Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kupujesz ten środek gdzieś na alledrogo ? Mam dość sporą plamę bo poprzedni właściciel chyba nie zamknął szyberdachu i zalało dach i chciałbym to ładnie wyczyścić .

 

W internecie jest tylko 10l baniak ;/ Ma ktoś dojście gdzie można kupić sobie litrową buteleczkę z tym środkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psikaj na mikrofibre i przecieraj podsufitke, następnie płucz w wiadrze z wodą :good:

Czyli sucha fibra zpsikana apc, pucuje podsufitke pluczę w wodzie i tą fibra zaś apc i pucuje? Nic się nie stanie taka podsufitka wtedy bo za drugim razem już więcej jest mokra fibra..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj próbowałem wziąć się za moją podsufitkę lecz szybko mój zapał uciekł bo mikrofibrą i apc niestety mam mizerny skutek usuwania zabrudzenia . Czy można użyć jakiejś szczotki do czyszczenia podsufitki , czy już lepiej oddać komuś , żeby wyprał całą podsufitkę odkurzaczem piorącym ? W niektórych miejscach brud zszedł błyskawicznie i produkt działa rewelacyjnie lecz reszta brudu jest już chyba zbyt mocno zaschnięta i nie mogę tego doczyścić ;/

 

Dodane po 2 minutach 57 sekundach:

Dodam jeszcze , że rozrobiłem w proporcji 100ml apc z 1litrem wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz94 1:10 to musiał być bardzo brudna ze takie stężenie. Można użyć delikatnej szczotki do czyszczenia podsufitki.

Możesz użyć jeszcze tornadoguna, jak masz do niego dostęp.

Ja już bardzo rzadko czyszczę odkurzaczem extrakcyjnym podsufitki, metoda ręczna czasochłonna i męcząca ale chyba daje najlepsze i pewne efekty. A niektóre podsufitki są ciężkie do czyszczenia extrakcyjnego (np "tekturowe" podsufitki fiata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj robiłem swoją - KT22 + pielucha a potem mikrofibra do osuszania, strach trochę jest bo podsufitka biała a KT22 zielone ;)

 

Generalnie nie była usmolona, umyłem dla eksperymentu, różnica widzialna jest, bo jak zrobiłem pół i przesiadałem się żeby zrobić drugie pół to widać, że pojaśniała znacznie, woda w wiadrze po płukaniu ściery niebardzo zabrudzona, bardziej zielona po KT ;)

 

Mam tylko takie małe dodatkowe pytanie: Jak zaczynałem to podsufitka była typu "misiek" - taki delikatny równomierny meszek na całej powierzchni, po myciu meszek zamienił się w takie mikre węzełki? Za mocno tarłem? Za szorstka pielucha? Mogłem MF jednak nacierać... Po wyschnięciu przeleciałem wszystko miękką szczotką w jednym kierunku (od tyłu ku przodowi) i trochę się rozwęzełkowało ale chyba nie do końca... Albo ja mam już zwidy ze strachu, że zepsułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ktoś palił cygara, a głupi handlarze nie wiedzą że jest coś takiego jak APC. Uprali jakimś odkurzaczem. Efekt chyba słaby bo pociągnięcie apc bardzo ją rozjaśnia. Nie było by tragedii, doczyściłbym ją APC gdyby się nie odkleiła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ktoś palił cygara, a głupi handlarze nie wiedzą że jest coś takiego jak APC. Uprali jakimś odkurzaczem. Efekt chyba słaby bo pociągnięcie apc bardzo ją rozjaśnia. Nie było by tragedii, doczyściłbym ją APC gdyby się nie odkleiła :(

Spróbuj moze nie pryskac na podsufitke a na szmatke i przecieraj, może bedzie lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

smar na podsufitce, czym go potraktować?

jutro powinienem mieć zdjęcia.

 

chcę kupić tersus mc990 i prać podsufitkę ręcznie, żeby nie przemoczyć.

podobnie z boczkami.

fotele i wykładzinę potraktuję już ekstraktorem.

 

pacjent to octavia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to podał 1:9 więc aby w litrze był roztwór 1:10 to wlać musisz 90ml APC i 900ml wody. do pełengo litra brakuje 10 ml :D

 

jakbyś zwrócił uwagę, to zauważyłbyś, że edytował swój post.

wcześniej podał proporcje 200ml / 800ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem z jedną plamą niewiadomego pochodzenia na podsufitce. Całą podsufitkę wyczyściłem wg wskazówek w tym temacie, czyli prespray ADBL APC 1:10, delikatna szczotka, przecieranie wypłukiwaną w cieplej wodzie mikrofibrą, suszenie ręcznikiem z mikrofibry.

 

Jedna plamka w okolicy zasłony szyberdachu nie chce zejść. Próbowałem preparatów: ADBL APC 1:10, Kenotek Textile Cleaner 1:3, Enz-all, nawet Tenzi Top Perfekt 1:50.

 

Co mogę jeszcze zrobić z tą plamką?

 

7c85f2ec49ff7718med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy po stosowaniu apc na podsufitkę muszę użyć odkurzacza do odessania całego syfu czy wystarczy mikrofibra i będzie sucho? nie chciał bym by podsufitka i boczki mi poodchodziły.

no chyba że są inne patenty na doczyszczenie tapicerki materiałowej w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.