Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
czy do prania podsufitki i tapicerki mogę użyć środków przeznaczonych do prania dywanów, czy lepiej zakupić coś delikatniejszego ?

Moim zdaniem środkami do dywanów narobisz sobie więcej szkody niż pożytku. Chyba, że zrobisz super rozcieńczenie ale wtedy to chyba będzie takie czyszczenie "homeopatyczne". :) A przecież w tym wątku są podane propozycje środków, które się przy czyszczeniu podsufitki sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda sprawa podsufitki u mnie w Octavii: Na pierwszy rzut oka wydawała się w miarę czysta, jednak 11 lat zrobiło swoje:

dsc0217gb.jpg

Czyszcząc podsufitkę znalazłem ciekawe "kwiatki"

dsc0224g.jpg

 

Po około 3 minutach wyglądały o niebo lepiej, przynajmniej tak mi się wydaje :-?

dsc0225g.jpg

 

Następnego dnia prezentowała się tak:

dsc0338co.jpg

 

 

Użyte środki:

Nap Low Foam od Nielsena, MF + szczotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na daszek tez uzyles Nap Low Foam?

 

ja mam czasami problem, poniewaz podsufitka po wypraniu jest biala, a te daszki są jakies mega mega żółte i brudne (tylko w niektorych autach, mega zasyfionych i po palaczach itd)... no i mega sie odróżniaja i mam wlasnie problem z tymi pożółkłymi daszkami bo niestety najczesciej zostają, bo nie wiem jak to zrobic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem temat, ale nadal mam mieszane uczucia, co do tego jakich środków oraz w jaki sposób użyć. Moja podsufitka nigdy nie była ruszana, więc jest bardzo zabrudzona. Jest jasna, dlatego nie chciałbym czegoś spartolić... :kox: Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwertymind, ja od 4 lat podsufitki piore pianą Karchera RM81ASF i tylko raz mi sie odkleiła w ojca aucie w Audi 80 ;) a sporo tych aut mialem przez te 4 lata.

 

płyn jest do kupienia w Castoramie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakies 80 max 100ml na 1,5 litra chyba jest tam w tych opryskiwaczach kwazara...

 

spryskuje podsufitke, szczotkuje miekkimi szczoteczkami i sciagam maszyną...ale próbowalem tez tego sposobu z samymi pieluchami, że wycieram tylko po wyszczotkowaniu i się udało, wiec z mikrofibrami też pewnie się uda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwertymind, nie zwróciłem uwagi jaka jest podsufitka w Polo, bo dwóch kumpli ma, ale jak taka jak w Golfie III to bałbym się ruszyć. W Golfiem z końca 95 miałem taki cieniutki materiał, że sam się zaczął odklejać z przodu przy szybie podczas użytkowania, a co dopiero podczas prania. W Focusie za to jest fajna taka grubsza, że obawy raczej nie ma, że zacznie się odklejać. Ostatnio przeprałem sobie przy użyciu Tenzi Texwash i taki efekt uzyskałem:

img0307lz.jpg

 

Moze na zdjęciu przód się wydawać nierówno wyprany, ale później wszystko zostało jeszcze raz przetarte i nie ma żadnych plam, zacieków itp. Ja prałem tak: spryskanie opryskiwaczem ciśnieniowym po fragmencie, następnie tarłem wigotną MF przepłukiwaną w wiaderku z wodą. Ładnie zbierała brud, a fotele szczotką i później przeciarałem również wilgotną MF tak jak w przypadku podsufitki. Odkurzacza nie ma, więc wody nie wyciągałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damianTDCi, ostatnio przyjechal do mnie wlasnie golf 3 juz z odklejajaca sie podsufitka to nawet maszyna tego nie ruszalem....spryskalem, wyszczotkowalem ,wytarlem pieluchą i nawet 1cm wiecej nie bylo odklejone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie wątek i powiem wam że osobiście przeprałem już kilkanaście podsufitówek : Peugot 206, punto I, CC, SC, VW T4, T5, Golf II, III, IV, Pasat B4, B5, Merc A klasa 05`, Eclipse, Jeep Cherokee, Octavia, audi A4, A6, 80, seat cordoba, Volvo FH12, 16, Scania R, Man ... i nigdy nie miałem problemu z odklejającą się podsufitką. Zasada zawsze ta sama RM760 do wiaderka plus najczęściej gąbka lub czasem natrysk z odkurzacza plus miękka szczoteczka i delikatne wyciąganie odkurzaczem. I zawsze była czyściutka. Może to kwestia szczęścia.

 

Raz miałem taki problem, w przypadku czyszczenia wnętrza traktora John Deere, ale tam ogólnie był taka tapicerka, że nie nadawała się do czyszczenia. O dziwno... że nie dostosowano jej do czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podsufitki czyszczę MC990, 1 miarka na litr wody w przypadku mało-średnio brudnej, 2 miarki w przypadku gdy w aucie było palone. Do tego biała mikrofibra i w drugim wiaderku woda na czystą wodę :) W zależności od stanu podsufitki schodzi mi od 1l do 3l roztworu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hmm a APC Nielsen Cyclone w jakimś małym stężeniu może być do podsufitki czy lepiej kupić dedykowanego nap low foam?

Swoją drogą z jakiej techniki skorzystać? Lepiej tetrą, czy tak jak ktoś pisał MF przecierać zmoczoną w APC, czy może "szczotką" - jakiej szczotki użyć?

Czyścił ktoś w ten sposób borę? Myślę, że to będzie coś podobnego jak w octavii kolegi wrobelOCP, więc mam nadzieję, że mi się nie odklei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a APC Nielsen Cyclone w jakimś małym stężeniu może być do podsufitki czy lepiej kupić dedykowanego nap low foam?

Swoją drogą z jakiej techniki skorzystać? Lepiej tetrą, czy tak jak ktoś pisał MF przecierać zmoczoną w APC, czy może "szczotką" - jakiej szczotki użyć?

Czyścił ktoś w ten sposób borę? Myślę, że to będzie coś podobnego jak w octavii kolegi wrobelOCP, więc mam nadzieję, że mi się nie odklei?

Wszystko zależy od upodobań i stopnia zanieczyszczeń.

Ja rozprowadzam mgiełkę i resztę robie mikrofibrą, wode wymieniam z 4x. Robiłem tak bore, passata, golfa itp

Cyclone powinno da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.