Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chcialbym sie dowiedziec z jakiego materialu zrobiona jest podsufitka w e36, gdyz mam juz ja wyciagnieta z samochodu i chce sie zabrac za wypranie jej, nie posiadam odkurzacza pioracego, jutro zamierzam kupic szczotkę z miękkim włóknem, kupic preparat do czyszczenia w tesco czy polecacie cos innego ?

np to

pianka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

marian0s, podsufitki w większości przypadków są tylko powierzchniowo przybrudzone, nie ma sensu ich przemaczać. Kilka strzałów APC/prespray/bonet na mokrą mikrofibrę (która lubi wodę), wiadro ciepłej wody do płukania mikrofibry i o ile nie było palone itp, powinno być OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam maly problem z podsufitka u siebie w aucie. Jest strasznie zasyfiona, wrecz czarna. Dzis spryskalem maly kawalek APC i przejechalem szczatka ze sztywnym, grubym wlosiem... Podobna, jaka mozna uzyc do wyszorowania plamy z fotela. Zrobily mi sie w tym miejscu 'klaki' wlosowe. Da rade to jakos uratowac? Poczytalem dzis jak sie to powinno czyscic i jutro podzialam z mikrofibra w celu wyczyszczenia reszty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z podsufitka u siebie w aucie. Jest strasznie zasyfiona, wrecz czarna. Dzis spryskalem maly kawalek APC i przejechalem szczatka ze sztywnym, grubym wlosiem... Podobna, jaka mozna uzyc do wyszorowania plamy z fotela. Zrobily mi sie w tym miejscu 'klaki' wlosowe. Da rade to jakos uratowac? Poczytalem dzis jak sie to powinno czyscic i jutro podzialam z mikrofibra w celu wyczyszczenia reszty..

 

 

jak "zmechaciłeś" to pozostaje raczej "golenie" tych "kłaków"

 

poczytaj temat jest tu sporo o technice czyszczenia podsufitki, raczej unikałbym używania APC w tym celu, poczytaj o technice czyszczeni pieluchą tetrową - bezpieczne i skuteczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał doświadczenie z podsufitką w audi a3 2002 rok, czy się odkleja jak w starszych audi czy można śmiało lecieć ekstrakcją ?

 

wg mnie możesz śmiało prać lecz nie przemocz jej za bardzo. w starych audi 80 odklejała się a np w a4 96r juz było oki bo kumplowi prałem 2 razy (nałogowy palacz żółta podsufitka) i się nie odkleiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekstrakcja na podsufitce to zawsze jest ryzyko i to w większości autek. Ogólnie jestem raczej zwolennikiem bonnetowania a ekstrakcja tylko w skrajnych przypadkach :P
w każdym francuskim można ekstrakcją spokojnie pracować, a z audi bywa różnie więc pytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś miał doświadczenie z podsufitką w audi a3 2002 rok, czy się odkleja jak w starszych audi czy można śmiało lecieć ekstrakcją ?

 

Czyściłem ekstrakcyjnie w a4 z 2002 , nie było problemu , jak do tej pory podsufitka odkleiła mi się 2 razy : opel astra 94 , i ford eskort 95 albo 96 , na około 100 czyszczonych podsufitek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym francuskim można ekstrakcją spokojnie pracować, a z audi bywa różnie więc pytam

właśnie to różnie ,jeżeli chodzi o ekstrakcję , ile aut tyle przygód. Generalnie jest bezpiecznie , jak się coś dzieje z podsufitką to w większości przypadków ona zdradza swoje defekty .Tylko raz mi zjechała w A4 , ale tam sprawa była jasna od początku albo czysta , albo nowa ( znaczy się tapicer ) . Moim zdaniem bonnet najbezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj miejscowo przetarłem podsufitkę gąbka do naczyń (delikatnie dosłownie muskając), na która natrysnąłem z opryskiwacza środek do prania, cos w stylu Nielsena NLF i faktycznie miejscowa plama zeszła, ale zrobiły się klaczki :/

Piszecie ogolić, ale maszynka do włosów, czy taka elektryczna do brody (akurat takowej nie posiadam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Mam seika z 2000, w którym od nowości było palone i nie sprzątane. Podsufitka wygląda jak wygląda, zdjęć nie wklejam, bo wiadomo o co chodzi. Ponieważ w tym aucie nie jest ona klejona tylko na kołki mam pytanie czy można by ją zdjąć i przy pomocy karchera - oczywiście z dalszej odległości, a nie z bliska - chemia w atomizerze + karcher i ogień ?

 

Trochę się boję, że od wody straci kształt, dlatego wolę zapytać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.