Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pewien problem z podsufitką w Audi 80. Jest ona jeszcze oryginalna, ale odkleja mi się wokół daszków przeciwsłonecznych. Reszta jest w porządku, poza tym że jest brudna :D Z czyszczeniem to raczej problemu nie będę miał, delikatnie będę czyścił z małą ilością wody i powinno być ok i nie spadnie mi na głowę :)

No ale czy są jakieś pomysły, z podklejeniem podsufitki? W jednym mało widocznym miejscu próbowałem to podkleić wstrzykując klej, ale przy dociśnięciu materiału, została plama a materiał jak wisiał, tak wisi :( Na pewno nie będę zrywał całej podsufitki, bo to bez sensu jak tylko w dwóch miejscach odchodzi. Poza tym nie dobiorę takiego samego materiału. Myślałem ewentualnie o tym, żeby oderwać materiał przy daszkach zeskrobać starą gąbkę, podkleić nową i przykleić materiał, tylko pewnie znowu pojawi się plama :/

 

Jakieś sugestie, propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam do wyczyszczenia podsufitki w aucie ojca VectraB i mój PassatB6, chce to zrobić pieluchą tetrową, mianowicie nanieść środek na zwilżoną pieluchę przeczyścić miejsce, przetrzeć drugą wilgotna tetrą i wytrzeć suchą MF. Zależy mi szczególnie na bezpieczeństwie aby nic się nie stało z podsufitką. W Vectrze podejrzewam podsufitka nigdy nie była czyszczona/prana i miejscowo jest grubszy brud. Czytałem, że dobrze spisuje się AG Interior Shampoo, rozważam także Nielsen NLF mam także APC od ADBL, który z tych środków spisze się najlepiej? Do uporczywego brudu mam takie niemieckie mydełko co radzi sobie nieźle z plamami na ciuchach i nic po nim się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wita

 

 

Tapicerke najpierw zpsikałem spreyem rozrobionego TERSUS PR 101 wcierałem gąbką za jakiś czas (5-10 min) powtórzyłem przecieranie i znów odczekałem 5 min(dodam tylko że temp ok 20 C i w miare wilgotne powietrze). Po tym znow naniosłem EX850 MultiTask Rinse przecierałem pielucha tetrowa (nie bylo widac na niej duzych ilości brudu). Efekt raczej nikły. Co zrobiłem źle ? Dodam tylko, że nie chciałem używac odkurzacza w obawie przed odklejeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Próbował kiedys ktoś czyścić podsufitke SG Lime APC? Mam do wyczyszczenia plamy prawdopodobnie po coli na calutkim suficie. Nie moje auto, nie mam do niego stałego dostępu, więc nie mam jak po próbować. Więc nie wiem czy brać się za to tym APC czy lepiej kupić od razu coś silniejszego? Bo nie chce zaczynac auta, zostawić w połowie i czekać pare dni aż przyjdzie odpowiedni środek. Chodzi mi po głowie wspomniany gdzieś wcześniej Tenzi Top Perfect.

 

Wysłane z mojego SM-J100H przy użyciu Tapatalka

 

 

EDIT:

 

Jakby ktoś też się zastanawiał jak spisuje sie Lime APC od SG przy praniu podsufitki - stężenie 1:10, szczoteczka do butow, tetra do wycierania i plamy z coli badz kawy (ciężko stwierdzić) zeszły idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cze.

 

Sorki za sposób wstawienia zdjęć, próbowałem pokombinować troszkę z tym ale nie wychodziło.

Moje pytanie: Czy zrobię coś jeszcze z tą podsufitką? Podkleić tak jak wisi czy wyciągnąć ja i nowy materiał. Chciałem przy okazji ją wyczyścić ale pewnie odklei się do końca.

http://zapodaj.net/767e0a729707b.jpg.html

http://zapodaj.net/8351d3f72dda0.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem miałem w audi a4. Czyścić jej już nie ma sensu gdy odpadnie do końca, jedynie co Cię ratuje to najlepiej wymienic ja na "nową" zakupioną w dobrym stanie np z szrotu. Klejenie odpada do roku czasu a co do wstawki nowego materiału z tego co mi tapicer mówił to posiada dużą tendencję do odklejania sie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

pacjent podsufitka kolegi pomazana mazakami (czerwony i czarny) chyba nie marker mało czasu miałem na przygladanie sie wiecej zobacze w sobote ja bede próbował sie pozbyc do dyspozycji mam apc adbl, ex-1, chemspac enz all, benzyna ekstakcyjna, nitro, nafta lotnicza, ktos miał doczynienia jakies porady jak nie to to chemspac pog albo tig :) ostatecznie wymiana podsufitki na nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 

