilka litrów słabego detergentu na podsufitkę. Klej by puścił i tyle... A tak to 250 ml i gotowe. My co prawda używamy ENZ-ALL 'a ale to już pewnie kwestia gustu. Co prawda jak trafi się jakiś rodzynek to nagram film z działania tego preparatu :)

 

A potem jak terta , mf , odkurzacz + cos do ekstrakcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mystek z czego prespray robiles?

 

Przedwczoraj wziąłem się za pranie mojego Mirage'a i przerażony zacząłem od tapicerki właśnie. Szczerze powiem, że pranie tapicerki jest chyba najprzyjemniejszą czynnością z tego wszystkiego, bo efekt jest niesamowity, brud schodzi od razu przy przecieraniu presprayem :)

 

To pierwsze maźnięcia tetrą + prespray:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.