Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

(..) ja w 400 lekko przemoczyłem i tył poszedł .

poszedł tylko tył czy od tyłu się zaczeło i skończyło na przodzie?

 

Ale przemoczyć to rozumiem wlałem pół wiadra w podsufite i odchodzi, a jak na mikrofibrę popsikałem lekko , przetarłem sufit i odchodzi to znaczy ze podsufitka marnej jakości lub nadal za dużo popsikane?

Ale dzięki za info. Rover zrobiony ale bez podsufitki bo była już odchodząca.

Tylko tył się zaczął odklejać. Pracowałem odkurzaczem piorącym z końcówką samochodową. Lekkie jedno psiknięcie ( można by nawet powiedzieć tylko zroszenie) po całości a mimo tego i tak widać lekką zwisającą bułe. Wpadłem na pomysł jak to spowrotem podkleić .

Do strzykawki z jak najmniejszą igłą chce wpuścić klej typu kropelka ( ale ten w żelu) i punktowo ją podkleić. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Na forum piszą ze wymiana nowej u tapicera ok 150zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dokładnie tak jak pisze StudioPorzadku, nie próbuj nawet kropelki. Przejdzie przez materiał będzie plama i w tym miejscu stwardnieje podsufitka. Kup klej do tapicerek w sprayu, ja kupowałem w motoryzacyjnym, trzeba odgiąć materiał z podsufitki, psiuknąć klejem, poczekać aż odparują rozpuszczalniki około 5 minut nawet i chwile dłużej (bo jak przykleisz od razu to wyjdzie plama :)) i od środka do zewnątrz przyciskać materiał żeby się przykleił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie...pacjent Audi A4 Kombi 07'...od fajek wszystko żółte, błoto wylewa się z każdego plastiku po spryskaniu preparatem. Wszystko wyszło git ale....zasłonki przeciwsłoneczne...jak były złote, tak zostały. Z tego co widzę to materiał z którego są zrobione jakby przesiąkł osadem. Jest jakiś patent na to oprócz wymiany na nowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dotychczas miałem problem jedynie z Megane II, nie wiem czy klej taki dziadoski czy wcześniej ktoś to auto przemoczył ale podsufitka jak i boczki ledwo co się trzymały przy bonetowaniu. Każde inne auto zrobione bez problemu. Raz zdecydowałem się na średnio inwazyjną metodę za pozwoleniem znajomego (spryskaj-szoruj-wyciągnij), zero problemów. Efekt był taki:

DSC_0040_zps6cd9f2e4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórych podsufitek nie da się inaczej niż ekstrakcyjnie ze względu na stan zabrudzenia. Bonetując po wyschnięciu wychodzą mazie itp. trzeba wypłukać i klient musi przyjąć ryzyko.

 

Nie wiem czy to pisałem, ale w volvo v40 jest masakra z boczkami i sufitem. na kilka sztuk które miałem tylko 1 była w dobrym stanie a reszta poodklejane przyjeżdżały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Z podsufitka nigdy nie miałem żadnego problemu gdyż zawsze czyszczę ją w jeden sprawdzony sposób. Robię roztwór Perfekta z wodą, spryskuję nim podsufitkę od tyłu auta do przodu. Następnie przecieram firanką, bądź ostatnio taką gąbką obszytą materiałem o strukturze plastra miodu, a następnie białą mikrofibrą wycieram jak najdokładniej zbierając wilgoć i brud. Gdy na mf zostaje brud czynność powtarzam. Nigdy w zyciu nie odkleiła mi się podsufitka, a codziennie od dwóch lat jakąś czyszczę. Lepiej poświęcić na podsufitkę trochę więcej czasu niż stracić klienta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam następujące pytanie:

do prania tapicerki posiadam chemię tersusa i moje pytanie brzmi czy do podsufitki mogę użyć płyn ekstrakcyjny EX850. Wiem, że nakładać ręcznie i ogólnie starać się jak najlepiej z jak najmniejszą ilością wody. Ale zastanawiam się czy płynem ekstrakcyjnym da radę czy lepiej wybrać jakiś inny środek np do bonnetowania?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam następujące pytanie:

do prania tapicerki posiadam chemię tersusa i moje pytanie brzmi czy do podsufitki mogę użyć płyn ekstrakcyjny EX850. Wiem, że nakładać ręcznie i ogólnie starać się jak najlepiej z jak najmniejszą ilością wody. Ale zastanawiam się czy płynem ekstrakcyjnym da radę czy lepiej wybrać jakiś inny środek np do bonnetowania?