6013140142 nr aukcji

 

Czy jest sens wymienić ta podsufitke co znalazłem na tą co mam? Widać że zaczyna odchodzić i jest nie wielką dziurka na środy ale napewno w lepszym stanie niż moja aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak używać apc na tapicerkę? Na boczkach z materiału mam jakieś plamy, jak się do tego zabrać? czy na fotele też mogę użyć? mam adbl apc

Stężenie musisz zrobić według własnego uznania. Jest to zależne od stopnia zabrudzenia, materiału. Na fotele też możesz użyć APC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używać apc na tapicerkę? Na boczkach z materiału mam jakieś plamy, jak się do tego zabrać? czy na fotele też mogę użyć? mam adbl apc

 

 

Odkurz materiał , Apc rozrób 1:10- lub 1:15 w zależności od zabrudzenia , Spryskaj boczki apc , zostaw na kilka minut , przeszczotkuj delikatną szczotką , zwilż mikrofibre w ciepłej wodzie i przetrzyj nią kilka razy boczek w międzyczasie płukając mikrofibre , na koniec przetrzyj suchą mikrofibrą aby zebrać maksymalną ilość, wilgoci . Na fotelach też tak możesz zrobić , ale jeżeli fotele są dość brudne a nie masz odkurzacza piorącego efekt może wyjść niezadowalający .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Przeczytałem co nie co z tego działu i szukam jakiegoś, nazwe to "AIO" w plynie. (w sensie, ze chce obleciec cale auto, pomijajac rozne plamy of course, ktore czeggos moze wymagaja silniejszego)

Zastosowanie ręczne

 

Ma byc do podsufitki i tapicerki/podlogi i w plynie. (nie mam pojecia czy nadaje sie wstepnie do plastikow, bo pozniej pojda dedykowane cleanery)

 

rozwazam na razie tylko te 2 opcje:

VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER vs NIELSEN NAP LOW FOAM

 

Z tego co tu czytam VHDCC (jakas negatywna opinia ze z podsufitka komus nie poszlo ) jak i NNLF (niby podbija kolory) zbiera dobre opinie

 

auto z 6 lat nie ruszane (po za odkurzaniem i miejscowym myciu plam), golf III

 

1.Który środek jest mocniejszy? :o

2.Jak zapachowo, ktory korzystniej wypada, w sensie ze jest bardziej naturalny i nie czuc np. chemią ?

3.Ewentualnie czym pachnie VHDCC jak i NNLF ?

 

Planuje kupic 1l koncentratu na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten temat doszedłem do wniosku, że na początku do wyczyszczenia tapicerki, drzwi oraz "sufitu" wykorzystam APC. Mam jednak kilka pytań, czy wystarczy, że odpowiedni roztwór nałożę na określone miejsca, mikrofibrą wyszoruje wszystko co będę potrzebował i zostawię do wyschnięcia? Samochód nie jest prawdziwie brudny, szykuje się na pierwszy zabieg i nie pominę wnętrza.

 

Pozdrawiam,

Martin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszcze KT22 podsufitke w proporchi 1:10 spryskuje pieluche tetrowa tak zeby byla wilgotna i nastepnie przecieram , brud ladnie zbiera, czesto plukam w cieplej wodzie i dobrze wykrecam, jak jest juz bardzo brudna zmieniam na swieza pieluche, czyszczone miejsce jeszcze wycieram sucha mikrofibra zeby dobrze wyciagnac wilgoć :) boczki i slupki materialowe tak samo tylko czasami pomagam sobie szczoteczka z miekiego wlosa:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądam właśnie i czytam tematy o podsufitce . U mnie w audi jest strasznie zabrudzona aż strach na nią patrzeć ;( Czy jest jakiś mocny środek , który wyczyści ją dokładnie ? Po kupnie są plamy , bo ktoś chyba zostawił otwarty szyberdach i są plamy od wody ? Czytałem o Nap Low Foam ale czy jest on dobry do jasnych podsufitek i wgl dobrze zadziała ? Odkurzacz piorący odpada bo nie chcę , żeby mi się podsufitka odkleiła .

 

Doczytałem jeszcze o ADBL APC , jest to uniwersalny środek . Myślicie , że się sprawdzi do podsufitki ( mocno pobrudzonej ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.