Skocz do zawartości

Aplikatory do opon


Bartek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka nie wiem jaki wybrać aplikator do opon moze wy mi coś poradzicie ze swojego doświadczenia znalazłem parę przykładowych aplikatorów który mi polecicie a może znacie jescze jakieś co sami uzywacie i tez sa godne polecenia czekam na pomoc :)

Meguiar's Tire Dressing Applicator Pad X3090

CHEMICAL GUYS CONTOUR TIRE WIPE

MONSTER SHINE APLIKATOR DRESSINGU DO OPON

CHEMICAL GUYS APLIKATOR DO DRESSINGU DO OPON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykłe kuchenne gąbki pakowane po 10sztuk. traktować jak jednorazówkę.

Również tego korzystam- tylko nie jako jednorazówki. Nie widzę potrzeby wywalania gąbki po jednym użyciu. Moja ma już z pół roku i jakieś 10 aplikacji (każda na komplet opon) i poza kolorem jest jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja zaproponuję takie rozwiązanie: gąbkę samochodową lub do mycia tniemy na małe kawałki. Dzięki temu mamy bardzo tanie, o optymalnej wielkości, jednorazowe aplikatory do opon. Przewaga nad ,,zmywakami" jest taka, że możemy wykorzystać obie strony:-)

obraz042e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jakies szesc lat temu kiedy nie wiedzialem co to detailing zaczalem uzywac czegos takiego

gabka_do_zamszu_nubu.jpg

Znaleziona gdzies w czelusciach domowego schowka, gabka do czyszczenia butow. O dziwo dziala do tej pory, starla sie delikatnie ale nadal idealnie sie nadaje. Dzieki temu ze jest w pudeleczku, nie brudzi sie, nie ma problemu z jej skladowaniem -ze wszystko bedzie "utluszczone" a nadmiar srodka na nia nalozony nie wysycha. Ogole jest tak ze pierwsza opone daje sie zrobic bez nanoszenia na nia nowej porcji nablyszczacza, wystarcza to co zostalo z poprzedniej operacji ;)

Ksztalt mojej jest taki jak na aukcji 1343148604

 

PS Wiem ze taka gabka nie ma "metki" ale mi ona nie jest do niczego potrzebna, wazne ze bardzo dobrze spelnia swoje zadanie :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że ja też myślałem o czymś takim. Nosiłem się nawet z zamiarem nabycia drogą kupna ;) .

Ale wszystkie te "ustrojstwa" są nasączone jakimiś środkami na bazie silikonu :( . I to mnie zniechęciło.

Może wiecie, czy i gdzie można by kupić tego rodzaju czystą gąbkę do czyszczenia obuwia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja druga Połówka pracuje w obuwniczym z sieci Step In i wydaje mi się, że widziałem coś takiego u Niej, ale dość drogie mają rzeczy bo i buty drogie, więc bardziej opłaci się kupić coś dedykowanego. Ja wczoraj kupiłem sobie komplet małych gąbek do mycia naczyń: 0,95zł za 10szt. więc idealne jako jednorazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wiecie, czy i gdzie można by kupić tego rodzaju czystą gąbkę do czyszczenia obuwia?

 

Moje pewnie tez bylo nasaczone, jak zagrnalem to do moich zastosowan to bylo juz wielkrotnie uzywane zgodnie z przeznaczeniem. Nie martwilbym sie raczej o to nasaczenie, jak zaaplikujesz swoj srodek to i tak bedzie spelnialo swoja role. Mozesz poszukac w wszelkiego rodzaju marketach, powinno byc, nawet jesli czyms nasaczane to z chytrosci producenta tylko troszeczke, jak ja scisniesz to nawet nic nie kapnie ;)

 

...więc bardziej opłaci się kupić coś dedykowanego. Ja wczoraj kupiłem sobie komplet małych gąbek do mycia naczyń: 0,95zł za 10szt. więc idealne jako jednorazówki :)

 

Spokojnie da sie kupic cos takiego za okolo 2zl ;) a najwieksza przewaga tej gabki nad innymi jest to ze nie brudzisz sobie rak, czesto wozilem w bagazniku i w razie koniecznosci mozna uzyc tyego nawet bedac w garniturze ;) (z doswiadczenia, wozac na sluby, pod kosciolem robilem szybki detail samochodu :ad: )

 

I jeszcze jedno, im twardsza i bardziej gesta struktura takiej gabki tym lepiej :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Próbował ktoś używać gąbki z tego :

Obrazek

Bo właśnie mi się skończyła ta pasta i zastanawiałem się czy można to zaadoptować do opon.

 

wydaje mi się, że to świetny pomysł :)

 

Ja od dwóch lat używam gąbek, którymi przekładane były meble :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam takich gabeczek do nablyszczania obuwia - sa rowniez zamykane w pudeleczka. W Carrefourze sa po 3,99 za sztuke. Nalezy tylko je wyplukac z tego srodka ktorym sa nasaczone badz zuzyc owy srodek do obuwia i mamy idealne gabeczki zamykane w pudeleczku na identycznej zasadzie jak te megsa, jednak za duzo nizsza cene. Gabeczka jest w tym stylu w ktorym pokazal hsv tyle ze te, które ja posiadam sa okolo polowy mniejsze niz produkowane przez kiwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemical Guys tylko chyba droższy bo coś ok 35zł a Megsa 29zł jak ostatnio widziałem

Ostro poszedł CG w górę - ja w zeszłym roku kupowałem te aplikatory po 15 złotych sztuka ale bez pudełka (tylko uchwyt + gąbka). Nie chcę brzydko mówić skąd moim zdaniem są wzięte te ceny na poziomie 30+ złotych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.