 

Pozdrawiam

 

Można i tak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy mniejszych zabrudzeniach powinno dać radę. Na zajechane lepiej prać presprayem.

Na środek do bonetowania szkoda pieniędzy. Mikrofibre spryskać presprayem i jazda, następnie przejechać w jednym kierunku czystą fibrą moczoną w samej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

Ja mam następujące pytanie:

do prania tapicerki posiadam chemię tersusa i moje pytanie brzmi czy do podsufitki mogę użyć płyn ekstrakcyjny EX850. Wiem, że nakładać ręcznie i ogólnie starać się jak najlepiej z jak najmniejszą ilością wody. Ale zastanawiam się czy płynem ekstrakcyjnym da radę czy lepiej wybrać jakiś inny środek np do bonnetowania?

 

Pozdrawiam

 

EX850 jest bardzo słabym detergentem - nie stworzonym do samodzielnego usuwania zabrudzeń. Po 1 to sama płukanka, po 2 kiepska moim zdaniem... a po 3 stworzona do współpracy z presprayem. Jeżeli masz brudną podsufitkę niewiele tym zdziałasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Prochem Pure Clean 409 lub Ultrapack Renovate A217? Dwa mało znane produkty. Z mojego doświadczenia wiem że daje dobre efekty i usuwa przebarwienia po tytoniu. Dzisiaj liczyłem 260 podsufitek z jednego wiaderka. 1 miarka na litr lub 0.5 ltr w zależności od zabrudzenia i ile potrzeba roztworu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie kolegów przeczytałem już wszystkie strony i tak dochodzę do wniosków że spróbuję wyprać podsufitkę sam mam tylko prośbę wyślijcie jakiś link do tych cudownych "miękkich szczoteczek" którymi pierzecie podsufitki to będę zobowiązany,

mam jeszcze jedno pytanie czy profesjonalne środki piorące występują w jakiś mniejszych opakowaniach bo co z tym później wszystkim zrobić jak se podsufitkę raz na pół roku upiorę,

powiem wam jeszcze że mam jeszcze obawy czy nic się nie rozklei i uszkodzi przy praniu podsufitki zasłaniającej cały dach szklany taki jak w linku na foto nr 5 od góry:

http://www.automania.be/nl/auto/alfa-ro ... -selespeed

ale coś z tym muszę zrobić bo wcześniejszy właściciel Belli zostawił swoje tłuste łapy na zewnętrznych częściach osłony szklanego dachu, reasumując:

1. Jaka szczoteczka,

2. Jaki środek do prania ręcznego szczoteczką (tłuste plamy z paluchami) w małej ilości że by nie zostać z nim na kolejne 10 lat,

3. Tetra i Fibra bez znaczenia jak rozumiem obydwa dobrze wciągają ?

I jeszcze jedno pytanie czy uzyskam podobny efekt przy uzyciu prania ręcznego wykładziny podłogowej samochodowej czy lepiej się nie bawić i zlecić pranie takiej wykładziny firmie posiadającej odkurzacz piorący ?

Dzięki za info pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ok, przetestuje dzieki za info

 

 

Po pierwszym tescie, MC990 sprawdza sie rewelacyjnie! Mega efekt naprawde latwo i przyjemnie. Uzyłem zalecen producenta co do ilosci i wystarczylo na wmiare zabrudzona podsufitke. Jednym słowem POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Trochę czasu minęło od kiedy ten temat założyłem. Teraz chciałbym się z wami podzielić moim doświadczeniem. Przez ostatnie kilka lat testowałem różną chemia i sposoby prania podsufitki. Paradoksalnie najbezpieczniejszym, oraz wg mnie najskuteczniejszym i najszybszym sposobem jest wiadro z wodą, mikrofibra bez włosia (np różowa firmy grosik za 1,99zł) ii APC, które najwygodniej aplikować na podsufitkę. Bez znaczenia czy to będzie Tenzi, Deco, Dimer czy kilka razy droższe "markowe". APC jest najskuteczniejsze i nie powoduje żadnych szkód, należy tylko pamiętać żeby często płukać i wykręcać mikrofibrę (poza wiadrem)

jsdba0.jpg

dy4xmw.jpg

9883u0.jpg

2j68f1u.jpg

2ighnhy.jpg

28guhqx.jpg

i51zqt.jpg

2rmbm95.jpg

13ygml0.jpg

30kzh9t.jpg

6pp85t.jpg

2hromyd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.