Skocz do zawartości

Dywagacje na temat zimowego płynu do spryskiwaczy


Wesol

Rekomendowane odpowiedzi

Autoland psik psik zimowy bardzo dobry lecz cena teraz trochę za duża chyba za bańkę 5 litrową 29 zł

To raczej normalna cena... Ja 25 płacę za 4l płynu z "bliskiej' i nie narzekam. Irytuje mnie tylko fakt, że płyny do spryskiwaczy, jako że zawierają alkohol, robią na karoserii zacieki i zmywają wosk......

I czemu, na listość Boską, w 99% stacji benzynowych pojemniki z wodą i gąbko/ściągaczką do niej zawierają tak u*raną wodę, że nawet zbliżyć się do tego nie sposób?! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czemu, na listość Boską, w 99% stacji benzynowych pojemniki z wodą i gąbko/ściągaczką do niej zawierają tak u*raną wodę, że nawet zbliżyć się do tego nie sposób?!

Bo paru debili tam tankujących zamiast używać tego tylko do szyby potrafi tym sobie obmyć pół auta:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuflik napisał/a:

Bo paru debili tam tankujących zamiast używać tego tylko do szyby potrafi tym sobie obmyć pół auta:P

 

:D Najgorsze jest to, że chyba masz rację, bo innego wyjścia nie widzę...

kuflik, ma rację, ja trafiam na takie sytuację, gdy zwracam uwagę ludzie nie widzą nic złego w tym co robią,

wracając do płynów sam sprawdzę koncentrat vw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowy? Jaka jest cena i za jaką pojemność? Mam blisko do dealera VW w sumie...

kar01, na górze tematu jest o tym mowa, wszystko tak jak w ogłoszeniu, cena jaka jest w salonie poza allegro nie wiem, nie zwracałem nigdy uwagi na to gdy odwiedzałem aso, nr aukcji 1277595170

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Używał ktoś płynu Moje Auto, opłaca się? Ja ze swojej strony nie polecę płynu K2 Claren, zrobiłem z koncentratu gotowy płyn i pamiętam, że mazał, po przejściu wycieraczek robiły się takie plamki i jak dla mnie to okropnie śmierdział. Puki co używam Autolandu i jest ok, ale już końcówka w zbiorniku sprysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem polecany plyn Autolandu PsikPski. Jest ok ale bez rewelacji, troche smozy i troche pachnie alkoholem. Najlepsza cena jaka widzialem byla w Norauto - cos 21 zl za 5l. W carefourze zdedycowanie drozej.

Osobiscie chyba wole plyn z Schella, chociaz tamtem jest zdecydoanie drozszy - 27 zl za 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam lidlowego - nie pamietam nazwy :) nie zauwazylem aby kiedykolwiek mi zamarzl, smuzyc ez nie smuzy, zapach w sumie to malo przyjemny ale jakos nie drazni specjalnie. W tym roku zrobilem jeszcze miksa malego - z miesiac temu kupilem jakis odmrazacz do szyb dr. marcus czy jakos tak, niestety butelka mi upadla i sie urwal caly ten opryskiwacz, jako ze nie mialem co z tym zrobic a mi sie w bagazniku rozlewalo to wlalem ze 250ml do plynu do spryskiwaczy - 250ml na 6l plynu do spryskow i powiem wam ze jest rewelka. Czysci bajecznie, nie zamarza a dodatkowo nawet jak mialem lod na masce i dyszach od spryskiwaczy do plyn sie przebijal rozmrazajac owy lod :) wiem ze to malo zdrowe dla wosku i lakieru a cos tam pewnie poleci na maske, tak samo pewnie malo zdrowe jest to dla wezykow ale poki co dziala genialnie i nie widze aby mialo jakis negatywny wplyw co cokolwiek - szczegolnie ze jest dosc mocno rozcienczone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Witam

 

Ostatnio od tygodnia testuję Płyn instant od 303 z tym że mieszanka jest na mrozy czyli poszło tak : tabletka 303 + 3 -4 litry wody + 300ml IPA efekt : bardzo zadowalający :

 

- bardzo małe smużenie co jest bardziej powodem już trochę zjechanych wycieraczek

- bez zapachu czyli nic nie przeszkadza

-bardzo ładnie domywa szyby

- bardzo mnie ciekawi czy zostawi ślady na lakierze które ciężko zejdą nawet przy pracy cleaner-em, tak jak to się działo przy płynach , marketowych bo niestety dysze mam na masce i zaraz za wylotem zawsze jest nieciekawy zaciek.

 

Do tej pory używałem przeważnie marketowych wynalazków więc tylko do nich mam porównanie i nie wiem jak się ma do droższych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy droższy płyn zawsze jest lepszy? Obejrzyj dokładnie opakowanie! Jeżeli producent jest ten sam (np. firma Organika produkuje płyny dla Tesco, stacji Shell czy Lotos, ma w ofercie płyn Adixol i in., a Autoland produkuje dla stacji BP, Statoil, firmy Castrol i in.) i płyn wygląda podobnie, to możliwe, że to ten sam produkt, a jeśli nawet są różnice jakościowe, to raczej niewielkie.

