Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące odkurzenia podsufitki, a nie prania. To nowa podsufitka i w dodatku czarna (GTI). Nie jest brudna. Zastanawiam się jak ją odświeżać w przyszłości, ale bez namaczania. W volkswagenie golfie (najlepszym aucie na świecie) ona mocno siedzi i nie ma obawy nawet gdybym użył odkurzacza.

Proszę o podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam pytanie, moja siostra miała kiedyś praną podsufitkę u jakiś magików (samochód z włoch) i po jakimś czasie zaczęła odpadać, teraz jak były upały to podsufitka cała opadła

wygląda to mniej więcej tak ale na całej podsufitce

 

http://desmond.imageshack.us/Himg251/sc ... es=landing

 

I teraz pytanie, czy da się ją jakoś podkleić czy lepiej zedrzeć ją i położyć nowy materiał?

Komu to najlepiej zlecić, jakiemuś tapicerowi (siostra mieszka w innym mieście - Grudziądz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej ją zerwać całąi pobawić się z ponownym przyklejeniem ... wygląda to też tak jakby warstwa materiały odkleiła się od "tektury " tej sztywniejszej warstwy ... trzeba by było ściągnąć i zobaczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba najlepiej zerwac i nowy material, mozna tapicerowi albo jak ma sie troche zdolnosci kupic jakis material i zrobic samemu. Ja z kolega obkleilismy materialem tapicerskim na gabce cieniutkiej i mocnym klejem do tapicerek. Trzyma sie z 2 lata bez problemu ale zabawy troche przy tym bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
mondeo mk2 i audi 80 to najgorsze auta pod tym wzgledem, praktycznie zawsze sie odklei ;)

 

A także Audi A4 B5

Audi A3 8L

BMW E36 to już nagminna kwestia sufit i boczki drzwiowe

Honda Civic ( angielka )

Jaguary

 

Opadają sufity bo wiadomo, że materiał jest klejony do gąbki ( 1,5-2 mm ).. gdzie podczas klejenia klej troszeczkę spulchni gąbkeczkę. Powisi to sobie 10 lat nad głową kierowcy, słoneczko poświeci, raz na jakiś czas pranko uskutecznione z konkretnym przemoczeniem i

"dywan nad głową gotowy " ;)

 

Na opadające sufity jest jedna rada.. klej ( wersja na pędzel jeśli nie mamy pistoletu i kompresora ) materiał podsufitkowy ( dostosować sprężystość/ rozciąganie materiału do naszego sufitu [ głębokie przetłoczenia ect.] ) rękawy do góry i kleimy ;)

Masakryczną kwestią jest oczyszczenie sufitu z mokrego kleju zmieszanego z gąbką :zly:

 

Z mojego doświadczenia wiem, że doklejanie już wiszącego materiału to troszkę głupota..bo możemy zniszczyć "dechę" sufitu..a wtedy jak już położymy nowy materiał to będą dołki i efekt lipny.

 

Także po mojemu jak prać stary sufit to wyjęty z auta i położony materiałem do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A także Audi A4 B5

 

posiadam audi a4 b5 .... piore podsufitke co roku od 3 lat.... i to maszyną! ojciec tez posiada b5 i takze ją piore czasami... pozatym mam duzo klientow do prania z róznych for internetowych w tym oczywiscie mialem kilka audi a4 b5 i nigdy nic sie nie działo! wiec nie wiem skad masz takie informacje ...

 

to samo tyczy sie audi a3

 

z tych pozostalych to nie mialem bo siedze glownie tylko na forach grupy VAG

 

 

a jezeli nie wierzysz to zapraszam do mnie... podstawie Ci kilka A4 i A3 do ponownego prania podsufitek (które wczesniej robilem i takich co wczesniej nie robilem tez sie znajdzie) i to nie jest tak, że specjalnie uważam przy praniu podsufitek czy cos.... po prostu spryskuje, szczotkuje, sciagam karcherem puzzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie wiem skad masz takie informacje ...

 

to samo tyczy sie audi a3

 

Jakby Ci tu powiedzieć.. robię takie podsufitki dla klientów ( głównie handlarzy ), którzy po zakupie auta starają się doprowadzić je do większego stopnia czystości, piorą i wszystko opada.

Sam miałem A4 B5 parę lat temu, prałem odkurzaczem piorącym nie wnikając w to czy się przemoczy czy nie..i nic nie odlazło. Nie ma co porównywać bo są różne stany aut.. moje obecne Audi jest z 1998 roku...a podsufitkę ma w stanie wręcz salonowym.

Ja tylko napisałem jakie sufity najczęściej mam do roboty więc nie ma się co kolego spinać :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu nigdy sie nie spotkalem z tym zeby w jakiejs audi a4 b5 odkleila sie podsufitka... ani na forach. ani wśród znajomych, ani przy wlasnych doświadczeniach...

 

ale wiadomo, polak potrafi jak cos sam chce zrobic, to i pewnie może mu sie odkleić.

 

jak dla mnie w audi a4 b5 jest bardzo trwala podsufitka do prania (i jest na gąbce!)

 

wiec tym samym nie mozna pisac, ze w tych autach sie odkleja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem nowy i chce tylko potwierdzenia czy dobrze rozumuje:) Moze byc taka technika?

 

- Rownomiernie spryskac atomizerem podsufitke presprayem np pr101(odczekac minute)

- miękką szczotka (np do butów) trzec podsufitke ( 40cmx40cm)

- po czym ten kawałek wytrzeć pieluchą

- przetrzec mikrofibra

 

Czy przy takiej technice bedzie dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr 101 trzeba wypłukac najlepiej mc 99 i metodą bonetowania

 

[ Dodano: 10 Sierpień 2012, 14:44 ]

co do puszczania podsufitek to na 100 % audi 80 b4 nie b5 i honda civic przed praniem i tak trzeba obejrzec podsufitke jak gdzies odchodzi ( jest opadnięta) to nie piorę. A do prania odkurzacza jeszcze nie używałem tylko ręczna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.