Skocz do zawartości

Gama kosmetyków Auto Glym


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobie maly OT, wlasnie wracam z Halhords-a i jak sie okazuja maja pelna game srodkow AG i jakie bylo moje zdziwienie gdyz bylem kilka dni wczesniej i srodkow bylo mega duzo a dzisija zostaly prawie puste polki ;), chcialem kupic ITR i juz nie bylo.

Ceny maja OK a co najciekawsze od reki dostalem rabat ;) o ktory nawet nie prosilem, chyba jest jakas promocja niestety nie dopytalem bo zauwazylem go dopiero w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hmmm no nie jest to pielucha ale jakość wykończenia mogłaby być lepsza to moje strasznie się strzępią i prują.

Nie do końca jest to wina wykończenia. Jest to rękaw z grubo tkanej bawełny zwijany w belki różnej wielkości, Z reguły sprzedaje się na kg np 0,2 0,4 lub 0,8kg. Każdą potrzebną ilość odcina się nożyczkami.Teraz trzeba trzepnąc aby te drobne kawałki usunąć. Następnie należy włożyć rękę do środka rękawa , złapać jeden koniec i wciągnąc go do środka tego rękawa, Z drugim końcem należy zrobić tak samo. Powstanie coś na kształt tamponu. Po wykorzystaniu po prostu wyrzuca się go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny maja OK a co najciekawsze od reki dostalem rabat ;) o ktory nawet nie prosilem, chyba jest jakas promocja niestety nie dopytalem bo zauwazylem go dopiero w domu.

Jest promocja polegająca na tym, że przy zakupie 2 preparatów tańszy kupujesz za połowę ceny - informacja w gazetce oraz na regale.

Ja się skusiłem na taki zestaw:

chemia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym różni sie użyty przez kolegę Deco (na 4 stronie tematu) Custom Wheel Cleaner od Cleen Wheels? Jakie jest przeznaczenie obu środków, i jak jest z ich skutecznością?

 

Cleen Wheels jest bardziej agresywny, Custom Wheel Cleaner jest bezkwasowym preparatem i fajnie się sprawdza ale przy częstym stosowaniu i powierzchniowym brudzie.

Cleen Wheels niestety nie miałęm jeszcze okazji stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czym różni sie użyty przez kolegę Deco (na 4 stronie tematu) Custom Wheel Cleaner od Cleen Wheels? Jakie jest przeznaczenie obu środków, i jak jest z ich skutecznością?

Generalnie przeznaczone są do czyszczenia felg z przylegającego pyłu z klocków hamulcowych. Custom jak wcześnij zostało napisane jako bezkwasowy jest przeznaczony na felgi ze stopów alu polerowanych ( lub inne częśći np lagi motorów) albo oksydowanych, Nie na groźby uszkodzenia powierzchni. Wszędzie tam gdzie felgi są lakierowane można bez obawy zastosować Wheel Cleaner, kwasowy, mocniejszy od poprzedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła do mnie w zestawie ,,pielucha". Z tego co widzę jest to cieniutka dzianina. Przypomina gazę. Jakie jest najlepsze/optymalne zastosowanie tej szmatki/do jakich środków najlepiej jej używać?

na filmach AG "pieluchę" używają chyba do wszystkiego, tylko HD Wax'a nakładają aplikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Bilu do wszystkiego. Oczywiście jak się ktoś przyzwyczaił do padów to prawdopodobnie przy nich zostanie. Taka dziana grubo bawełna sprzedawana w belkach jest dobrym rozwiązaniem przy środkach typu Bumper Care , Tar Remover czy Interior Cleaner, Odcinasz czyścisz i wyrzucasz, Zresztą SRP i pozostałe też dobrze się rozprowadzają i polerują. Belka 0.8 kg ma ze 20 metrów takiego rękawa a kosztuje coś koło 20 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem parę rzeczy od Marka ostatnio (taki zmodyfikowany zestaw Autoglym ;) Pierwsze wrażenia super - fajnie, że jest w walizce która bardzo mi się podoba, fajnie że na opakowaniach piszę, że jest polecena przez Astona, Jaguara i w ogóle. Środki fajnie pachną.

 

Przetestowałem ich niewiele narazie (brak czasu) ale po kolei będę dodawał opinie.

 

1) Środek do opon - jeszcze takiego nie widziałem. Po spłukaniu opony były białe. Dosyć długo się wchłaniał. Chyba ze 2h. Ale efekt był super - jak jeszcze będzie trwały to będzie mój ulubiony środek do opon.

2) Środek do usuwania smoły - średni :/ Właściwie to to samo co Meguiars Gold Class Tar Remover - efekty są słabe, albo ja po prostu spodziewam się niewiadomo czego. Wolę pracować benzyną, mimo że ten ładniej pachnie :P

3) Środek do mycia felg - lepszy niż środek Nielsena który bardzo śmierdzi (nie pamiętam nazwy). Usuwa coś, ale jednak na bardzo duże zabrudzenia nie zastąpi dimmera. Na pewno znajdzie zastosowanie w myciu codziennym auta, w regeneracji zaniedbanych felg moim zdaniem nie bardzo (ale mogę się mylić - to dopiero był pierwszy test). W każdym bądź razie kupiłbym go na pewno drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LifeShine ogólnie mówiąc to system pielęgnacji samochodu do momentu wyjazdu z salonu do czasu sprzedaży auta, To tak w skrócie, Autoglym w porozumieniu z kilkoma markami m.in. BMW,Audi, Jaguar WV ( nie do końca znam je wszystkie) stworzył system kosmetycznej opieki nad autem przez cały czas jego użytkowania. Jest to potwierdzane specjalną "kartą gwarancyjną" co niewątpliwie pomaga przy sprzedaży auta kiedyś w przyszłości. I kosmetyki do tego programu mają takie właśnie logo. Nie jest powiedziane, że są lepsze ale na pewno droższe, Więcej pewnie dowiedzieć się można od Damiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: 9 Kwiecień 2010, 12:48 ]

Marek a co to za linia LifeShine ?? Np. to aukcja nr 986763900

 

Na stronie 4 pisałem i zamieściłem zdjęcia z kosmetykami linii LifeShine.

Większość z kosmetyków, które są w tym zestawie jest bardzo przydatna i wszystkie można kupić osobno lub w zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuję 04. Jest b mocny, gdyż na 03 trzeba pracować bardzo ostrożnie. W 03 wyraźnie wyczuwa się pod palcami "piaseczek" który oczywiście znika a czasie wypracowania środka. 03 jest silniejszy od UC Mega więc 04 stosujemy do baardzo głębokich rys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie- wydaje się banalne bo o SRP już zostało napisane mnóstwo, wiem ze świetnie wypełnia i retuszuje niedoskonałości, interesuje mnie jednak czy po nałożeniu SRP świrle od mycia są jakoś zamaskowane?? czy odżywa tylko głębia koloru? czy SRP maskuje również świrle i patrząc pod słońce są one mniej widoczne? jeśli tak to czy efekt jest bardzo znaczny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To właśnie swirle od mycia są głównie retuszowane za pomocą SRP, głębsze rysy praktycznie są nieruszone. Efekt zależy od koloru lakieru i stopnia zniszczenia. U ojca na zniszczonej srebrnej A4 poprawa jest naprawdę spora, u mnie na czarnym lakierze swirli praktycznie już nie ma,tylko głębsze ryst i SRP daje stosunkowo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.