 

http://www.autoporadnik.pl/plyny-eksploatacyjne/plyny-do-spryskiwaczy-mieszac-kazdy-moze/artykul?page=0,1

 

całkiem ciekawe 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

gryzon, http://www.303products.com/shop303/inde ... ablets.cfm tu masz opisane stężenia w zależności od temperatury, tam są podane wmiare wysokie dlatego ja dolałem więcej IPA żeby nie zamarzało do przynajmniej -23 St.C. Po zalanie płynu najniższa temperatura była -15 St.C. i nic się nie działo. Na razie jestem pozytywnie zaskoczony ładnie domywa, nie robi piany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

Evo, Tak, już gdzieś to opisywałem w naszym temacie efektem było :

 

- cichsza praca

- mniejsze smużenie

 

Tylko nie wiem na jak długo to działa, nakładane było na już trochę zjechane wycieraczki, najlepiej byłoby systematyczne aplikowanie na wycieraczki od nowości, mimo tego że auto w nocy stoi w garażu w dzień na dworze to jakoś nie zauważyłem żby przymarzały tak jak wcześniej że strach odrywać teraz nie czuje żadnego oporu jak je podnoszę z zamrożonej szyby :o jedna gąbeczka starczy na 3 pióra i jeszcze jest nadal wilgotna więc można sobie uszczelki w drzwiach przejechać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie zawsze problem ze skrzypiącymi wycieraczkami :( W zasadzie tego problemu nie mam tylko przez pierwsze parę dni po umyciu auta. Potem, gdy szyba i wycieraczki się już trochę ubrudzą i osiądzie na nich niewidoczny brud/osad środowiskowy probem powraca! :/

:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam troche laickie pytanie i mam nadzieje ze mnie za nie nie zjecie :)

 

IPA uzywamy do odtluszczenia lakieru po polerce itd. prawda? Czy dodanie go do plynu do spryskiwaczy nie spowoduje, ze plyn sciekajac na blache bedzie powodowal oslabienie wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

DOC, Czysty IPA pewnie trochę wpłynie, ale rozcieńczony i w czasie deszczu albo śnieżycy wątpię żeby miało to mocny wpływ tym bardziej że nawet jak chlapnie to bardzo mało przecież dysze powinny być ustawione na szybę i przeważnie płyn spływa rynienką pod szybą.

 

Druga sprawa to IPA dobrze zmywa pasty ale przy trwałych woskach nie jest to takie bardzo proste ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabletka 303 + 3 -4 litry wody + 300ml IPA

 

gryzon, http://www.303products.co...her-tablets.cfm tu masz opisane stężenia w zależności od temperatury, tam są podane wmiare wysokie dlatego ja dolałem więcej IPA żeby nie zamarzało do przynajmniej -23 St.C. Po zalanie płynu najniższa temperatura była -15 St.C. i nic się nie działo.

 

Mariusz, nie chcę być pesymistą ale Twój płyn ma tylko <10% alkoholu. Płyny, które mają nie zamarzać do -22C mają go w sobie 25-30%. A z tabelki, do której dałeś linka wynika, że aby uzyskać "niezamarzalność" do około -14C (7F) trzeba na 1 kwartę płynu (około 1 litr) dodać 12 uncji (około 350ml) alkoholu. Sugeruję dolanie do zbiornika płynu na spryskiwacz tyle IPA'y ile się zmieści. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

R0N1N, Kurcze , widzisz z pośpiechu nie zwróciłem uwagi na pojemność kwarty i od razu przyjąłem że to chodzi i pełny zestaw czyli przynajmniej galon (a na chemii się nie znam :/ ) No to faktycznie będzie trzeba co nieco dolać, chociaż tak jak pisałem wcześniej przez 2 dni po zalaniu tego roztworu było ok -14St.C. i nic się nie działo :o Na wszelki wypadek doleję trochę IPA ;) A tak bardzo cieszyłem się że nie ma alkoholowego zapachu podczas pryskania na szybę :/ .

 

R0N1N, Dziękuje za zauważenie błędu w przeliczeniach :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAR CRAZY, zboczenie zawodowe dało o sobie znać. :) Ostatnio prawie codziennie klienci pytają o recepturę zimowego płynu do spryskiwaczy więc nawet jakbyś mnie obudził o 3 nad ranem to bym Ci ją pięknie wyrecytował. :D

przez 2 dni po zalaniu tego roztworu było ok -14St.C. i nic się nie działo

Może ciepło od silnika grzeje Ci zbiornik z płynem?? A może po prostu zimno nie zdążyło go dopaść?? :)

A tak bardzo cieszyłem się że nie ma alkoholowego zapachu podczas pryskania na szybę .

Niestety, IPA ma wybitnie alkoholowy zapach. :) Przy wyższych stężeniach w zasadzie nie da się go niczym "zabić". Dlatego w zimowych płynach stosuje się przede wszystkim etanol ... chociaż niektórzy producenci używają go tak podłej jakości, że IPA pachnie przy nim jak najlepsze perfumy. :lol:

 

PS. Taka mała dygresja a propos mojego ostatniego zamówienia - Decabit rządzi!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.