Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast TIP 4 litrowego nie polecam śmierdzi nie miłosiernie. A na opakowaniu czytamy Posiada przyjemny zapach chyba dla alkoholika

 

x2

 

ogólnie ceny płynów do spryskiwaczy są jakieś chore - prawie tyle albo i więcej niż np. litr ON :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o płyn zimowy to używam tego:

http://www.autokosmetyki.pl/sonax_xtrem ... ,p486.html

 

i według mnie jest to najlepszy płyn jakiego używałam, nie maże się na szybie, nie zamarza przy odpowiednim rozcieńczeniu i zawiera gliceryne.

 

w okresie letnim używam Sonax extreme (fioletowy) z nano cząsteczkami i gliceryną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie zimy mogę powiedzieć, że płyn Shella spisał się całkiem dobrze. Myje skutecznie i nie zamarza. Wiosną i w przyszłym roku chyba jednak wróci Autoland. Jakość podobna a cena różna. No i letni Autoland ma zapach zielonej herbaty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam koncentratu bernera, w zależności od rozcieńczenia 2:1 (woda:płyn) do -10 ; 1:1 do -24; 1:2 (woda:płyn) do -35; sam koncentrat do -60 C. Jeszcze się na nim nie zawiodłem. W zeszłym roku (lub dwa lata temu, nie pamiętam kiedy dokładnie były te mrozy sięgające -35 C) wszystkim wkoło zamarzły płyny a mnie nie :P

Cena 183 zł za 25 litrów, czyli wychodzi dość tanio w przeliczeniu na litr, nie mówiąc już o tym że jak są temperatury rzędu do -10 C to jest mega wydajny.

Ostatnio mi brakło płynu i kupiłem na stacji bp za 30 zł i zamarznął przy -15C :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
a co jest z fajerwerkami? :o

Plyn z biedronki, tak maze i szybko zamarza ze swiatla jadacych przed nami aut wygladaja jak fajerwerki w suto zakraplanego sylwestra :D

 

Kolego a sprawdzałeś AURĘ produkcji Organiki czy trafiłeś na tę drugą partię?? Ja używam Aury z Organiki i nie widzę żadnych przeciwskazań dla tego płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.