Skocz do zawartości

Podsufitka - dyskusja ogólna


vanquisz

Rekomendowane odpowiedzi

Jakimi środkami robiłeś i jaką technika?

ja próbowałem robić u siebie vanisch szczotka moczyłem szczotke i wcierałem ale nie wyszło mi tak dobrze jak tobie pozostawały mi zacieki tak jakby i nie jestem wogóle zadowolony :/

 

technike juz wyczytałem kilka postów wyżej ale powiedz mi napisałeś że sciagasz wszystko maszynka do prania czyli w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

technike juz wyczytałem kilka postów wyżej ale powiedz mi napisałeś że sciagasz wszystko maszynka do prania czyli w jaki sposób?

 

mam Karchera Puzziego 8/1 C .. wiec ta ssawka szeroką tam gdzie moge...a tam gdzie nie moge to ssawką szczelinową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , podsufitkę pierzemy mikrofibrami . Jedna mniejsza do szorowania , a druga dużo większa do wyciągania wilgoci ( razem z syfem ) odkurzacz może niestety odkleić niektóre podsufitki :shock: zwłaszcza w starszych autach...

W jednych odkleja w innych nie, a ekstrakcja zawsze wyciągnie więcej brudu niż pocieranie szmatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tetra, mikrofibra, szczotka, a nikt nie próbował może delikatnej gąbki? Zastanawiałem się czy jej nie użyć, bo szczotka będzie u mnie za ostra (materiał bardzo delikatny, mechaci się) tetry nie mam, a mikrofibrą to mi sie wydaję, że nie będzie zbyt wygodnie... :) Mikro wykorzystał bym tylko do wytarcia wilgoci, ewentualnie zaryzykował bym szeroka ssawkę do dywanów tam gdzie się da... :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie radzę czyścić podsufitki odkurzaczem. Kiedyś u kumpla spróbowałem i trzeba było kleić :) Teraz czyszczę presprayem i mikrofibrą bez ryzyka że coś się odklei. A efekt też jest ok

 

46d3c65f451a.jpg

 

d3d144131753.jpg

 

4969f4ac4981.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie co ruszy plamy z coca-coli na podsufitce ?

 

W moim przypadku sprawdził się zwykły proszek do prania, bo niestety żadne inne środki nie dały rady. Rozrabiasz z wodą i delikatnie czyścisz miękką szczotką. Ale nie czyściłem podsufitki tylko boczek w drzwiach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie radzę czyścić podsufitki odkurzaczem. Kiedyś u kumpla spróbowałem i trzeba było kleić :) Teraz czyszczę presprayem i mikrofibrą bez ryzyka że coś się odklei. A efekt też jest ok

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Do czyszczenia można użyć RM 760? ( można go w ogóle rozrobić z wodą i psikać na podsufitkę z ręcznego atomizera?) Rozumiem że po przetarciu mikrofibrą z presprayem lecisz czystą mikrofibrą do sucha?

 

Sorry za takie pytania ale jestem początkującym i zbieram info :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia można użyć RM 760? ( można go w ogóle rozrobić z wodą i psikać na podsufitkę z ręcznego atomizera?) Rozumiem że po przetarciu mikrofibrą z presprayem lecisz czystą mikrofibrą do sucha?

 

 

Można użyć rm 760. Psikasz na fibrę i czyścisz po chwili wycierasz suchą i gotowe , jeśli dalej coś widać to jeszcze raz. Ogólnie każdy czyści jak mu pasuje i co ma, chodzi o to żeby było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co robię nie tak

Robiłem środkiem mc 990 środek do betonowania ogólnie efekt jest ładny ale na zadbanej podsufitówce, bo jak jest zasyfiona to ten środek nie daje rady czyli nie puszcza brudu

Próbowałem tez presprey tersusa ,brud rozpuszcza ale za to ten brud się rozciera na kawałku podsufitówki i zostaje plama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
środki te zawierają mnóstwo wybielającego chloru

Marco, chloru w proszkach do prania to już od dawna nie ma. Teraz na topie są wybielacze na bazie tlenu czyli np. nadwęglany. A czy rzeczywiście wybieli/odbarwi to podsufitkę?? Zakładam, że to kwestia dobrania stężenia bo jak się przesadzi to na bank będzie z takiego czyszczenia więcej szkody niż pożytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.