Skocz do zawartości

Poorboys World Natty's Red


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 371
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@ Harvey

Jeżeli nie chcesz zwracać produktu to zagotuj wodę, wlej ją do naczynia odpowiednio większego niż opakowanie Red'a, włóż opakowanie z Red'em do tej wody i poczekaj aż wosk się całkowicie rozpuści i jego stan będzie jednolity. Potem wyjmij go i daj mu odpocząć 1-2 dni. Robiłem tak ze swoim i nie zauważyłem różnicy a konsystencja wosku wróciła do normy.

Dzieki kolego za rade, bo glupi trzymalem wosk w samochodzie i wygladal jak ten na zdj. Wlasnie przetopilem swojego blue

 

jPKOwOUl.jpg

 

Tak wyglada po ostudzeniu:

 

43uhdFOl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ostatnie mycie było ręczne? No i na myjni tylko płukałeś czy myłeś ich chemią? Red akurat mistrzem wytrzymałości nie jest, ale jak się go nie katuje to trzyma swoje.

 

Ostatnie mycie bezdotyk ich chemia .. juz wszystko jasne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 warstwa ręcznie, koniec. Nie ma co kombinować, bo i tak długo nie wytrzyma, a maszynowo to się nakłada co najwyżej woski miękkie, chociaż dla mnie aplikacja wosku to najlepsza część pracy i nie wyobrażam sobie odbębnić tego polerką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się tu nie zgodził, że nie można nakładać twardego wosku maszynowo :kox: Oglądałem kiedyś filmiki, na których Mike Phillips właśnie tak robił przy pomocy DA i miękkiego pada, mówił że wychodzi wtedy równa i cienka warstwa. Obstukał słoiczek tak, że twardy wosk po prostu odstał od pojemniczka i wyłożył go na jakaś fibrę, potarł pad i zaczął go nakładać. Wiadomo, że nie z każdym da się tak zrobić, ale na przykład mój Nattys Blue czy Lusso Oro bez problemu odstaja od opakowania. Sam nie próbowałem tak nakładać, bo nie mam maszyny, ale jak ja będę miał to na pewno spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam na necie też jest filmik jak chłop nakłada taką specjalną kulą zrobioną z pianki -chyba od CG -teardziela z puszki na białr mini bodajże...Co to za przyjemność woskowania jak upierdzielisz to maszyną w 15 min.Jak maszynowo to tylko glaze,cleanery i woski płynne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam dość banalne pytanie (jako że cały czas jestem "świeżaczkiem") - czy Wy między kolejnymi woskowaniami Red'em przygotowujecie lakier za każdym razem tak dokładnie czyli APC, Prickbort, Iron Off, Glinka, cleaner i wosk?

Czy wystarczy np. tylko porządne mycie i cleaner, ewentualnie coś na smołe (jeśli jest taka potrzeba). Natty's trzyma ok. 2 miechy, więc lakier nie zdarzy się aż tak bardzo "zapuścić" - przynajmniej w moim przypadku tak jest, bo nie robię jakichś strasznych przebiegów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś.Skoro nie masz zapuszczonego lakieru i na bierząco dbasz to wystarczy Porządne mycie i cleaner ,chyba że masz smołe ,lotną rdze itp to wtedy wypadałoby użyć pricka i irona :good: .Na dobrą sprawę psiknąć przed myciem jednym i drugim to 5 min ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dobra, dzięki wielkie Panowie, w takim razie wosk mam z głowy. Mam jeszcze dwa pytanka:

1. Gdy wosk nałożę to muszę ścierać go ich mikrofibrą czy polecacie jakąś inną o podobnych właściwościach lub lepszych od PB Deluxe Mega Towel?

2. Jaki cleaner i jaki glaze polecacie pod ten wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wosk możesz ścierać tym co masz, nie musi to być ich fibra, wszystko zależy od budżetu. Dobra szmatka za rozsądne pieniądze to Super Soft żółto niebieska.

2. Bezproblemowy Cleaner/Glaze - Prima Amigo, podejdzie pod większość wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.