Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie.mam nadzieje ze ktos z forumowiczow bedzie mi mogl pomoc,a mianowicie moje auto to peugeot 5008.mialem uszkodzona listwe dachowa i przez otwor do ktorego mocowana jest ta listwa dostalo sie troche wody,ktora zamienila sie w niewielkie plamy na podsufitce,ktorych nie moge zmyc.probowalem jakims niemieckim srodkiem[pianka a1] i alkoholem a plamy choc delikatniejsze,ale zostaly.moim zdaniem ta woda rozpuscila klej ktorm przyklejona jest podsufitka i z tad te plamy.jesli ktos zna jakas skuteczna metode to dziekuje z gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Aż dziwne że nie chce zejść, jak nie chcesz inwestować to nawet pianka sonaxa powinna dać radę jak na takie jednorazowe czyszczenie ew możesz kupić coś bardziej profesjonalnego np rm760 ;) oo jak masz apc to najlepiej spróbuj, pobaw się stężeniem i powinno zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry,ale nie wiem o czym ty do mnie rozmawiasz jakie apc i stezenie? i co to ten profesjonalny srodek i gdzie go dostac i czy da ie go uzyc bez profesjonalnych urzadzen?

dzieki za zainteresowanie

 

[ Dodano: 17 Sierpień 2011, 20:10 ]

bylem na myjni i gosciu probawal jakas szmatka,ale bez efektu,a tym odkuzaczem to powiedzial ze to by trzeba bylo cala podsufitke bo beda zacieki.to nie jest wielkie i nie chce czyscic calej(i tak nie ma gwarancji ze zejdzie) trohe mnie to wnerwia bo to nowe auto

 

[ Dodano: 17 Sierpień 2011, 20:20 ]

robilem juj jakas niemiecka pianka,sprzedawca powiedzial ze dobra,ale nie dala rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk23, kup sobie jakiś środek do bonetowania ( np Tersus mc990) i tym sobie to doczyścisz. Psikasz na czysta Mikrofibre i ładnie wcierasz, nastepnie odkurzasz i powinna być lala. Aha przed przystąpieniem do prania, tez należy odkurzyć podsufitke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy Tenzi Textil muszę koniecznie płukać.

 

Dziś korzystając z ładnej pogody poczyściłem sobie podsufitkę.

Roztwór wspomnianego Textila w atomizerze, miękka szczoteczka i tetra.

Generalnie jestem zadowolony z efektu jednak zastanawiam się czy nie powinienem płukać tapicerki żeby uniknąć np. szybszego żółknięcia.

Na opakowaniu napisali ze trzeba płukać ale wiecie jak to jest ... z resztą kto czyta instrukcje :mrgreen::P

 

i przy okazji - są jakieś patenty na przypaloną tapicerkę. Poprzedni użytkownik przypalił tapicerkę na słupku i podsufitce - odrobinę ale wkurza :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to mój pierwszy post (poza tym na przywitanie) witam Was wszystkich :) Odnośnie podsufitki mam pytanie, jakie środki najlepiej użyć do czyszczenia kabiny ciągnika siodłowego. Prowadzę od niedawna firmę (kosmetykę samochodową) i staram się używać dobrych środków - głównie Megs, a do prania proszki tersusa. Wiele osobówek już tym zestawem robiłem i zawsze klienci byli zadowoleni i wyglądało to naprawdę fajnie, jednak teraz trafił się klient właśnie na ciągniki i po pierwszym aucie jestem zawiedziony. Wiadomo jak to kierowcy- palą gotują, a cały syf osadza się głównie na suficie. Próbowałem już nawet na kawałku PR101 z tersusa czy też APC Megsa i schodzi tylko za pierwszym razem trochę syfu, ale większość jednak zostaje. Może ktoś już walczył z czymś takim i wie jak sobie poradzić z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z ciagnikami jest taki jak pisales-pala gotuja + zacieki wylane kawy piwa itp, . osad jest wszedzie. skoro auta maja 2-3 lata to jeszcze nie tragedia. najlepiej probowac piana ktora wyciagnie brud ze srodka. strasznie mozolna robota. ja spedzilem dwa bite dni po 14 godzin w takim tirze i nie udalo mi sie zrobic tego tak jak byc powinno. co przemylem, przepralem, przeczyscilem bylo super czyste do momentu wyschniecia. jak wyschlo, wszystko bylo spowrotem widac. czeka Cie dluga i ciezka walka.. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadMon, Ja nie rozumiem w czym problem, prałem już pare razy ciągniki siodłowe kilkuletnie i żaden nie był czysty, jak pierzesz i widzisz że wciągana pana jest dalej brudna to powtarzasz pranie do momentu aż wciągana piana będzie czysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że po pierwszym praniu już więcej brudu nie wychodzi. Woda z podsufitki wychodzi czysta a ta dalej jest brudna. Próbowałem już pr101 + APC Megsa + wyciąganie odkurzaczem i nic więcej niż za pierwszym razem nie wychodzi. Fotele czy łóżka to nie problem bo po max dwóch praniach nawet największe plamy schodzą ale podsufitki nie ruszają te płyny. Może są jakieś typowe środki do ciągników które lepiej sobie radzą z mieszanką oparów od gotowania i palenia? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadMon, Ja nie rozumiem w czym problem, prałem już pare razy ciągniki siodłowe kilkuletnie i żaden nie był czysty, jak pierzesz i widzisz że wciągana pana jest dalej brudna to powtarzasz pranie do momentu aż wciągana piana będzie czysta.

 

wlasnie oto sie rozchodzi ze juz za ktoryms razem nie wyciagasz brudu, czy jakiego kolwiek syfu tylko sam plyn, srodek a plamy nadal sa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam !

 

Muszę wyczyścić podsufitowe w swoim samochodzie. Jest ona koloru beżowego. Na szczęście ją ściągnąłem , więc nie ma problemu , żeby ją myć na kolanach :).

 

Samochód to jaguar x-type 2008r. Proszę o rade , boję się , że coś uszkodzę.

 

 

Serdecznie pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o rade , boję się , że coś uszkodzę.

A z czym jest kłopot konkretnie? Przez 10 stron tego wątku chyba zostało wszystko napisane a rady typu nie przemaczaj podsufitki bo się odklei już raczej nic Ci nie dadzą bo całą zdjąłeś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to podsufitki różnią się materiałowo.
A masz jakieś foto podsufiti z dżaga? Jak nie jest to alcantara, zamsz, skóra z merynosów, etc. to czyścisz ją delikatną szczotką/ fibrą na małym obszarze i odsysasz odkurzaczem. Potem następny kawałek, etc. Jeżeli nie będziesz zadowlony, powtarzasz aż do skutku. Jeżeli nie masz odkurzacza, ktory odessie brud to cała zabawa nie ma sensu bo będziesz tarł brudnym o brudne i wcierał wszystko jeszcze bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.